Išvykos ir kelionės–nuo idėjos iki maršruto #1

Jurmalos papludimys ryte_005.JPG

Žiema – tai tikrai ne tas metas, kai MariukasM ir Co. mėgsta keliauti.  Aišku, barsuko režimas kartais taip užknisa, kad neapsikentus retkarčiais surengiama kokia išvyka ar šiaip išlendama į lauką su fotoaparatu. Šiaip šis metų laikas labai tinkamas paprasčiausiai atsipūsti nuo bastymosi, nes jei tokių pertraukų nebūtų – tai pataptų rutina ar pareiga dėl tinklaraščio ir netektų savo žavesio. Bet ar tai reiškia, kad šitame fronte žiemą nieko nevyksta? Tikrai ne. Man žiema yra labai geras metas, kai galima ramia apmąstyti kur, kodėl ir kaip aš noriu nukeliauti, ką noriu pamatyti ir patirti. Taigi, tai yra tas metas, kai gimsta naujos idėjos kelionėms ar išvykoms bei jų maršrutai. Tai vyksta ir sezono metu, bet tada procesas yra labiau spontaniškas. O dabar netgi turiu laiko ir jums papasakoti kaip visas šis procesas vyksta.

Taigi, norint įdomiai ir smagiai keliauti, pradžiai reikia sugalvoti kur ir ką nori pamatyti bei patirti. t.y reikia pačios kelionės idėjos, temos ar tikslo. Kai tai yra žinoma, visa kita yra jau techninis dalykas. Man tokios idėjos kyla remiantis tuo, kuo MariukaM ir Co. domisi. Tai ir lemia, kad beieškant skaitalo dominančiomis temomis, gimsta ir kelionių bei išvykų idėjos arba, kitaip tariant, tikslai. Savaime suprantama, kad su laiku susikaupė šioks toks tam tikslui tinkamų naudingų interneto nuorodų sąrašas. Tačiau, prieš dėliodamas kokius nors sąrašus, noriu pasakyti, kad idėjų kelionei ar trumpai išvykai galima pasigauti bet kur. Tai gali būti atsitiktinai perskaitytas koks nors straipsnis, kažkas nugirsto per radiją ar televizorių, atsitiktinai į rankas papuolęs koks nors lankstinukas, brošiūra ar nuotrauka. Šiuo atveju informacijos šaltiniu gali būti bet kas, pradedant įvairiomis masinės informacijos priemonėmis, jūsų skaitomais specializuotais leidiniais, baigiant tinklaraščių srauto agregatoriais ir nuotraukų talpyklomis bei internetiniais forumais. Pagaliau galima paklausinėti draugų, kaimynų, šeiminykščių. Galite tikrai nustebti, jei kuris prisimins kokią įdomią vietelę, apie kuria nešino jokie rašytiniai šaltiniai. Svarbiausia, kad akys ir ausys būtų atviros jūs dominančiam informacijos srautui. O dabar sąrašas (idėjoms, bet kai kurios nuorodos tinka ir planavimui)  ir, kad perdaug neišsiplėsti, pradžiai apsiribokime Lietuva:

Dalinimosi maršrutais portalai – čia yra kitų dalyvių įrašyti įvairūs maršrutai, kuriuos galima surūšiuoti pagal tipą, šalį ir atsisiųsti tiesiai į savo navigatorių:

Taigi, dauguma šių nuorodų tinka ne tik kelionių idėjų generavimui, bet tinka ir planavimui. Kai kur yra vienokiu ar kitokiu būdu pateikti jau paruošti maršrutai. Asmeniškai aš, pradedu nuo žemėlapio. Tai Google Earth ar BaseCamp programos mano kompiuteryje. Paprasčiausiai mėgstu naršyti po žemėlapį ir svajoti. Nuo to prasideda sumanymai, kurie vėliau įgyja jau konkretų pavidalą, o galiausiai virsta konkrečiu maršrutu navigaciniame kompiuteryje.

Jei jums tai įdomu, papasakosiu sekančiuose įrašuose.

Įrašo “Išvykos ir kelionės–nuo idėjos iki maršruto #1” komentarai: 6

 1. Jooo, gera nuorodų kolekcija. Kalėdų Senis man atnešė Semaškaitės “Lietuvos dvarus“, bet ten labai prastai su kartografine dalimi. Pamažu keliu į GoogleMaps, paderinadams su http://www.heritage.lt/dvarai/ Kai bus jau kažkas padabno į naudojimą – paviešinsiu

  • Nebloga mintis, būtų tikrai smagu pamatyti tokią kolekciją. Vienok žinau, kad yra Garmin imtuvams paruošta POI panaši kolekcija, tačiau ji yra mokama. Anksčiau aš ja rasdavau per gps.lt.

   • Identifikuoju punktus, bent jau bus aišku, kur tie dvarai dvarvietės išsimėtę. Šilutės rajonas, Kaunas ir kauno rajonas įveikti, bet tai čiua tik aisbergo smaigaliukas, net ne visršunė 😀

 2. Žiauuuuriai ačiū!
  Liutkus kažkuomet irgi buvo įdėjęs kelias nuorodas, bet nu ne tiek 🙂

  Kaip tik turim svajonę, “unt“ vasaros nusipirkti naują mechaninį žvėrį ir savaitgaliais važinėt po Lietuvą 🙂

  • Nėra už ką, bele mačytų 🙂 Šiaip čia ne viskas, kuo naudojuosi, bet vis gi šis tas.

Komentavimo galimybė išjungta.