HP iPAQ 914c Business Messenger

HP iPAQ 914c Business Messenger Taigi, po visų atnaujinimų, vargų su mano liūdnai pagarsėjusiu HP iPAQ 614c Business Navigator, jau antrą savaitę naudojuosi kitu komunikatoriumi – HP iPAQ 914c Business Messenger. Buvęs nelaimėlis su pridėtu sutrikimų sąrašu ir pastabomis grįžo namo į HP, kur, tikiuosi, jie pagaliau išsiaiškins visų nelaimių priežastis.

Kaip ir praeitoje apžvalgoje, šioje taip pat pasistengsiu aprašyti savo patirti naudojantis naujuoju įrenginiu, bei palyginsiu jį su prieš tai gamintu ir turėtu HP iPAQ 6915c, bei jau minėtu HP iPAQ 614c.

Išvaizda ir ergonomika

Kalbant apie įrenginio išvaizdą, pirmiausia krenta į akis kiek prabangesnis, tarsi simbolizuojantis verslo klasę, dizainas. Lyginant su kitais dviem, tai pastarieji savo išvaizda daugiau primena darbinius arkliukus. O ir paėmus į rankas, 914-asis palieka žymiai malonesnį įspūdį. Valdymo ir navigacijos mygtukų išdėstymas ir funkcionalumas, bei pilnavertė QWERTY klaviatūra leidžia naudotis komunikatoriumi nenaudojant lietimui jautraus ekrano bei pagaliuko. Tai taip pat palengvina gyvenimą mėgstantiems viską daryti viena ranka.

Tačiau tuo daugiau džiaugtis gali dešiniarankiai. Kairiarankiams šiaip visai nepatogu yra išsitraukti pagaliuką, kuris kaip tyčia tūno apatiniame dešiniajame kampe. Labai geras sprendimas – tai pagaliuko laikiklio perkėlimas iš korpuso gelmių ant galinio dangtelio. Jei laikiklis nusilps ir pagaliukas daugiau nesifiksuos, tai užtenka nuimti galinį dangtelį ir palenkti laikiklį. Kitas sprendimas, kuris man nelabai patiko, tai USB (tai tuo pačiu ir pakrovėjo jungtis) ir atminties kortelės (taip, ji vėl dedama iš išorės !) patalpinimas kairiajame šone. Tai tikrai nenudžiugins tų vartotojų, kurie naudosis delninuku automobilyje ir turi paprastus laikiklius su nereguliuojamo aukščio auselėmis (geriausia, kai jų yra keturios, ir visos reguliuojasi atskirai). Šviesioji viso šio reikalo pusė – visi lizdai, tame tarpe ir viršuje esantis papildomas antenos lizdas, yra uždengti guminiais dangteliais, kurie gerai apsaugo nuo drėgmės ir visokio šlamšto patekimo į vidų.

Jei lyginsime iPAQ 6915 ir iPAQ 614 klaviatūras, tikrai pastebėsime, kad pastarojo klaviatūros klavišai yra prispausti vienas prie kito. Man labiau patiko senoji, kai tarp klavišų buvo tarpeliai ir nerizikuodavai paspausti ne tą simbolį. Padėti kažkiek gelbėja tai, kad 614-tajame klavišai yra reljefiškai gan daug iškilę, tad nėra jau taip sunku gan greitai rinkti tekstą.

Kalbant apie visų trijų modelių ekranus, tai praktiškai nėra jokio techninio skirtumo tarp iPAQ 614 ir iPAQ 914, Pagrindinis skirtumas yra tas, kad paskutiniojo ekranas yra paverstas ant šono (240X320 v.s 320X240) ir labai nežymiai mažesnis (2.8″ v.s. 2.46”). Palyginus su iPAQ 6915 – tai skirtumai yra dideli ir akivaizdūs. Nežiūrint to, kad senojo modelio ekranas didžiausias, jis savo parametrais ir vaizdo kokybe akivaizdžiai pralaimi naujajam modeliui. Senoji 240X240 rezoliucija buvo tikra nelaimė dirbant su programomis, kurios neturėjo tokios rezoliucijos specialaus palaikymo. Jei kas man norės paprieštarauti, kad važiuojant su navigacija senasis (3.0″) buvo geriau, tai drąsiai galiu atsakyti, kad ir naujajame dėl geresnės vaizdo kokybės nekyla jokių problemų dėl esamos situacijos stebėjimo vairuojant.

Jei kam įdomu ir svarbu, tai galima palyginti išmatavimus bei svorį:

6.4 x 1.6 x 11.3 cm ir 154 g (iPAQ 914) v.s

6.03 x 1.75 x 11.7 cm ir 145 g (iPAQ 614) v.s

7.1 x 1.8 x 11.8 cm ir 175 g (iPAQ 6915)

Kaip matome, skirtumai tikrai minimalus ir daugiau vizualūs.

