Microsoft TechED IT forumas. Antra diena

Apie pirmą diena, dėl anksčiau minėtų aplinkybių, rašyti kaip ir nėra ką, nes tai, praktiškai, buvo kelionės diena.

Viena iš problemų, būnant tokiuose forumuose, yra pasirinkti į kokius seminarus eiti. Taip yra todėl, kad tą pačią valandą vykstą kokių 15 – 20 sesijų, o dar ir norisi ką nors "pamaigyti: Hands-on Lab’e. Tad išankstinis laiko planavimas čia nėra antraeilis dalykas, Be to svarbu pasirinkti tave dominančias temas ir sudėtinggumo lygius, t.y nuo paprasžiausios sistemos ar kažkokios temos apžvalgos iki detalaus nagrinėjimo. Dar svarbu ir lektoriai, nes tau įdomią temą gali labai nuobodžiai pristatyti, kas baigiasi išėjimu kur nors kitur. Tad svarbu tuėti susiplanavus keletą variantų tai pačiai valandai. Tie, kas jau dalyvauja ne pirmą kartą, visada turi savo mėgstamus speakerius ir visada stengiasi patekti į jų seminarus.

Taigi, šiandien aš pasirinkau saugumo temą ir domėjausi tapatumo valdymu (Identity Management) pačiame Microsoft’e ir pabaigai pasirinkau "perliuką" , t.y Steve Riley seminarą "Making the Tradeoff: Be Secure or Get Work Done". Kodėl "perliuką"? O todėl, kad Steve Riley yra MS vienas saugumo strategų, tad jis tikrai turi ką pasakyti, be to tai daro įdomiai, su humoru ir nevengia išdėstyti savo nuomonę, bei provokuoja auditoriją diskusijai. Štai čia temos anotacija:

"Are you the kind of security person who enables a setting just because it’s there? Do your users constantly seek ways to bypass all your fine-tuned security, just so they can do their jobs? Every security decision your organization makes ought to consider the security-usability (or even the security-usability-cost) tradeoff. While perfect security seems an admirable goal, in reality we must remember that usability often will trump our strongest desires. If people can’t get work done, they’ll either circumvent the security (without understanding they just created new attack vectors) or your company will simply lose out to your competitors. Steve Riley discusses several examples of real-world tradeoffs and helps you learn how to navigate the tradeoff in your own organization."

Sesija tikrai buvo įdomi, o be to dar vėl buvo atkreiptas dėmesys į saugumo ir asmens privatumo problemas. Jei jau tokie specialistai viešai dėl to nerimauja, tai, matyt, tikri yra dėl ko susirūpinti ir mums.

 

Įrašo “Microsoft TechED IT forumas. Antra diena” komentarai: 2

  1. „Jei jau tokie specialistai viešai dėl to nerimauja, tai, matyt, tikri yra dėl ko susirūpinti ir mums.“ – galima klausimą apsukti ir atvirkščiai. Tik iš kurios pusės žiūrėti 😉 O šiaip dėl security-usability-cost sutinku.Kodėl tu blogą rašai čia? Labai komplikuoji komentarų rašymą. Nebent tau neįdomi kitų nuomonė.

  2. Kažkaip istoriškai susiklostė, kad pasirinkau Spaces. O nuomonė įdomi, bet tuo pačiu tokia sistema gan gerai apsaugo nuo nepageidautinų (spaminių) komentarų. Juk tu parašei 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.