HP iPAQ 614c Business Navigator

Taigi, tokį įrenginuką aš nešiojuosi jau visą mėnesį. HP iPAQ 614c Lietuvoje pasirodė praktiškai ką tik. Nemačiau jo dar parduotuvės, bet online prekyboje jį jau galima aptikti, ir kaina varijuoja kažkur 1900 – 2000 lt intervale (tikrai per daug į tai nesigilinau). Tačiau manau, kad kam nors tikrai bus įdomu sužinoti, o kaip gi man su juo sekasi sugyventi bei kas naujo, palyginus su senesniais modeliais. Jei lyginsiu, tai, ko gero, bus HP iPAQ 6915c (kadaise buvo anonsuotas HP iPaq 900 serijos modelis, kuris turėjo būti tiesioginis įpėdinis, bet kažkaip jis dingo), su kuriuo draugavau nuo pat jo pasirodymo. Iš anksto perspėju, kad visos išvados yra grynai mano subjektyvus požiūris ir patirtis.

Išvaizda, ergonomika

Pagrindiniai dalykai, kurie pirmoje eilėje atkreipia dėmesį lyginant su senuoju – tai siauresnis (beveik 1 cm)  juodas korpusas, standartinio dydžio (320 x 240 vs 240 x 240) ir žymiai raiškesnis ekranas bei klaviatūra, kuri panaši į mobilaus telefono (ankstesniame buvo pilna QWERTY). Paėmus į rankas, korpusas palieka pakankamai solidaus ir kokybiško gaminio įspūdį, t.y nieka nebarška, nėra jokių nereikalingu plyšių, galinis dangtelis laikosi gerai prisispaudęs ir nekliba, priešingai nei 6915-tajame. Kokia klaviatūra kam patogesnė, tesprendžia kiekvienas sau. Man priimtinesnė pilna, bet šiuo atveju yra vienas dalykas, kuris man nelabai patinka. Jei geriau įsižiūrėtumėte į paveiksliuką, ant klavišų pastebėsite rato formos iškilimą. Tai “gudrusis“, lietimui jautrus navigacinis ratas, kurio pagalba švelniai braukant pirštu galima keliauti ekrane norima kryptimi. Galbūt tai atrodo visai faina, bet renkant žinutes klavišų pagalba, bet koks piršto brūkštelėjimas nukelia kursorių į nenuspėjamą vietą, kur visai to nereikia. Visa laimė, kad jei tai pradeda užknisti, tą “gudrutį“ galima atjungti nustatymuose ir naudotis šone esančiu navigacijos mygtuku, kuris leidžia naviguoti aukštyn-žemyn, o paspaudimas į vidų reiškia “Enter“. Be to šalia esantis mugtukas “OK“ leidžia patogiai uždaryti (minimizuoti) programas. Dar vienas patogumas – tai galimybė greitai, vieno klavišo paspaudimu perjungti ekraną iš “portrait“ režimo į “landscape“, kas praverčia naršant internete, o ypatingai dirbant su GPS navigacija. Šiaip  delniuko išvaizda labai panaši į ASUS P750, net kyla klausimas dėl koopercijos juos gaminant, nes skirtumai nedideli.

Procesorius, atmintis ir atmintinės

Čia reikalai žymiai geresni: procesorius greitenis, atminties taip pat daugiau vos ne dvigubai, tad dirbasi tikrai smagiau. O vat su atminties kortelėmis kažkokia, mano galva, negera tendencija. Jei kam teko turėti dar ankstenį modelį HP iPAQ 6315, tai tikriausiai pamena, kad ten buvo galima naudoti iš karto dvi atminties korteles: SD ir mini SD. HP iPAQ 6915 liko tik mini SD. O HP iPAQ 614c jau turime reikalą su micro SD, bet ne tame blogybė, o tame, kad kortelė dedama aparato viduje, šalia SIM kortelės, po baterija. Man tai tikrai nepatinka, nes norint išimti kortelę, reikia išjungti delniuką ir išimti bateriją. Jei reikia įrašyti didesnį kiekį informacijos kiekį (pvz., GPS žemėlapį), tai žymiai greičiau ir patogiau padaryti kopiuteryje su kortelių skaitytuvu nei per USB kabelį.