Apibendrinant, galiu pasakyti, kad šio aparato išvaizda ir ergonomika iš visų minėtų man yra priimtiniausia,

Procesorius, atmintis ir atmintinės

Visų trijų modelių procesoriai yra skirtingo našumo. Čia aiškus lyderis yra iPAQ 614 su savo Marvell PXA270 Processor 520 MHz, po to seka iPAQ 914 su Marvell PXA270 Processor 416 MHz. ir iPAQ 6915 su Intel® PXA270 Processor 416 MHz.

Su atmintimi reikalai čia geresni, nes iPAQ 914 ir iPAQ 614 turi jos vienodai, t.y 128 MB SDRAM pagrindinė programoms bei 256 MB papildoma atmintinė. Skurdžiausiai čia apdovanotas iPAQ 6917, t.y tik 192 MB viso (128 MB papildoma ir 64 MB programoms SDRAM).

Kalbant apie darbo spartą, kažkaip nepastebėjau, kad iPAQ 914 dirbtų pastebimai lėčiau nei 614-as, bet kad stabiliau – tai jau tikrai.

Atmintines abu naujos kartos delninukai naudoja tokio pačio tipo, t.y micro SD. Pagrindinis skirtumas tas, kad 914-as turi išorinį lizdą, kuris dar ir apsaugotas guminiu dangteliu, kas yra totalus gėris, palyginus su 614-0 lizdu, paslėptu viduje, po baterija. Lyginant su iPAQ 6915, tai skirtumas tik kortelių tipe, t.y senasis naudoja mini SD, įstatomą taip pat iš išorės, bet naujasis gali pasigirti jau minėta lizdo apsauga.

Ryšys su pasauliu

Čia viskas tas pats kaip ir iPAQ 614, tad paprasčiausiai dabar perkopijuoju tekstą iš anos apžvalgos:

“Be įprastų GSM/GPRS/EDGE dar atsirado HSDPA 3.6/7.2 Mpbs, bet UMTS nepalaikymas kažkaip nesiderina su šiais laikais. Dar rasime ir WLAN 802.11b/g su WPA2 saugumo protokolu (anksčiau reikėjo tam naudoti papildomą programinė įrangą) bei Bluetooth® 2.0 su EDR (renkantis laisvų rankų įrangą labai svarbų į tai atkreipti dėmėsį jei norite gero suderinamumo). Be abejo yra ir GPS imtuvas.”

Šiaip yra dar vienas niuansas, t.y telefoninis/ryšio modulis tikrai silpnesnis, nes šiam komunikatoriui reikia žymiai stipresnio signalo, kad į 3G ar HSDPA. Iš kitos pusės – nebeturiu problemų su persikrovinėjimais, kai dažnai kaitaliojasi ryšio tipas, kas buvo chroniška iPAQ 614 liga. Trūkinėjančių pokalbių problema išliko, tačiau mano ir kolegų akys vis labiau krypsta “Bitės” link, nes su tuo susiduria ir mano išsvajotojo HTC modelio turėtojai.

OS ir programinė įranga

Pagrindinis iPAQ 914 skirtumas nuo kitų dviejų – tai nauja operacinė sistema MS Windows Mobile 6.1. Vėl gi, iš pirmo žvilgsnio, žiūrint į ekraną, jokių sistemų skirtumų nesimato, bet giliau palandžiojus jų yra. Vieniems jie gali pasirodyti nesvarbus, bet kompanijų IT administratoriams tai turėtų patikti.

Pirma naujovė – tai Exchange Server AutoDiscovery funkcija. Dabar įvedus tik el. pašto adresą, sistema paprašo registravimosi rekvizitų ir pati bando pasiimti nustatymus iš serverio.

Antra naujovė – patogus įrenginio surišimas su MS Active Directory.

Naujovė SMS maniakams – dabar nusiuntus žinutę, ji patalpinama ir Inbox kataloge, kur patampa savotiška susirašinėjimo su tuo gavėju sesija, t.y jus ten iš karto galite rašyti sekančia žinutę tam pačiam adresatui ir gauti atsakymą į ta pačia vietą. Indox’e tėra tik vienas įrašas, kuriame visas susirašinėjimas, kurį galima bet kada pratęsti.

Naudojantiems Bluetooth laisvų rankų įranga – automatinis surišimas be jokio kodo, be to yra galimybė per automobilinę įranga prieiti prie adresų knygutės.

