SMS ir privatumas : Gina Hughes : Yahoo! Tech

Kai kalbame apie privatumą elektroninėje erdvėje, paprastai automatiškai susiejame tik du dalykus: internetą ir kompiuterius. Kadangi apie tai jau nemažai rašyta, daugelis jau žino, kad negalima kur papuola įvedinėti savo asmeninės informacijos, PIN kodų, slaptažodžių, be to reikia vengti tokią informcija siuntinėti elektroniniu paštu, o tuo labiau tai daryti iš darbo ar viešos prieigos kompiuterių.

O kaip su mobiliais telefonais bei tokia paplitusia ir daugelio mėgstama paslaga kaip trumposios tekstinės žinutės (SMS)? Ar pagalvojame, kas toliau vyksta, kai jas išsiunčiame iš savo telefono? O vyksta lygiai tas pats kaip ir su informacija, kuri iškeliauja iš mūsų kompiuterių, t.y jei kokia informacija patenka į internetą, ji jau nebepriklauso mums.

Ką turiu omeny visa tai susiedamas su SMS? Viskas labai paprasta. Jei ką nors išsiunčiate kam nors, kyla klausimas ką gavėjas su ta informacija darys. kas gali atsitikti su jūsų ir gavėjo aparatu, pagaliau mes nežinome, ką su ta žinute daro paslaugos teikėjas: persiunčia ir iš karto pašalina iš savo tinklo, kažkiek laiko ją saugo, jei saugo tai kur ir kaip tai saugu? Todėl visai nenuostabu, kad tokiu būdu persiųsta informacija laisvai gali būti paviešinta ir panaudota prieš mus. Ji gali tapti preinama pašaliniams net ir tuo atveju, kai mes ar mūsų respondentas perleidžia savo aparatą kitiems, nepasirūpinęs tinkamai pašalintį visą informaciją, ar kažkokių būdu tą aparatą netikėtai praranda, t.y kas nors pavogė ar paprasčiausiai pametė. Ką reiktų daryti, kad mums taip nenutiktų? Kaip tik į šiuos klausimus ir atsako žemiau nurodytas straipsnelis, kurį tikrai rekomenduoju jums perskaityti.

Text Messaging Privacy : Gina Hughes : Yahoo! Tech

 

Technorati žymės: {žymių grupė},,,