Ar Google apie mus žino per daug ?

© Spiegel Online

Iš pradžių mano dėmesį atkreipė Slashdot žinutė apie tai, kad vienas iš didžiausių Vokietijos naujienų portalų Spiegel Online atsisakė naudoti Google Analytics. Pagrindinė priežastis – tai rūpestis dėl savo skaitytojų privatumo ir nenoras perduoti duomenis apie vartotojų naršymą trečiai šaliai. Besidomėdamas tais motyvais, jau pačiame portale radau straipsnį apie tai, kad bent jau Vokietijoje yra nemažai susirūpinusių tuo, kad Google, kuri sukūrė nemažai internetinių paslaugų, programų, socialinį tinklą, operacinę sistemą, per savo veiklos dešimtmetį tapo viena didžiausių žiniatinklio jėgų. Tikra, labai efektyvia, vartotojų duomenų rinkimo imperija. Vokiečius tikrai jaudina ir tai, kad ta informacija patenka į JAV ir visai nebeaišku kaip ji toliau saugoma, tvarkoma ir naudojama. Gal todėl kai kuriuose Vokietijos miesteliuose žmonės protestuoja ir neleidžia važinėti Google automobiliams su kameromis, kurie renka informaciją Google Streets View ?

Google apie mus surenka tiek daug detalios informacijos, kad kai kurių šalių žvalgybos atrodo kaip vaikų apsaugos tarnybos“.

Straipsnis pakankamai ilgas, bet man buvo tikrai įdomus. O jei jus netingėsite jį perskaityti, tai pasidalinkite savo mintimis šia tema.

Data Mining You to Death: Does Google Know Too Much? – SPIEGEL ONLINE – News – International

Įrašo “Ar Google apie mus žino per daug ?” komentarai: 2

  1. o aš nesijaučiu toks svarbus ir susireikšminęs, kad manyčiau kad informacija, kur aš naršau yra kam nors įdomu, kad dokumentai kuriuos rašau yra ant tiek įdomus, kad juos verčia ir studijuoja, kad tai su kuo ir ką aš chatinu turi bent kokią vertę ir t.t.

    Kaip sakė vienoje knygoje apie saugumą: jei neturi jokių antivalstybinių planų, gali būti ramus 🙂

  2. O jei staiga pasikeis politinė situacija? Tada kas atrodė gerai, taps neteisėta? Aišku čia kol kas tik juokai. Bet man kažkaip vis tiek nemalonu, kai apie mane velnias žino kam renkama tiek informacijos, o aš net nežinau kada ir kur velniukas staiga iššoks iš tabokinės.

Komentavimo galimybė išjungta.