Ekskursija į kompiuterių praeitį

 

Čia savotiškas papildymas Grumlino prisiminimams, kur ir aš komentaruose kai ką prisiminiau. Deja, dėl tam tikrų priežasčių mums neteko pamatyti ar padirbėti su daugeliu pavyzdžių, bet kai kurie sovietiniai egzemplioriai stebėtinai panašūs į kai kuriuos aprašytuosius šiame tinklalapyje 🙂 . Gal ir jums jie ką nors primena?

Old Computers – rare, vintage, and obsolete computers

Įrašo “Ekskursija į kompiuterių praeitį” komentarai: 4

  1. Realus lūžis į blogąją pusę TSRS kompiuterių vystyme įvyko 6-7ame XXa. dešimtmečiuose, kai buvo atsisakyta nuosavų kompiuterių kūrimo (didelis atsilikimas nuo Vakarų, dideli kaštai) ir nutarta kopijuoti vakarietiškus modelius, tam tikslui juos įsive-ant (dažniausiai nelegaliai) per Austriją ir Indiją. Iš senųjų mohikanų tebuvo vystoma BESM sistema, paskui bandyta multiprocesorinė Elbrus, bet užmesta. Realiai visa ES serija – IBMo klonai, DVK – PDP ir t.t.
    Iš to ir panašumas, per daug nesivarginant net dizaino pakeisti 😉

  2. 90-ųjų pradžioje mums atrodė, kad dideli ir mini kompiuteriai nueina nuo scenos, o jų vietoje įsigali personaliniai. Tačiau 1993 m. , kai buvau stažuotėje Slovėnijoje, pamatėme, kad visi tie mainframe serveriai klesti ir vystosi. Buvo savotiškas šokas 🙂

  3. Viskas priklauso nuo to, kokie uždaviniai bus sprendžiami, ir kaip. Tiesiog mes nuklydome į išimtinį PC naudojimą ir pamiršome apie mainframe (na, nebent apie superkompiuterius kai kada paskaitome). O juk juos tebekuria, tebegamina ir tebenaudoja. Tiesiog mes kai kada esame už pažinimo ribų 😉

  4. Paprasčiausiai tada Lietuvai, dar buvusiai SSRS sudėty, galiojo apribojimai, kurie neleido tokios technikos atsivežti. Tik atgavus nepriklausomybę, tie apribojimai buvo nuimti. Pamenu, kad dar 91 m. ar tai 92m. pirmas i386 buvo atvežtas ne visai legaliai. O kai jau kaip nepriklausomos Lietuvos atstovai iš HP 93m. pirkome mini kompiuterį, tai dar reikėjo JAV valdžios leidimo. O sovietų laikais buvo keletas VAX’ų atvežtų nelegaliai, tik prie jų ne visus leisdavo. Tad ir gyvenome PC pasaulyje :). O dabar taip, viskas priklauso nuo poreikių ir finansų, kaip ir be abejo, nuo supratimo kaip ir kam tai turi būti panaudota.

Komentavimo galimybė išjungta.