MariukasM.LT prieš SOPA

Rytoj tarptautinio protesto prieš JAV norimą priimti kovos su piratavimu įstatymą, kas reiškia vienpusę interneto cenzūrą. Tad nenustebkite rytoj atsivertę MariukasM.LT ir pamatę protesto ženklą. Nors tai inicijuojama JAV, bet palies visus internautus, o ypatingai tuos, kas rašo ir kuria turinį. Pasipiktinimą kelia būtent tą nuostata, kad paminamas vienas iš demokratinio pasaulio principų – nekaltumo prezumpcija. Užtenka bet kokią svetainę apkaltinti piratinio turinio platinimu ir ji taps nepasiekiama, o jos savininkai patys turės įrodinėti, kad jie ne kupranugariai. O tai visiškai nepriimtina bet kurios šalies laisvam piliečiui, tame tarpe ir man.

Prie šio protesto prijungia angliška Wikipedia, Rokiškio tinklaraštis, Pipedija Enciklopedija, Buržujaus rašinėliai ir kiti lietuviški tinklaraščiai. Jei ir jūs rašote, turite kokią internetinę svetainę, prisijunkite, parodykite, kad jums ne tas pats, kas vyksta aplink jus.

Įrašo “MariukasM.LT prieš SOPA” komentarai: 3

  1. Atgalinis pranešimas: Ryt mano blogas užsidaro. Protestas prieš SOPA/PIPA « Rokiškis

  2. tik Lietuvoj mazai tam demesio skiriama, tik jei priims ten tada jau Lietuvoj bus per velu protestuoti.
    O Lietuva is paskos USA pavyzdziu seks 🙂

    • Lietuvai nieko jau nebereikia daryti. Pagrindiniai DNS serveriai priklauso JAV, tad ir internetas irgi praktiškai yra JAV nuosavybė ir buvo sukurtas būtent jos gynybiniams poreikiams, o ne žmonių smagumui. Jei blokuojama tame lygyje, tai praktiškai blokuojama visur.

Komentavimo galimybė išjungta.