Vakarinis pasivaikščiojimas Berlyne

"Nepriklausomybės diena"

Kaip jau minėjau, labai daug laiko pažinčiai su miestu tikrai neturėjau. Seminarai konferencijoje baigdavosi vakare, kai jau būdavo tamsu, o ir orai nelabai lepino. Bet sekančios dienos, po sienos nuvertimo minėjomo, su kolega iš Lietuvos visgi nutaikėme momentą kai nelijo ir pasivaikščiojome po vakarinio Berlyno centrą.

Pradėjome vėl nuo tos pačios Potsdamo aikštės, kuri tarsi simbolizuoja naująjį suvienytą Berlyną. Pirmoje nuotraukoje matote vieną iš labiausiai man patikusių architektūrinių kompleksų, kuri sudaro septyni, ratu sustatyti pastatai, o jų kiemas, tarsi kokia arena, uždengtas tokiu va tentiniu stogu, kuris man priminė sceną iš filmo “Nepriklausomybės diena”:

Sony centro stogas

Dar vienas dalykas ten pat kritęs į akį – seno viešbučio fragmentas, kuris, tvarkant teritoriją, buvo visas perkeltas į dabartinę vietą:

Emperors' Room

Visas šis gabalas sveria apie 1300 tonų ir buvo perkeltas apie 70 metrų. Dabar čia įrengtas restoranas.

Faktiškai pakartojome tą maršrutą, kurio mums nepavyko įveikti šventės metu. Tik šį kartą gatvė, kurioje buvo sustatytos domino kaladės, buvo tuščia ir uždaryta eismui, nes dar nebuvo sutvarkyta, kaip ir teritorija aplink Brandenburgo vartus:

Brandenburgo vartai

Gal taip ir geriau, nes buvo mažiau turistų, kurių diena ten apstu.

Kadangi jau atsidūrėme tame rajone, tai neapeiti naktinio Reichstago būtų nuodėmė:

Reichstag

Į objektyvą pakliuvo ir šalia rūmų esantis pastatas, bet tikrai nežinau kam jis skirtas. Tiesiog patiko:

***

Jau kitą diena vėl turėjau progos išlįsti į miestą, nes dalyvavau kviestiniame vakarėlyje, kuris vyko restoranėlyje prie pat gan įdomiai atrodančios Hackescher Markt metro stoties:

Hackescher Markt

Apačioje visokio kavinaitės ir parduotuvėlės, o viršuje metro. Vakare tikrai gerai atrodo.

Įrašo “Vakarinis pasivaikščiojimas Berlyne” komentarų: 16

 1. Idomu butu exif’a siu foto paziuret…pagal triuksmus nepanasu i didely iso, tuomet islaikymo trukme…nuo rankos? hm

  • Praktiškai visų nuotraukų ISO 800, bet tų triukšmų būtų dar mažiau, jei būčiau fotoaparate išjungęs tai, kas fotografuojant naktį turi būti išjungta. Tad čia tikrai ne patys geriausi pavyzdžiai, o aš truputi susimoviau 🙂 . Bet, kaip sakoma, gyveni ir mokaisi. O jei domina EXIF, tai gali spausti ant nuotraukos, tada pateksi į Flickr, o ten yra visa info.

 2. kazka meluojate,jokio exif,apskritai kazkoky gif image rodo

  • Nemeluoju. Kiekviena nuotrauka yra nuoroda į jos originalą Flickr’e. Paprasčiausiai reikia ant jos spragtelėti pele (aišku ne dešiniu klavišu)

 3. na,nesugebu as niekaip paziureti exif’o, bet bet kokiu atveju lenkiu zila galva pries jusu stabilias rankas 🙂

   • Žmogus tikriausiai, nesupranta, kad nuėjus į Flickr reikia paspausti dešinėje ant “More properties“ 🙂 Pats kažkada ilgai aiškinausi, kodėl Flickr išstrip’ina Exif’ą 🙂 Beje, stabilumo tikriausiai suteikia Sony stabilizatorius.

    • Visiškai teisingai ir apie Flickr (kaip pats naudoji, tai atrodo savaime suprantama 🙂 ), ir apie SONY A700 stabilizavimo sistemą (be jos tokiais atvejais kaip be rankų).

 4. dekingas ponai,tikrai nesupratau kaip paziureti….aciu

 5. rodo ka tik nori, greity (nuotraukos?) koordinates bet tik ne islaikyma 🙂 nu tiektos, matomai per kvailas suprasti tai…atleiskit uz sutrukdyma.

 6. Pačios pirmos nuotraukos duomenys:
  Exposure (išlaikymas): 0.033 sec (1/30)
  Aperture (diaragma): f/3.5
  ISO Speed (jautrumas): 800

 7. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Dieninis pasivaikščiojimas Berlyne

 8. Yra 100 ir 200 maršruto autobusai dviaukščiai, tai iš jų galima miestą pasižiūrėti, nes važiuoja pro pagrindines turistines vietas.

Komentavimo galimybė išjungta.