Dviračiai 2011

Dviraciai 2011

Nieko nesimato? Manau. Tad spauskite ant paveikslėlio ir pamatykite kaip atrodo mano 2011-ų metų dviračio sezonas.

Tai kiek gi čia “prisukta”? Nei daug, nei mažai – 1028.6 km. Jei palygintume su ankstesnių metų sezonu, tai būtų  beveik tris kartus daugiau. Kuo gi dar, apart atstumo, šis sezonas skiriasi nuo ankstesnio? Jei palyginsime paveikslėlius, pamatysime iš karto – geografija. Aišku, kaip ir tada, didžioji dalis kilometrų yra prisukta važinėjant aplink namus, bet buvo aplankyti ir kiti gražūs Lietuvos kampeliai.

Kas labiausiai įsiminė?

Pirmiausia kalvotoji Žemaitija, su savo nuostabiais piliakalniais ir kalvomis. Iš ten Žmogutis parsivežė ne tik malonius įspūdžius, bet ir “Medvėgalio sindromą”, kurį jaučia iki šiol. Jūs irgi jaustumėte, jei nusiverstumėte nuo dviračio ant žvyrkelio belėkdami didesniu nei 40 km/h greičiu, o paskui du trečdalius trasos pramintumėte iki kraujo nubalnotomis kojomis ir su praskelta lūpa. Man tik belieka pagarbiai nukelti šalmą prieš tokį charakterį. Crazy buvo ta kelionė, sumąstyta beveik ekspromtu, kai vidury dienos staigiai viską susikrauni į automobilį, po to leki 200 km iki vietos, pasivažinėji dviračiais su va tokiais nuotykiais ir vakare laimingas grįžti namo. Už tai ir įsiminė ilgam.

Kamastos žiedas. Vėl nuostabūs vaizdai, karštis ir daug uodų Vilkaraisčio žiede bei fantastiškas poilsis “Obuolių salos” kempinge. Ko dar reikia nuostabioms vasaros atostogoms?

Aplink Lakajus. Dideli, gražūs ežerai ir viskas tuo pasakyta.

Lobių paieška ir žūtbūtinis mūšis su uodais Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ar reikia dar komentarų?

Pažintis su Dzūkija ir Sūrininkų namais – buvo smagu ir net labai skanu. Reikės būtinai ten dar kartą apsilankyti.

Ir kaip gi čia nepaminėti paties ilgiausio šio sezono maršruto – kelionės į Balingradą, kur grįžtant teko bėgti nuo audros su žaibais.

Tikriausiai kiekviena to sezono išvyka yra verta paminėjimo, nes tai kas kart buvo nuotykis, po kurio noras lipti ant kalnų dviračio buvo vis didesnis. Ir žinote ką? Man vis dar negana Šypsena.

Įrašo “Dviračiai 2011” komentarų: 12

 1. 1 kkm nėra daug, bet svarbu ne km, o kokybė – smagu, kad važiavimas dviračiu suteikia tiek malonumo.

  • Tu netgi labai teisus. Kilometrai tikrai nėra svarbu. Jei važinėjimas teikia malonumą ir norisi vis daugiau, jie prisisuka savaime 🙂

  • OpenStreetMap, OpenCycleMap, OpenMtbMap – viskas yra pabandyta ir prieita išvados, kad man tai visiškai netinka, nes praktiškai labai mažas keliukų, kurie domintų besivažinėjančius kalnų dviračiais, tinklas. Todėl naudoju du Garmin komercinius žemėlapius ir OpenMtbMap, kurie yra mano BaseCamp programoje. Navigatoriuje tik komerciniai.

    • Ha, man reiktų tu keliukų prieš kelionę, o ne po to, ne kai jau pravažiuoju, mano navigacinė programa juos jau ir taip žino 🙂 Bet jei rimtai, mielai savo kolekcija pasidalinčiau, bet va klausimas dėl laiko, kad viską suskaidyti atkarpomis ir aprašyti.

     • Tu sukrauni po kelionės, kažkas kitas gauna prieš kelionę. Kažkas kitas sukrauna po savo kelionės, tu gauni prieš savo kelionę 🙂

      Jei sutinki pasidalinti ir nenori prisijunginėti prie talk-lt sąrašyno (ar tiesiai prie osm) – atsiųsk man nedalintus (tuo adresu, kurį įvedžiau prie šio komentaro). Aš apvalysiu, padalinsiu, sukrausiu pėdsakus ir pabandysiu sužymėti trūkstamus kelius. O tada paklausiu apie atkarpas, kur man buvo neaišku, kas tai.

      • Tada reiks tam paaukoti laiko ir atrūšiuoti nepasikartojančius maršrutus. Jai atsiųsiu vienu gpx failu, bus daug pasikartojančiu. Tam reikės kažkiek laiko, bet tikiuosi, kad pavyks bent jau aplink Nemenčinę užpildyti tuščius plotus 🙂 Aišku, man aktualiau OpemMTBmap, bet ten vyrukas duomenis ima irgi iš Openstreet.

 2. Gpx’us dabar jau galima kelti dar paprasčiau:
  http://osm.ramuno.lt/gpx/
  Iš ten osm’ininkai susirinks, sukels, kur reikia, ir apdoros (pataisys/nupaišys trūkstamus kelius).

   • Tiks. GPSR veikia su paklaida (miškingoje vietovėje gali net 50 metrų „nugrybauti“). Taigi kuo daugiau pėdsakų, tuo tikslesnis jų „vidurkis“.

Komentavimo galimybė išjungta.