Ryšys su pasauliu

Pokyčių yra ir čia. Be įprastų GSM/GPRS/EDGE dar atsirado HSDPA 3.6/7.2 Mpbs, bet UMTS nepalaikymas kažkaip nesiderina su šiais laikais. Dar rasime ir WLAN 802.11b/g su WPA2 saugumo protokolu (anksčiau reikėjo tam naudoti papildomą programinė įrangą) bei Bluetooth® 2.0 su EDR (renkantis laisvų rankų įrangą labai svarbų į tai atkreipti dėmėsį jei norite gero suderinamumo). Be abejo yra ir GPS imtuvas.

OS ir programinė įranga

Pirmiausia nauja OS  Windows Mobile® 6 Professional. Tačiau jei kas tikisi didelių naujovių palyginus su ankstesne versija, liks nuvilti. Tas pats nuobodus ir mažai informatyvos “Today“ ekranas, tos pačios bėdos su programų uždarymu, o tiksliau minimizavimu, prastu užduočių tvarkymu bei po kažkelinto įrenginio perkrovimo atsiradančiais dubliuotais žadintuvo skambučiais, Kad su tuo tvarkytis tikrai neapseisite be papildomų programų, Tačiau yra ir neblogų dalykų. Įdėtas naujas Windows LIve rinkinys: naujas Windows Live Messenger, LIve Mail (dabar galima nurodyti sinchronizacijos tvarkaraštį), Windows Live paieška – kas naudojasi Windows Live paslaugomis savo kompiuteryje, tiems, manau, tikrai bus naudinga. Tikrai pagerinta prieiga prie pranešimų sistemos. Dabar paspaudus “Messages“ klavišą atsidaro meniu su visomis jūsų turimomis pašto dėžutėmis, įskaitant SMS ir MMS, belieka pasirinkti reikiamą. Beje, apie MMS: nustatymai, kuriuos kievienam operatoriui galima rasti delniuke, neveikia, todėl viską reikia sutvarkyti rankytėmis.

Gamintojo įdiegta papildoma programinė įranga suteikia kitokią darbo su delniuku patirtį ir pakeičia įrangos nustatymų valdymo galimybes palygimus su kitos kompanijos pagamintu analogišku įrenginiu.. Todėl negaliu drąsiai teigti, kad toliau minimi kai kurie trūkumai priklauso OS ar gamintojo pragraminei įrangai. Taigi,  šiuo atveju rasime visą standartinį HP programinės įrangos komplektą, plius keletą naujovių. Kas pirmiausia krenta į akis, tai dešniojo klavišo reikšmė yra ne kontaktai, o “HP Shortcuts“. Tai dešimties programų meniu, kurias galima pasirinkti ne tik iš sąrašo panašiai kaip ir Start meniu, bet ir paspaudus atitinkamą numerį klaviatūroje. Pats sąrašas yra lengvai keičiamas. Tai tikrai nemažas patogumas dirbant su viena ranka. Darbui su balsu yra skirtos taip pat naujos programos HP VoiceReply ir Voice Commander, kurių dar neišbandžiau, nes dabar mano naudojama bluetooth ausinė nėra pilnai suderinama su šiuo aparatu. Tačiau pasigedau keleto pamėgtų ir svarbių dalyku. Ankstesniame delniuke buvo tokia naudinga programėlė HP Profiles, kuri leisdavo pasirinkti skirtingas garso ir skambėjimo aplinkas. Wi-fi nstatymuose nebeliko galimybės reguliuoti imtuvo stiprumą, o šis gan silpnas. Bluetooth nustatymuose neliko svarbios opcijos, kuri leisdavo uždrausti prisijungti “nesuporuotiems“ įrenginiams, liko tik opcija dėl įrenginio aptinkamumo. Man šis saugumo apkarpymas visai nepatinka. Laisvų rankų, o tiksliau bluetooth ausinės nustatymuose neliko opcijos leidžiančios visus garsinius pranešimus perduoti į ausinę. Todėl dabar girdžiu tik skambutį, bet negirdžiu pranešimo apie gautus laiškus ar SMS, ar navigacijos pranešimų (čia dar reiktų pabandyti su pilnai suderinama ausine),

