Windows Live OneCare saugos žvalgytuvas: kas pirmas name parsisiuntė Windows Vista?

Vakar jau rašiau apie Microsoft inicijuotą pedagogų desantą į Windows Live Spaces. Šiandien, toliau benaršydamas po Windows Live teikiamas paslaugas, užsukau į Windows Live Onecare saugos žvalgytuvą. Perskaitęs anotaciją apie tai koks tai gėris (neneigsiu, tai tikrai neblogai namų vartotojui), keliauju toliau, t.y spaudžiu "Sužinokite daugiau" ir pasirenku, kad noriu pabandyti tik Windows Vista skirtą paslaugą. Ir ką gi aš sužinau? O gi tai, kad esu sumanus vartotojas ir pirmas vaikas name, parsitempęs Windows Vista !!! Maža to, dar būsiu pirmasis išbandęs ir šią paslaugą!

OneCareGreatingLT

Toks pasveikinimas mane priverčia rimtai susirūpinti bei tuoj pat pasitikrinti kelis dalykus:

  1. Kiek name, kuris nėra daugiabutis, t.y jame tėra tik keletas kambarių bei kitos reikalingos patalpos, yra gyventojų?
  2. Kuris iš nustatytų gyventojų yra vaikas, galėjęs pirmasis atsisiųsti Windows Vista?

Kruopštus namo dokumentų auditas ir faktinis gyventojų surašymas nustatė, kad tokių viso laba tėra tik trys, t.y aš, žmona ir katė.

Gimimo liudijimų, paso įrašų bei duomenų Windows Live ID paskyrose, kur taip pat nurodytos gimimo datos, kontrolė parodė, kad visi įrašai teisingi bei sutampa, todėl sistema tikrai negalėtų manęs ir žmonos palaikyti vaikais bent jau pagal faktinį amžių. Belieka katė, bet akivaizdu, kad ji negalėjo parsisiųsti šios OS.

Toliau patikrinimas tampa labiau delikatus ir įtemptas, nes klausimai, į kuriuos reikia atsakyti, pasidarė ganėtinai slidūs:

  1. Gal kuris nors praeityje turėjo kokių nors nuodėmių ar neatsargių kontaktų, ir dabar po pasaulį blaškosi kurio nors nežinomi vaikai, kurie galėjo kažkaip patekti į mūsų namus ir parsitempti šitą softą?
  2. Arba gal jau kažkuris yra ant tiek suvaikėjęs, kad nebepamena ką, kada ir iš kur parsisiuntė?

Audringas tarpusvio aiškinimasis, praeities faktų bei gandų analizė (dabar reikės atstatyti ženkliai sumažėjusį indų bei kitų dužtančių daiktų skaičių), kreipimasis į tokias Lietuvoje kompetetingas tarnybas kaip "TV pagalba", "TV detektyvai", "Paskutinė instancija" ir panašiai parodė, kad ir čia nėra už ko užsikabinti.

Beliko išsiaiškinti ar to negalėjo padaryti kokie nors pašaliniai sumanūs vaikai?

Detalus namų tinklo saugumo auditas, kurį atliko sertifikuota IT kompanija "Ragai, kanopos ir informacinės technologijos", nuramino, nes nebuvo užfiksuota jokių nesankcionuotų prisijungimų.

Skali ir Malderio iš X failų tyrimas taip pat neparodė, kad kokie nors ateivių vaikai domėtusi Windows Vista bei būtų bandę ją gauti per mūsų namų tinklą

Kiek kebliau buvo su ekstrasensais ir vaiduoklių gaudytojais, kurie bandė išsiaiškinti ar kokios nors jėgos iš anapus vaikų pavidalu nesivaidena namuose ar nepastebimai naudojasi tinklo prieigomis. Bet jų atsakymus visada sunku interpretuoti, bet aiškiai pastebimų anomalijų jie taip pat nerado.

Taip kas gi, po velnių, buvo tas sumanusis vaikis, kuris sugebėjo pirmas visame name atsisiųsti Windows Vista?

Windows Live OneCare saugos žvalgytuvas, skirtas Windows Vista

 

Technorati žymės: {žymių grupė},

Įrašo “Windows Live OneCare saugos žvalgytuvas: kas pirmas name parsisiuntė Windows Vista?” komentarai: 3

  1. Ne tu vienas tokius analitinius tyrimus atlikai ir ne tu
    vienas buvai primutins atsisiuntę, prisijungęs ir panašiai. Čia matyt pas juo
    liga, kaip ir amžinos šypsenos…Nors aprašei tikrai tobulai. 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.