Virtualizacijos simpoziumas 2007

Taigi, mano konferencijų maratonas Berselona kaip ir nesibaigė. Nespėjus išsisklaidyti įspūdžiams iš MS TechED IT Forum, apilankiau ir šiandien vykusiame simpoziume. Nors vadinti šį renginį simpoziumu, ko gero, per daug drąsu. Tai greičiau VMWare produktų ir kai kurių IT infrastruktūros virtualizacijos sprendimų pristatymas.

Tie, kas jau yra susidūrę su šios kompanijos produktais, greičiausiai daug naujienų neišgirdo. Tačiau kai kurie pristatymai tikrai man buvo įdomūs. Pvz., VMWare sprendimai rezerviniams duomenų centrams bei Cisco atstovo pristatytos ateities (ne tokios jau ir tolimos) Ethernet ir Fiber Channel integracijos galimybės, t.y FCoE (Fiber Channel over Ethernet). Paprasčiau sakant, tai yra mums įprasto kompiuterinio tinklo ir optinio tinklo, kuris aptarnauja duomenų saugyklas (SAN – Storage Area Network), integracija per vieną tinklo adapterį. Paaiškinimas, ko gero, grubus, bet esmę nusako. Kokios to pasekmės, tikriausiai IT profesionalams aiškinti nereikia.

IBM, DELL ir EMC atstovai pristatė savo tiek "geležies", tiek ir programinius sprendimus skirtus virtualizacijai. Ko pasekoje galima drąsiai teigti, kad rinka savo sprendimą dėl virtualizacijos jau senai padarė, ir tik nuo mūsų pačių priklauso ar spėsime į tą traukinį įšokti, nors lietuvaičiai tikrai nėra šiame procese naujokai. Vienas kas nepatiko, o gi tai, kad visi pranešėjai savo pristatymus pradėdavo nuo Adomo ir Ievos, t.y kas ta virtualizacija yra, kokia jos nauda ir t.t, nors tai padarė VMWare atstovas. Bet tai, greičiausiai, sąlygojo tai, kad pristatytojai buvo iš skirtingų kompanijų ir savo pranešimų tikrai nederino.

Dar ganėtinai įdomus buvo ir Baltic Data Center atstovo pristatymas apie virtualizacijos sprendimus pas juos. Iš šio pasisakymo tapo aišku, kad visi virtualizacijos sprendimai turi savo vietą ir panaudojimo galimybes, ar tai būtų VMWare platforma, ar tai Microsoft Virtual Server, ar kiti. Viskas priklauso nuo verslo poreikių, kurie ir diktuoja atitinkamus sprendimus.

Virtualizacijos simpoziumas 2007