Microsoft® Tech·Ed Europe #2

Ką gi, dabar visiškai aišku, kad dėl gan intensyvaus laiko leidimo tiek konferencijoje, tiek ir vakare, man tikrai neišeina rašyti kiekvieną dieną. Todėl pavadinime tik apžvalgos numeris, bet be diena.

Kai rašiau apie tai, kas vyko pirmą dieną, papasakojau tikrai ne viską. Reikalas tame, kad tą dieną visada vainikuoja taip vadinama Keynote. kitaip tariant tai tarsi atidarymo sesija, kuri skirta visiems dalyviams. Tokioje sesijoje visada kalba kas nors iš Microsoft vadovų, kurie tarsi perduoda IT bendruomenei kaip ir pagrindinę žinią apie tai, kaip kompanija mano dabartį ir ateitį bei į ką kreips savo pagrindinį dėmesį artimiausiu laiku. Kas be ko, taip pat kalbama apie naujus produktus (šį kartą pasidžiaugta Windows 7 sėkme bei papasakota apie Exchange 2010 bei Outlook 2010). Deja, šį kartą keynote buvo tikrai gan silpna. Maigyti Outlook’ą 7000 žiūrovų akivaizdoje – tikrai ne pati geriausia mintis, tuo labiau, kad tą dieną vienas iš seminarų buvo būtent apie Outlook 2010. Bet pagrindinė žinia iš Microsoft visgi nuskambėjo: beveik viskas orientuota į  virtualizaciją bei aplikacijų bei kitų resursų perkėlimą į “debesį”. Todėl nieko nuostabaus, kad seminaruose pasakojama apie tokių produktų kaip MS Exchange 2010 ar MS Office Sharepoint 2010 online versijas bei apie iššūkius informacijos saugumu apsikeičiant duomenimis tarp pačios įmonės infrastruktūros bei aplikacijų, kurios “sukasi” internete. Aišku, puikiai suvokiama, kad tikrai ne visi perkels savo duomenis į “debesį”, todėl pristatomi įvairūs virtualizacijos sprendimai tam, kad susikurti savo privatų debesį, tuo pačiu užtikrinant savo turimų resursų efektyvų panaudojimą bei papildomą lankstumą.

Nemažai dėmesio skiriama naujos ar atnaujintoms operacinių sistemų versijoms, jų naujoms savybėms, diegimui, konfigūravimui ir, savaime suprantama, saugumui. Jei jau buvo paminėta virtualizacija, tai ji neįsivaizduojama be efektyvaus valdymo. Netgi sakoma, kad geriau neturėti jokios virtualios aplinkos, nei turėti prastai valdomą. Šioje srityje Microsoft tikrai turi kuo pasigirti – naujas MS System Center 2010 su jau po truputi pristamoma dar viena nauja savo dalimi Service Manager 2010 beta, o tai yra ne kas kitas kaip ServiceDesk atitikmuo. Praktiškai su šia dalimi Microsoft turi beveik pilną valdymo paketą, su kurio galima valdyti didžiąją dalį įmonės infrastruktūros, įskaitant Unix ar Linux mažinas.

Tai tiek šiam kartui. Kitą kartą gal daugiau papasakosiu apie tas sesijas, kurios man patiko labiausiai.

Microsoft® Tech·Ed Europe