Apie Flickr naudą fotografui

Bevartydamas vieną savo mėgstamiausių tinklaraščių apie fotografavimą, aptikau gan įdomų straipsnelį apie tai, kuo viena populiariausių pasaulyje nuotraukų talpinimo ir dalinimosi internete tarnybų Flickr gali būti naudinga man kaip mėgstančiam fotografuoti. Iš karto noriu pasakyti, kad tai galioja praktiškai daugumai tokio pobūdžio tarnybų, bet kadangi pats savo nuotraukas saugau Flickr’e, tai ir kalba bus apie šią svetainę.

Taigi, vienas iš didžiausių Flickr privalumų ir tas, kad čia sukaupta begalės nuotraukų, sukurta gera paieškos tarnyba ir, kas taip pat svarbu, galybė fotografuojančių bendruomenių pagal pomėgius, šalis ir panašiai. Tai puiki vieta parodyti savo darbus bei pažiūrėti kaip tai daro kiti bei pasimokyti iš geriausių. Todėl čia galima pasisemti visokių įdėjų, įkvėpimo ar pasižiūrėti kaip vienas ar kitas kadras buvo padarytas, juolab nemaža dalis nuotraukų yra įkeltos su visomis savo savybėmis, kur galima pažiūrėti kokie buvo fotoaparato nustatymai ar atliktos kitos korekcijos. Gan tokia praktiška techninė nauda, kuri leidžia pagerinti savo fotografavimo įgūdžius. Iš kūrybinės pusės taip pat ne mažiau galimybių, nes čia galima palyginti savo ir kitų panašaus pobūdžio nuotraukas, įvertinant kompozicijos, apšvietimo ar kitokius kūrybinius aspektus. Jei trumpiau, tai čia tikrai gera vieta mokytis iš pavyzdžių, kuo aš tikrai naudojuosi. Labai naudinga yra patikusius fotografus susidėti į savo kontaktus ir tokiu būdu sekti jų naujausius darbus.

Kitas dalykas, apie kurį rašo autorius – tai atgalinis ryšys arba komentarai. Čia situacija, mano manymu, yra dvejopa. Dauguma komentatorių, kuriems patiko jūsų darbai, apsiriboja vienu ar dviem žodžiais arba prikabinėja visokių cackių, kurios tėra pakvietimai į kokias nors grupes. Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad tokie komentarai yra blogis. Atvirkščiai, teigiami atsiliepimai iš visai nepažįstamų žmonių yra gers stimulas toliau fotografuoti, o pakvietimai į įvairias grupes – neblogas būdas išpopuliarinti savo nuotraukas. Bet, iš kitos pusės, norint tobulėti kaip fotografui, tikrai norisi gauti kokių nors naudingų patarimų ar konstruktyvios kritikos. Tai irgi galima gauti, jei to paprašysite nuotraukos aprašyme, ar susirasite tinkamą grupę. Tai nėra taip paprasta, reikia ir pačiam kažkiek pasistengti tiek beieškant sau tinkamų grupių, tiek ir komentuojant kitų nuotraukas. Turiu prisipažinti, kad šia galimybe aš mažai naudojuosi, nors ir reiktų. Greičiausiai dėl to, kad pats tingiu rašyti rimtesnius komentarus ( minus šimtas taškų iš mano karmos 🙂 ). Kas be ko, bet mano atveju prioritetas yra šis tinklaraštis, kur norėčiau sulaukti tokio va atgalinio ryšio, bet tikrai nespjaunu ir ant savo Flickr kontaktų, o tikrai laibai juos vertinu bei visada laukių jų komentarų.

Dar vienas dalykas, kuris nepaminėtas – tai pasivaržymas su kitų darbais. Tai daroma tam sukurtose grupėse, kur nariai balsuoja už kitų kolegų darbus arba surengiamos varžybos tarp atskirų tos grupės narių. Tai tikrai būna smagu, tik nereikia kritikos ar neigiamo įvertinimo priimti asmeniškai ar gilia į širdį. Viena iš tokių lietuviškų grupių yra Fotofiltras. Čia gera kompanija ir geros nuotraukos.

O va kita galimybe, pasakysiu atvirai, nebuvau sugalvojęs pasinaudoti. Kalba eina apie tokią galimybę, kaip vietovės išvalgymas pasinaudojant Flickr nuotraukų baze ir paieškos galimybėmis. Pavyzdys būtų toks: jus norite aplankyti kokią nors vietą, kur nesate buvę, o turite nedaug laiko, kad ją ištyrinėti tam, kad apsispręsti ką vertą fotografuoti ir kokiu laiku tai geriausia padaryti. Niekas netrukdo ten apsižvalgyti bent jau virtualiai, pasinaudojant per paiešką surastomis kitų autorių tos vietovės nuotraukomis. Nei karto to nedariau, bet manau, kad tikrai tai pabandysiu.

Tai tiek šiam kartui apie Flickr naudingumą. Visas straipsnis žemiau pagal nuorodą:

How Flickr Can Make you a Better Photographer

O jums linkiu gerų kadrų bei kviečiu pasidalinti savo mintimis ir patirtimi.

Įrašo “Apie Flickr naudą fotografui” komentarai: 7

  1. Flickr’as- didelė erdvė, kurioje pilna šš.. Tačiau toje erdvėje taip pat yra ir maža dalis gėrio, kurio dėka galima tobulėti;)

  2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #549 : nežinau.lt

  3. Aš kažkaip prie DeviantArt pratęs, matyt dėl to kad ne vien fotografavimas domina 🙂

  4. Aš irgi labiau į deviantart’ą linkęs. Didžioji dalis paminėtų dalykų yra ir ten, yra nemaža funkcijų kurių ir flick neturi, bet ten orientuojamasi ne vien į fotografiją.
    Ir šiaip, flickr daugiau toks buitinis, naudojamas ne vien savo darbam parodyt, bet ir apskritai kad savo nuotraukas turėt kažkur pasidėjus internete. Todėl ten šiukšlių ir daugiau. O DA labiau galerijos tipo, kur žmonės deda tai, ką nori kad kiti įvertintų. Aišku visokių yra, ir ten šlamšto nemažai, bet favorites sistema leidžia geresniems darbams laikytis aukščiau ir buti labiau matomiems.

Komentavimo galimybė išjungta.