Gatvės maisto festivalis Rygoje 2018

Laisvės paminklas

Kaip ir minėjau praeitame įraše, Ryga yra tas miestas, į kurį visada norisi sugrįžti.

Tad ir šiam sugrįžimui buvo dvi svarios priežastys. Pirma – puikus žiemiškas oras, o antra ir pagrindinė – šį savaitgalį ten vykstantis gatvės maisto festivalis.Atvirai pasakius, pats festivalis kiek nuvylė, nes mes tikėjomės kažko didesnio, nei, pvz., analogiškas renginys Vilniuje. Bet viskas vyko labai kompaktiškoje erdvėje tarp Laisvės paminklo ir senamiesčio. Todėl labai greitai viską apžiūrėjome ir paragavome. Toks jausmas, kad festivalyje dalyvavo tik aplinkiniai restoranai:

View this post on Instagram

Riga street food festival 2018

A post shared by Marijus Medišauskas (@mariukasm_m) on

Tačiau nežiūrint nedidelio dalyvių skaičiaus, pasirinkti ir paragauti buvo ką, nors mikroskopinės porcijos kainavo vidutiniškai 4-6 eurus. Bet Ryga ir šiaip nėra pigus miestas, tad čia kaip ir viskas gerai su tomis kainomis. Kas tikrai labai erzino, tai žiauriai garsus muzikinis fonas, kuris dar smagiai rezonavo nuo aplinkinių namų sienų, Dėl to praktiškai nelabai pavykdavo susišnekėti ne tik su prekiautojais, bet ir tarpusavyje stovint šalia vienas kito.

Todėl nusprendėme ten ilgai neužsibūti ir dar aplankyti jūrą Jūrmaloje, kol dar šviesu.

Jūrmaloje Rygos įlanka pasitiko rami, tarsi tyvuliuojantis didelis ežeras su lengvu landuku prie kranto:

Rygos įlanka

Ir nemažu šio grožio gerbėjų kiekiu:

Jūrmalos paplūdimys

Tai tiek apie šio šeštadienio išvyką į Rygos gatvės maisto festivalį.

P.S. Keliaudami po svečias šalis su automobiliu, mėgstame klausytis vietinių radijo stočių ir netgi turime savo mėgstamas. Štai Latvijoje yra tokia radijo stotis “Skonto”, kuri transliuoja labai įvairią muziką. Grojaraštyje galima išgirsti ką tiktai nori: nuo šiuolaikinės tiek vakarietiško, tiek ir Latviškos muzikos iki praktiškai vintažinės iš tų laikų, kurių net ir aš jau nepamenu. Bet tai kelionę padaro tikrai linksma:

Įrašo “Gatvės maisto festivalis Rygoje 2018” komentarai: 2

  1. Kaip supratau pagal įspūdžius, nuo pernai festivalis nei labai išsiplėtė, nei pasikeitė. Mane pernai irgi kiek nuvylė dydis, nors patys latviai labai reklamavo šį renginį, kaip kažką tokio ir galbūt taip suteikė nepagrįstų lūkesčių. Bet džiugu, kad atsiranda šiokia tokia gatvės maisto ir tokių festivslių tradicija, kad noras rengti tokį gastronominį renginį neužgeso, nors pernai latviai nebuvo labai tikri dėl tęstinumo. Gatvės maistas, mano nuomone, tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje yra dar pakankamai nauja ir neišvystyta sritis. Nors pastaruoju metu progresas akivaizdus.

    • Tai štai ir panašu, kad dar tik pradžia, jei kalbame apie gatvės maistą. Dabar gaunasi taip, kad 14 gerų ar garsių Rygos restoranų nusprendė pažaisti su gatvės maistu 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.