Klausimas apie viešos prieigos kompiuterius

Bedirbant su vienu projektu, man kilo toks klausimas: ar žmonės naudojasi internetinės bankininkystės paslaugomis iš viešos prieigos kompiuterių?

Kas tie viešos prieigos kompiuteriai? Tai kompiuteriai kurie skirti viešam naudojimui, t.y interneto kavinėse, bibliotekose, bankų ar kitų įstaigų klientų aptarnavimo skyriuose ir panašiai. Bendrai tariant – tai kompiuteriai, kuriais gali naudotis bet kas.

Tam tikslui šoninėje skiltyje organizavau balsavimą ir būčiau dėkingas, jei jūs, gerbiamieji skaitytojai, pareikštumėte savo nuomone atsakydami į klausimus ir, kas be ko, pasidalintumėte savo mintimis apie šį reikalą komentaruose.

P.S. Ši apklausa aktyvi iki š.m spalio 31 12 d. imtinai.

Įrašo “Klausimas apie viešos prieigos kompiuterius” komentarai: 7

 1. Aš pernelyg didelis paranojikas, kad svetimame kompiuteryje naudočiausi savo bankininkystės sistema (na nebent išskirtinais atvejais). Nors tikimybė vistiek labai maža, bet su keylogger’iu pagalba padidėja 🙂

 2. Iš vis vengiu tokių kompiuterių, jei reikia ten suvesti kokią nors asmeninę informaciją – kartais jie išvis jokių saugumo sistemų neturi!

 3. Mariukas, ne tokį klausimą manau uždavei. Reikėjo manau klaust, ar naudojatės viešosios prieigos kompiuteriais?:)

 4. @Ne Melas
  Teisingą, nes mane būtent ir domina naudojimasis internetine bankininkyste iš tokių kompiuterių, o ne pats naudojimasis jais visumoje.

 5. teisingas pagal formuluotę, bet ne pats iš esmės. Mano įsitikinimu, BLOG sferoje sėdintys ir skaitantys įv. blogus, tai daro iš nuosavų, na gal darbinių kompiuterių. Tie, sėdintys prie viešųjų pc, dažniausiai skaito DELFĮ, na gal siunčia emailą, arba kalba SKAIPU. O gal ir bando savo e-banko accountą.

  O dabar dar kartą perskaitęs visą įrašą, galutinai supratau tavo temą.

  E-bankininkyste, manau, galima patikimai naudotis bankuose esančiais kompiuteriais, tačiau reikalui prispyrus, manau apsilankyčiau http://www.vipt.lt/cms/app?service=external/index&sp=5783&sp=3387 , nors čia jau gali tykoti įv. blogi dalykai, susįję su tavo išvardintom grėsmėm, todėl mano pasirinkimas bus LAPTOP+ZEBRA.

 6. @Ne Melas
  Va dabar išgirdau tavo nuomonę, už kurią esu tikrai dėkingas. Palietei kelis svarbius aspektus, kurie, ko gero, reikalautų platesnio komentaro. Bet tik ne šiame įraše (kaip ir apie grėsmes 🙂 ), kurio tikslas tik sužinoti atsakymus į pateiktą klausimą bei išgirsti argumentus dėl pasirinkto atsakymo. Šiaip užvedei ant minties, kad galbūt reikėjo pateikti kiek kitokius galimus atsakymus. Tačiau šį kartą tikrai labiausiai domina “taip“ arba “ne“ ir kodėl pasirinktas toks, o ne kitoks atsakymas.

Komentavimo galimybė išjungta.