O labiausiai HP pataupė su GPS navigacija. Vietoje senojo gero Tomtom Navigator atsirado Google Maps, kas, mano manymu yra visiška nesąmonė. Dar pusė bėdos, jei su pastoviai atsiunčiamais žemėlapiais tik ko nors ieškai ar pėsčias vaikštinėji. Bėda kai važiuoji automobiliu ir visiška katastrofa kai išvažiuoji už miesto, kur geriausiu atveju veikia tik EDGE. Kita medalio pusė finansinė. Duomenų perdavimas Lietuvoje nėra pigus, apie užsienio tarptinklinį ryšį baisu net pagalvoti, o žemėlapiai ne taip jau mažai “sveria“. Tad tokia pagalba kelyje tampa tiesiog auksine. Be to, dar su senuoju delniuku aš turėjau kuponą vienam nemokamam žemėlapiui.

Foto ir video

Delniukas turi 3 megapikselių kamerą, su kuria galima gauti tikrai neblogos kokybės nuotraukas ar video. Tačiau didžiausias gėris – greitas nuotraukos įrašymas į kortelę. iPAQ 6915 turėtojai tikrai supras mano tokį džiūgavimą, nes tame aparate tai buvo katastrofa, jei naudoji 1.3 MP rezoliuciją,  ir gauti vazdai kokybe nedžiugimo. Bet naujame modelyje neliko fotoaparato ir GPS integracijos, o ir valdymo piktogramos ekrane yra mažokos.

Baterija, įkrovimo laikas ir visa kita

Vat čia reikalai tikrai prastoki. Nežiūrint to, kad baterija didesnės talpos, delniuko darbo laikas pastebimai trumpesnis nei ankstesniojo modelio, o įkrovos – ilgesnis. Tad vaikštinėti su, pvz., įjungta navigacija tikrai nedrįsčiau. Dar ilgiau aparatas kraunasi per USB laidą nuo kompiuterio. Beje, visiems gyvenimo atvejams jus turite tik vieną USB laidą, kuris skirtas ir sinchronizacijai, ir pakrovimui. Tinklo pakrovėjas tam reikalui turi USB lizdą ir dar kištuko adapterį kito standarto razetėms. Dar pasigedau anksčiau buvusio delniuko lopšio, dabar, kai jį reikia prijungti prie kompiuterio, jis paprasčiausiai be vietos guli ant stalo. Kitas aksesuaras, kurio dabar labai trūksta – tai padidintos talpos baterija su atskiru integruojamu pakrovėju, kas mane ne kartą gelbėjo dirbant su senuoju modeliu.

Kadangi modelis visai naujas, jis neišvengė ir “vaikiškų ligų“. Kai kuriems mano kolegoms, o kartais ir man kalbant telefonu nutrūksta ryšys. Todėl nekantriai laukiame kada pasirodys visokie atnaujinimai. Bėdų turėta ir su ankstesniai modeliais, nors man su 6915 tikrai pasisekė, nes jis man dirbo praktiškai nepriekaištingai savo galimybių ribose. Todėl HP šioje srityje tikrai turi pasitempti.

Išvados

Ko gero netversiu šiaip jau įprasto trūkumų ir privalumų sąrašo, nes ir taip jau nemažai čia prirašiau. Be to, kas man pasirodė kaip trūkumai, kitam gali būti atvirkščiai. Ko gero ne visai sąžininga būtų apie tai spręsti tik lyginant su ankstesniu modeliu, būtų gerai palyginti ir su konkuruojančiais analogiškais gaminiais. Deja, tokios patirties neturiu. Jei taip įvyktų, tikrai papildyčiau šitą straipsnelį.

Visumoje HP iPAQ 614 yra tikrai neblogas verslo klasės komunikatorius, tačiau UMTS nepalaikymas (man, pvz., tai neaktualu), vaikiškos ligos, prastokas baterijos darbo ir įkrovos laikas palieka “žalio“, kažkaip neišbaigto įrenginio įspūdį. Bet tam, kad galutinai apsispręsčiau ar už savo pinigus tokį pirkčiau, norėčiau taip pat išbandyti HTC, Fujitsu-Siemens, ASUS ar Blackberry analogiškus aparatus. Todėl galutinę išvadą pasidarykite patys, o mano čia pateiti išvedžiojimai galbūt jums ir padės.