Papildoma HP programinė įranga kaip ir iPAQ 614 atveju yra tokia pat skurdi, palyginus su senuoju 6915-u. GPS – ta pati Google Maps. Tad norint rimčiau keliauti, reikia ir rimtesnės navigacijos.

Foto ir video

Viskas tas pats kaip ir iPAQ 614:

“Delninukas turi 3 megapikselių kamerą, su kuria galima gauti tikrai neblogos kokybės nuotraukas ar video. Tačiau didžiausias gėris – greitas nuotraukos įrašymas į kortelę. iPAQ 6915 turėtojai tikrai supras mano tokį džiūgavimą, nes tame aparate tai buvo katastrofa, jei naudoji 1.3 MP rezoliuciją,  ir gauti vaizdai kokybe nedžiugino. Bet naujame modelyje neliko fotoaparato ir GPS integracijos, o ir valdymo piktogramos ekrane yra mažokos.”

Baterija, įkrovimo laikas ir visa kita

Šiuo atveju turime dar talpesnę bateriją (lithium-ion 1940 mAh) nei iPAQ 614 (Lithium-Polymer 1590 mAh) ar iPAQ 6915 (1200 mAh Lithium-Ion ir 1800 mAh papildoma). Aparatas dirba maždaug penktadaliu (čia tokie mano preliminarūs ir gan subjektyvūs pastebėjimai) laiko ilgiau, bet taip pat ilgiau ir kraunasi.

Visumoje šitas HP iPAQ 914c Business Messenger man patinka labiau nei turėtasis HP iPAQ 614c Business Navigator. Jis ir dirba stabiliau, per visą naudojimo laiką jis nei karto neperskrovė ar užstrigo. Atlaikė savaitgalinius pasivažinėjimus su TomTom navigacija ir nesukėlė problemų. Juo man patogiau naudotis nei 614-tuoju ar HP iPAQ 6915c. Tiesa, išliko trūkinėjančių pokalbių problema.

Kaip sakoma, pagyvensime, pamatysime.

Įrašo “HP iPAQ 914c Business Messenger” komentarų: 10

 1. Sveikas, per neapsižiūrėjimą ištryniau visas HP programas iš 914 per Add/Remove programs 🙂 Gal gali parašyti kas ten buvo per stebuklai. Kiek pamenu jos ten dvi buvo. Galvoju ar verta jų ieškotis ar ne.

 2. Šiaip nieko stebuklingo. Ieškotis nereikia, užtenka padaryti “hard reset“ ir viskas atsistato.

 3. Ačiū! Kažkaip nepagalvojau kad ir per Add/Remove programs valdomas softas atsistatys.

 4. Sveikas, o dėl ekrano 914c ar 614c su kuriuo patogiau dirbti (geriau matosi simboliai)? 914c ekranas man pasirodė neiprastos formos.

 5. Labas, gal galima dar kiek išsamiau apie trūkinėjančius pokalbius? Nuo ko tai priklauso-nuo GSM tinklo ar ir paties aparato? Kazkaip nepanašu kad kaltas tik tinklas. Na, konkrečiai man svarbu ar isigijus butent si 914c, pasnekovai netures girdimumo problemu.
  Pvz. turiu viena pazystama biznieriu, pas ji HTC-kazkokstai, tai daznai sunku susikalbet..
  (jo tinklas Bitė, mano Omnitel, ar pastarasis turi mazesne tikimybe ‘trukineti?)

 6. Taaip, turejau omeny ne visai nutrukstancius, bet trukinejancius (iskrenta pokalbio fragmentai) skambinant ‘delninukininkams esantiems Bitės tinkle. Na tikiuosi Omnitel
  tures maziau problemu (privalumas, neziurint ju naujo super-plano!)

  Gal dar kas susidures su Samsung i780 ir galetu palyginti ji su HP 914c? nes beieskant patrauke aki tas Samsung’as. Klaviatura lyg turetubut patogesne, ydomu kvadratine raiska 320×320 tai trukumas?, nes visgi daugiau tasku nei 320×240, ar tai sudaro problemu kurioms nors Win.mobile programoms? (nesusidures dar su Windows mobile)..

 7. Sveiki, vakar diegiausi 1.01.01 Bios/windows atnaujinima, tai norejau visus ispeti nedaryti to is po Windows Vista. Nes jau buvau biski persigandes, kad reiks i HP vezt aparata – po luzusio update veike tik update utility, jokie resetai i veikiancia busena nebegrazindavo. Bet paleidus is XP viskas susiupdatino. Tai jei kas rizikuos – turekit omenyje. Ir seip update trunka ilgai, per 5 min nepadarysit, tai rezervuokites laiko.

Komentavimo galimybė išjungta.