Kodėl blokuojamas FireFox?

firefox  Va, beskaitinėjant įvairias naujienas, pakliuvo man šis puslapiukas, vos ne manifestas. Jo esmė tame, kad kai kurių svetainių svininkai blokuoja vartotojų prieigą, jie šie naudoja FireFox naršyklę su iššokančiu reklamu blokavimu. Šiuo atveju visai nesvarbus klausimas kuri iš šiuo metu esančių rinkoje naršyklių yra geriausia, saugiausia ar pan. Svarbiau kas šiuo atveju labiau teisus: ar vartotojai, kurie jau persisotinę visokios reklamos ir nebenori jos matyti, ar svetainių savininkai, kurie tos reklamos pagalba išlaiko tas svetaines? Man net kyla analogija su kitomis masinio informavimo priemonėmis, tokiomis kaip TV, radijas, spauda.

Kur tas aukso viduriukas, kad abi pusės būtų patenkintos? Aš tikrai suprantu, kad negalima tikėtis nemokamo kokybiško turinio, jei į jį nėra įdėta kokios nors reklamos, nes be kažkokių pajamų nė velnio tu negausi, t.y neupirksi ir neparodysi per nemokamą TV kanalą geresnio filmo ar nesukonstruosi įdomesnės laidos. Kažkiek tai tinka ir WEB’ui, nes svetainės taip pat turi būti kažkaip išlaikomos, ypač tos, kurios nedirba pagal principą "įdėjos ir turinys jūsų, o pinigai mūsų" (pvz, YouTube). Iš kitos pusės, ką daryti tiems, kurie jau nebegali apsikęsti per visus galus brukamos reklamos? Tada vartotojai griebiasi visokiausių gudrybių: naudoja reklamos blokuotojus, skaito info per RSS, įrašinėją laidas ir filmus su įranga, kuri leidžia tas reklamas eliminuoti lauk arba "balsuoja kojomis", t.y daugiau nebesilanko tose svetainėse arba nebežiūri to kanalo ir t.t

Ir gaunasi, kad savotiškai kiekviena pusė teisi, nors man dažnai kyla įtarimas, kad transliuotojų apetitas pelnui dažnai peržengia bet kokias padorumo ribas ir pavirsta tiesioginiu tyčiojimusi iš savo skaitytojų, žiūrovų ar klausytojų. Užtat tie keršydami ir griebiasi tokių atsakomųjų veiksmų. Aš, pavyzdžiui, jau senai vengiu mūsų komercinių televizijų arba kartais net nustoju pirkti tų gamintojų prekes, kurių reklama būna durniausia ar labiausiai užknisanti. Ir, spėju, kad šita priešprieša artimiausiu laiku tikrai nesibaigs, o tik stiprės.

Why FireFox is Blocked

 

Technorati tags: , , ,