Galutinė išvada (papildyta 2008-09-12)

Po visų HP pateiktų programinės įrangos atnaujinimų, po atostogų, kelionių, kada man reikėjo visų jo galimybių, galiu dabar drąsiai pasakyti, kad dar tokio nepatikimo ir nestabiliai dirbančio įrenginio dar nesu turėjęs (visa laimė, kad tai tarnybinis ir ne už mano pinigus). Pastovūs tinklo pametimai, nutrūkstantys pokalbiai, persikrovimai – tai, kas kankino mane visą vasarą. Kad tam įtakos turi ir “Bitės” tinklas o tiksliau tam tikrų ryšio zonų kokybė, man taip pat nekyla jokių abejonių, nes keliaujant užsienyje, kai patenki kito operatoriaus globon, viskas dirba gerai. Tačiau man tai mažiausiai rūpi kas dėl to kaltas, nes tai HP ir operatoriaus problema, o ne mano. Neteikčiau to taip kategoriškai, bet su tuo susidūriau ne aš vienas, o praktiškai visi mano kolegos, kurie turi šį delniuką. Tokį komunikatorių aš tampausi ne dėl grožio, o tam ,kad savalaikis informacijos gavimas, bendravimas man yra kritinis dalykas ir turi įtakos mano darbui.

Šiaip žodis “Business”, kuris puikuojasi pavadinime kaip ne kaip įpareigoja?

Įrašo “HP iPAQ 614c Business Navigator” komentarai: 35

 1. Šaunūs straipsnis. Kaip tik vakar žiūrinėjau iPAQ modelius, tiesa mano poreikiai kiek kitokie.

  Eugenijus
  youlikeit.lt

 2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #384 : nežinau.lt

 3. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Prasta žinia iš HP dabartiniams iPAQ savininkams

 4. blin katik vaikas sudauze HP6915 … ekrana sudauze 😦 daba galvoju ar pirkti 614c ar HP6915

 5. Ačiū, gera apžvalga prieš perkant. Neramina tik baterija. Dabar naudojamam Fujitsu-Siemens T830 nusipirkau 1,5 karto didesnės talpos bateriją navigacijai, panašu, kad toks sprendimas galimas ir šiam modeliui. Gaila, kad kolkas ebay pardavinėja tik standartines baterijas, o didelės talpos už gana didelius pinigus.

 6. Turiu HP 6915, HTC TyTN, Nokia E90, HTC S730, Motorola Q9. Galiu pasakyti visi jie nera arti idealaus. Todel tiek teko isbandyti. Gal gali parasyti kiek realiai laiko baterija jai kalbi ir tikrini pasta? HTC tures nebloga monstriuka Diamond Pro. Bet vienas dalykas ko niekaip negaliu suprasti tai 65K ekranai? Ir kas svarbiausia pas visus. Cia del softo pritaikymo ar kur problemos, kad nekeicia i 16M.

 7. Priklauso nuo to kaip kalbi ir kaip tikrini paštą. Bet jei turėjai 6915, tai laiko kažkur panašiai, o gal ir trumpiau. Kadangi šneku mažai, tai didžiąją darbo dalį sudaro 4 pašto dėžučių tikrinimas 30 min. intervalu, o darbo metu viena yra pastoviai online, t.y laiškas gaunamas tuoj pat, kai tik pasiekia pašto serverį. Tokiu atveju, laiko apie pusantros paros. Dabar atnaujinau ROM, kur ištaisytos baterijos monitoringo klaidos, tai gal kažkiek darbas pagerėjo. Bet jame yra dar ir kitų erzinančių bėdų, apie kurias straipsnyje neparašiau, nes nespėjo pasireikšti. Beje, kadangi kompanijoje ne pas mane vieną tos aparatas, tai bėdos, praktiškai tos pačios. Vieną dieną teko intensyviai dirbti tiek su paštu, naršyti internete bei susirašinėti per messengerį, tai pakrovėjo prireikė po 7 valandų.

 8. Neplanuoju, nes tai tarnybinis aparatas ir nesinori prarasti tiesioginio palaikymo iš HP. Antra, jei mūsų prašymu HP greitu laiku neišleis dar vieno atnaujinimo, tikiuosi gauti iPAQ 914.

