Sezono atidarymas: Piliakalnio ratas

Piliakalnis circle

http://www.everytrail.com/swf/widget.swf
EveryTrail – Find hiking trails in California and beyondhttp://www.everytrail.com/trip/widgetimpression?trip_id=1015722

Nežiūrint kiek vėsoko oro, šiandien pagaliau ir mes su žmogučiu užsiropštėme ant dviračių. Su maršrutu labai negudravome. Paprasčiausiai norėjome nesunkiai pasivažinėti, pažiūrėti kaip po ilgos pertraukos jausimės ant dviračių, kaip tokiu oru dirba ekipiruotė ir dviračiai. Be to, visgi norėjosi prainspektuoti aplinkinius neasfaltuotus keliukus.

Taigi, kaip matote iš žemėlapio, trasa prasidėjo Nemenčinės Švenčionių gatve, kuri palengva kyla į kalniuką. Šią atkarpą aš įveikiau galima sakyti lengvai. Tačiau lengvos bazinės treniruotės tikrai pravers, kad organizmai po žiemos tinginiavimo vėl priprastų prie pedalų mynimo. Taigi, kiek pavažiavus asfaltu, atėjo laikas susipažinti su pavasariniais lauko keliukais. Deja, kol kas jie nėra labai malonūs važiavimui net ir kalnu dviračiu:

Pavasario kelias

Praktiškai tapo aišku, kad ir mano mėgstami miškų keliukai atrodo ne ką geriau ir dar kiek per anksti ten lįsti su dviračiais. Kadangi nejautėm didelio noro išsimurkdyti pavasariniame purvyne, tai tik švelniai “pakrikštijom” dviračių ratus:

Murzius

Vieškelyje, kuriuo anksčiau galima buvo lėkti su vėjeliu be didelių pastangų, dabar irgi stipriai jautėsi įmirkusio gruntinio paviršiaus pasipriešinimas. Patekus į laukus, teko savo kailiu pajusti visą šalto vėjo smagumą. Mintis papildyti savo ekipiruotes termo apatiniais marškinėliais pasiteisino su kaupu, bet labai truko ko nors šildančio po šalmu. Šią klaidą tikrai reiks nedelsiant ištaisyti. Atgal grįžome asfaltuotu Sužionių keliu, smagiai riedėdami į pakalnę. Na o desertui, į namus pasukome ne gatve, o takeliu pro bažnyčią, kuris leidžiasi žemyn link upelio ir už tiltelio savotišku serpentinu staigia šauna aukštyn. Neatsispyriau pagundai tai įveikti dviračiu, kas gavosi visai nesunkiai, praktiškai net neuždusau. Dar kilo mintis, kad ši vieta labai tinka įkalnių treniruotėms.

Taigi, tiek apie pirmą šio sezono išvyką. Įsitikinome, kad kol kas geriau gerinti savo fizinį pasiruošimą “nenulipant” nuo asfalto, nes laukų ir miškų keliukai dar kai kur po sniegu ir labai klampūs. Reikia tik truputi kurį laiką pakentėti, kol vėl ten bus galima smagiai važinėtis.

Įrašo “Sezono atidarymas: Piliakalnio ratas” komentarų: 12

  1. drąsiai jūs čia į dar snieguotus laukus sugalvojote nuvažiuoti :)) gerai, kad tempti nereikėjo 🙂

  2. reikia tikėtis, kad kita savaitė bus šiltesnė ir sausesnė. sveikinu atidarius sezoną.

    • Dėkui. Šiandien buvau nusiteikęs vėl kokį ratuką apsukti, bet kol grįžau namo, prasidėjo kažkas panašaus lyg ir į lietų, lyg ir šlapdribą. Tad į lauką labai ir nesiveržiau. Tačiau jei jau sezoną atdariau, tai reiks dėl formos pasukti ratukus ir prastesniu oru, juolab ekipiruotė tam kaip ir pritaikyta 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.