“Runkelių” pramogos

"Runkelių" pramogos

Jei kas nors, kur nors yra žmoniškai sutvarkyta, “runkeliui” tai tarsi rakštis šiknoje, nes tada, sudorojus eilinį bambalį, negali rypuoti kaip blogai gyventi Lietuvoje ir kokia ši šalis yra sumauta skylė. Tad kodėl gi nenuridenus poilsiavietėje pastatyto šiukšlių konteinerio nuo kalno į ežerą, neišlaužius suolų ir stendų bei neprimėčius aplinkui visokios taros nuo alkoholio? O gi tam, kad vėl būtų atstatyta “runkeliui” įprasta poilsiavimo aplinka. O paskui dar piktinamasi užtvarais prie ežerų ir upių.

Įrašo ““Runkelių” pramogos” komentarų: 19

 1. Kratais taip pasielgia ne taip vadinami runkeliai, o jegu perteke paaugliai. Tiesiog tu fiziniu jegu per daug, o protelio ir suvokimo, kas gerai ir kas ne – dar nerasta :-/
  Na bet vistiek graudu.

  • Viskas priklauso nuo įdiegtos vertybių skalės. Net ir paaugliai turi žinoti, kas yra gerai, o kas ne. Bet dažniausiai dabar jie gerai žino tik savo teises.

 2. Man keista, kai žmonės nesusitvarko savo stovyklaviečių – laužavietėse palieka šiukšles, aplink primėto butelius. Negi jiems po to būtų malonu ilsėtis savo pačių paliktame šiukšlyne?
  Mes po savęs visada visas šiukšles surenkam į maišiuką ir kitų stambesnes atliekas aprenkam. Žinau, kad ne vienas taip daro. Deja, ne vienas ir taip nedaro.
  Atvejis, kai dar tyčia išverčiami konteineriai – dar didesnis nukrypimas.

  • Paliekantys šiukšles dažniausiai teisinasi tuo, kad nėra pastatyta šiukšlinių (apie savo šiukšlių išsivežimą tokia net nepagalvoja, nes neužtenka vingių). O kai pastatomos šiukšlinės, tada jos paprasčiausiai suniokojamos. Taip gaunasi uždaras ratas, iš kurio, deja, kol kas tėra viena išeitis – užtvarai ir mokamas priėjimas.

   • Neturėtų, arba turėtų atvirkštinį poveikį: pasodintų už jėgos naudojimą prieš nepilnamečius, tai tiems būtų smagu dar ką nors pasodinti. Kaži ir ar subarti galima – grasinimai irgi prieš įstatymą. Vienintelis, ką galima daryti – pranešti policijai, ir tikėtis, kad atvažiavus policijai didvyriai ims volioti tą konteinerį. Kitaip jie paliudys, kad būtent skambinantis išvartė šiukšles 😀
    Kiek matau panašių situacijų, tai jie bijo tik kokio nors mafijozo, kuris mokėtų ką nors sužaloti, pats išvengęs atsakomybės. Ale tiems mafijozams konteineriai nerūpi – juk prie jų namų viskas gražu kaip nupiešta.
    Žinau vietą, kur jaunimėlis vis važiuoja gerti ir kitais veiksmais linksmintis. Vis galvojau, o kaip jie tose šiukšlėse?! Kol paskui dašilo – jie gi naktimis, kai šiukšlės į akis nekrenta… 😀

 3. Vaizdelis tikrai labai erzinantis ir tokių aplink Nemenčinę galima surasti ne vieną ir ne du… Gaila, kad žmonėms trūksta sąmoningumo. Kad ir per Darom akciją su žmoną sutvarkėm miškelį nuo mokyklos iki žiedo, tačiau jau vakare mėtėsi naujų šiukšklių 🙂 O kas prie estrados darosi, tai išvis tyliu…

  • Aplink Nemenčinę tikrai daug tokių vaizdų galima rasti. O kiek tolėliau, tai beveik kiekvienas kaimelis ar sodyba miške turi po mini sąvartyną.

 4. Čia, kaip ir daugelyje vietų reiktų pradėti nuo savęs. Blogiausia, kad net istorinės vietos priterštos – prisimenu, aki nuvažiavę prie alkos švęsti Mildos šventės, pirmiausia turėjom išvalyti vietą… Liūdna. Daugelis paliekančių, į tą pačią vietą net negrįžta, nes žino, kad ten nešvaru.

  • Aš net neįsivaizduoju, ką reiktų daryti, kad tokie nustotų dergti. Apeliavimas į sąmoningumą, kalba apie svarbias istorines vietas čia nepadės, “runkeliai“ arba priebliūdžiai to paprasčiausiai nesuvokia. Vienintelis dalykas, kurį jie suvokia, tai labai skaudus kirtis per piniginę arba užtvarai.

 5. Visuotinė žmogaus teisų deklaracija ir kitos dermokratinės vertybės v deistviji
  Juokauju, aišku, tačiau kol nebus teisų ir prievolių balanso bei adekvačių bausmių už to balanso pažeifdimą – runkelinis paauglys su bambaliu niokos “ponų išmislus“

  • Negaliu nesutikti. Bet kol mokykloje mokytojai bus paslaugų teikėjai, o ne Mokytojai su visomis priklausančiomis teisėmis, o paaugliui nebus paaiškinta jo vieta pasaulio sąrangoje, tol turėsime tokį bardaką. Šiaip apie vietą toje sąrangoje turėtų būti paaiškinta visiems, pasitelkiant labai veiksmingus argumentus. O tada galima šnekėti apie teises ir demokratines vertybes.

   • mokytojai išstūmė Mokytojus į Utopiją. Tiksliau, ne mokytojai, o kapitalizmas, kokį turime 😀
    Nesvarbu, kas kaltas – bet be Mokytojų kaži kaip ateity seksis. Nebent lazda mušant, tvoromis tveriant, grandinėmis rišant, ar kameromis ant kiekvieno medžio…

    • Nemanau, kad čia kapitalizmas kaltas. Greičiau tie, kas jo nesupranta ir kiša visur, kur nereikia.

     • Na, ne pats kapitalizmas… O ta mūsų pačių politika, kuri diplomuoja beraščius mokytojus. Kuri mokytojams užsidirbti sudaro sąlygas braškynuose už upelio. Kuri vertybių sistemą stato griežtai pagal turtą: žiniasklaida ir kitos tautos nuomonės formavimo priemonės.
      Galų gale dabar „garbė“ verta mažiau nei turtas, o garbingas tas, kuris „nepagautas už rankos“.
      Aš apie tai 😉

Komentavimo galimybė išjungta.