 9. Snd ciupinejau pas drauga 914 – labai malonus rankoje ir plonesnis uz 614. Kaip issijungei xt9 funkcija rasant SMS?

 10. SMS rašau mažai, tad naudoju ekrano klaviatūrą. Šiaip su 6915 buvau pripratęs prie pilnos klaviatūros, o telefoninė man nepatinka. Dėl to ir noriu 914.

 11. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Terra incognita

 12. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Kantrybė

 13. Dėkui už informaciją, nes kaip tik norėjau tokį modelį darbui pirkti, bet paskutinis komentaras labai sustabdė. Norėjau paklausti gal turi minčių į kokį įrenginį žiūrėtum šiandien? Man l. svarbu ekranas, todėl mažesnis nei šio modelio tikrai netinka, norėčiau su 480×640. Būtų tinkamas ipaq 214, bet ten tik delninukas, atskirai telefoną tampytis nebesinori.
  Dėkoju.

 14. @Ka

  Šiaip akys krypsta į HTC įrenginius (čia jei rinkčiausi sau ir už savus). Bet kaip tik prieš kokią valandą man paskambino šefas ir pasakė, kad jei noriu, manęs pirmadienį laukia HP iPAQ 914. Ko gero sutiksiu ir pažiūrėsime kaip jis veiks.

  P.S. HP atsiuntė dar vieną ROM atnaujinimą pabandymui, tad gal per savaitgalį dar kartą bandysime 🙂 .

 15. O man kažkodėl nekelia pasitikėjimo HTC :), bet reikės rimčiau pastudijuoti.
  Manau 914 pačiam bus tinkamesnis ir veiks dar geriau, o man deja netiks, nes ekranas gulščias, o mūsų PĮ, kol kas gaminama tik vertikaliam ekranui. Sėkmės.

 16. Deja, 914-ą iš panosės nujojo šefas. Šiandien jam jį sukonfiginau, tai nieko super naujo nepastebėjau. Primena kažkiek 6915, tik kad ekrano rezoliucija ir kokybė kita, išvaizda ir ergonomika labai primena Blackbery. Ir OS Windows Mobile 6.1, bet didelių naujovių kažkaip nepamačiau.

 17. Sveiki,

  nusipirkau aš šitą įrenginį. Pirmi WM6.0 įspūdžiai buvo ir yra nekokie. Prieš tai turėjau Qtek s100 su WM 2003 SE Pro, tai ši OS man labiau patiko.
  Dėl šito “Pastovūs tinklo pametimai, nutrūkstantys pokalbiai, persikrovimai – tai, kas kankino mane visą vasarą. Kad tam įtakos turi ir “Bitės” tinklas o tiksliau tam tikrų ryšio zonų kokybė, man taip pat nekyla jokių abejonių…“ tai pats turėjau problemų, bet radau išeitį, Phone nustatymuose įjungiau manual tinklą į GSM režimą (nes ryšį jis pamesdinėja todėl kad šokinėja tark GSM ir 3G ryšio).

  Kadangi mano aparatas yra asmeninis, tai į jį “įkišau“ neoficialų ROM su WM6.1 Pro. Pasikeitimai: labai pagreitėjo aparatas, truputėlį ilgiau pradėjo laikyti baterija, atsirado “Quick GPS“ ir “OneNote Mobile“, ir šeip pagerėjo bendra darbo kokybė.

  Kas labiausiai nepatinka šiame aparate ir ko negalima jau pakeisti tai, kad skambutis per tylus (įdėtas tik vienas garsiakalbis gale, kurio paguldžius įrenginį ant lygaus paviršiaus visai negirėti) ir tai kad nėra atskiro 3,5mm ausinių lizdo (Qteke prieš tai buvo 2,5mm lizda, kuris taip pat turėjo mažai vertės, kadangi niekur negavau tinkamos laisvų rankų įrangos).

  Šeip bendri įspūdžiai apie 614c kolkas neblogi ( naudojuosi apie mėnesį), tik reikia į jį įsidėti nemažai papildomos programinės įrangos.

 18. Tiesa, dėl XT9 atjungimo, visai pamiršau parašyti.
  XDA developers forume paieškojus yra parašyta kaip tai atjungti paredagavus registra arba tiesiog parsisiūsti .cab failiuką kurį instaliavus atsijungia XT9.

