Nauja MariukasM.LT turinio licencija

Nuo šiandien visam tinklaraščio MariukasM.LT turiniui bei nuotraukoms, kurios saugomos Flickr’e, yra taikoma nauja turinio apsaugos arba autorinių teisių Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported licencija.

Tai reiškia, kad dabar galima laisvai, neprašant mano atskiro sutikimo,  dalintis anksčiau paminėtu turiniu, t.y. kopijuoti, platinti ir persiųsti tiek tekstus, tiek foto bei kitą medžiagą, kuri yra patalpinta šiame tinklaraštyje, jei nenurodytos kitos turinio apsaugos sąlygos.

Be to, visgi galioja šiokie tokie apribojimai:

 • Būtina nurodyti turinio savininką ir pateikti nuorodą į šaltinį bei licencijos tipą. Kad būtų paprasčiau, galima pasinaudoti pateiktu kodu:

Praktiškai prie panaudoto turinio turi atsirasti štai tokia nuoroda:

MariukasM.LT / CC BY-NC-ND 3.0 (tačiau mane pilnai patenkintų ir “CC MariukasM.LT” su nuoroda į šį tinklaraštį).
 
 • Negalima nurodyto turinio naudoti komerciniais tikslais.
 • Negalima turinio keisti, transformuoti ar kitaip perdaryti bei panaudoti kito turinio kūrimui.

Visas turinio panaudojimo sąlygas jūs visada rasite tinklaraščio apatinėje dalyje, paspaudę ant licencijos nuorodos.

Taigi, truputi daugiau laisvės nei su “© Visos teisės saugomos”.

Įrašo “Nauja MariukasM.LT turinio licencija” komentarai: 4

 1. Su tuo licencijos įterpimu į nuorodą tai peilis visiškas. 🙂 Gerai, kad Blogoramų neberašau… Man atrodo, kad tokio maksimalistiško rezultato sunku tikėtis. Būtų gerai, kad žmonės žinotų licencijos sąlygas ir jų nepažeistų. O jau su licencijos kodu nuorodose tai…

  • Truputi pakoregavau tekstą, kad tiems, kas visgi stengsis laikytis sąlygų, gyvenimas kiek palengvėtų 🙂

 2. Teisiškai man atrodo Lietuvoje su Creatice Commons tas pats kaip su “© Visos teisės saugomos”, t.y. kiek žinau CC Lietuvoje nepripažįstama.

  • Lietuvoje “Visos teisės saugomos“ tik be “©“ teisiškai galioja be jokių registravimo formalumų (http://lt.wikipedia.org/wiki/Autori%C5%B3_teis%C4%97), skirtingai nei, pvz., JAV, kur norint oficialiai lipinti “©“ reikia atlikti tam tikras registracijos procedūras.

   Taip, Lietuvoje CC oficialiai neįteisintas, todėl pagal nutylėjimą ir oficialiai galioja “Visos teisės saugomos“. Tačiau šiuo atveju tai yra greičiau mano, kaip turinio autoriaus pozicija ir moralinis leidimas tą turinį panaudoti kitiems su tam tikromis sąlygomis. Paprasčiau tariant, aš nusprendžiau palengvinti gyvenimą tiems, kas sąžiningai klausdavo ar klaus ateity mano sutikimo dėl, pavyzdžiui nuotraukų, panaudojimo ar pan. Laikantis nurodytų sąlygų, to daryti nuo šiol nebereikia. Užtenka nuorodos, kurį nusako autorystę ir iš kur paimta.

   Tiems, kas nenori laikytis jokių taisyklių, aišku nusispjauti tiek į “©“, tiek ir “CC“, bet jie neturėtų pamiršti, kad bet kokiu atveju Lietuvoje juridiškai galioja “Visos teisės saugomos“, ir reakcija į tokius reikalus taip pat gali būti atitinkama.

Komentavimo galimybė išjungta.