 19. Dėkui, gal kam ir pravers. Man, kaip jau ir minėjau, tai XT9 visai netrukdo gyvenimui, nes SMS man nėra gyvybiškai būtina, o paštui geriau jau su pagaliuku 🙂

 20. Atsiprašau bet pamiršau parašyti.
  Teko man kelias dienas pasinaudoti HTC TYTN II ir HTC Diamond.
  Jei dabar tektu rinktis iš šių trijų aparatų (įskaitant ir 614c), tai rinkčiausi TYTN II.
  Jis daug patogesnis tiek naudojantis tiek laikant rankoje, ilgiau baterija laiko greičiau dirba(mano subjektyvia nuomone, nors procesorius ir lėtesnis), microSD kortelė hotswap’inė, stylus’as reikiamoje pusėje (aš dešiniarankis 🙂 ), HTC TouchFLO (nors galima ir į 614c kažką panašaus įsidėti), QWERTY klaviatūra ir daugiau privalumų.

  Diamond tai niekam nerekomenduočiau. Brangus, baterija visiškai nelaiko, korpusas labai greitai braižosi (tikrai labai labai greitai, po poros dienų “normalaus“ naudojimosi atrodo kad jis naudotas mėnesį), nėra atminties kortelės slot’o, prieš ryškią šviesą ekranas sunkiai skaitomas ir t.t.

 21. Gerai paskaityti apie realius naudotojų įspūdžius.
  Pagal rekomendacija, pažaidžiau ir aš HTC įrenginius, BMS’e padėtas HTC Touch Diamond modelis, bet… l. nepatiko, kaip kažkur rašė, jei pačiupinėjai iPhone (man teko), tai visi kiti tik į jį lygiuojasi. Mano supratimu visų problema neteisingi ekranai, tiksliau nesuderinta ekrano įstrižainė su rezoliucija. Matyt ne veltui naujausias HTC T-Mobile G1 su jau 3.2″ 320 x 480, prieš iPhone su 3.5″ įstrižainė. Įdomi dvikova bus 🙂
  Tad kol nėra Lietuvoje nei G1 nei iPhone, šiandien aš renkuosi variantą Nokia 6120 + iPAQ RX5935. Vienintelis minusas du įrenginiai, daugiau ši pora minusų beveik neturi.

 22. Kad problemos kyla dėl šokinėjimo tar GPRS ir 3G, man jau seni aišku, bet to nebuvo, kai keliavau po Estiją, nors ten tai pat pastoviai persijunginėjo. Deja, man greitas duomenų perdavimas yra labai svarbus, net svarbesnis nei trūkinėjantys pokalbiai. O atjungti 3G, o paskui ieškoti kokio nors laisvo wi-fi, man visai nešviečia 😦 . Dėl OneNote, tai kai kompe yra Office 2007, tai į delniuką galima įkelti mobile versija tiesiai iš pačio OneNote. Quick GPS – tai dėl šito nei kie nepergyvenu, nes kažkas buvo panašaus 6915, bet kažkokių privalumų dėl greitesnės palydovų paieškos kažkaip nepastebėjau, o navigacijai naudoju TomTom. O dėl papildomų programų, tai naudoju visą kolekciją SPB softo, kuris man pilnai kompensuoja visus Windows Mobile trūkumus, bet kainuoja kažkiek greičio.

 23. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » HP iPAQ 914c Business Messenger

 24. Norejau paklaust maksimali atminties koretele kokia statosi ?
  Ir kaip del GPS, isimetus Igo, veiks man ar reikia papildomo GPS jungtuvo ?

 25. Sveiki. O vat as turiu problemu su siuo prietaisu. Taip atsitiko, kad kuri laika as jo nenaudojau, ir stai, kai vel bandau ijungti – neisijungia. Na, sakau gal issikroves, idedu krauti, bet kazkodel mirkcioja raudona lempute virsuje, ilgai kroviau, taciau rezultato jokio – neisijungia. Gal zinote kodel?

 26. As kraunu ji ijunges i kompiuteri, bet vat, kai prijungiu, pradeda mirgseti raudona lempute, o po kokios valandos ji issijungia ir tada nieko nesidaro.

 27. Hmm.. Aciu uz info, tikrai, gali buti.. Tik gaila, neturiu as specialaus pakrovejo, pakuotej buvo tik usb laidas

 28. Is kart geriau, jau isijungia. Aciu tau labai 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.