Microsoft TechED IT forumas. Trečia diena

Vakarykštė, trečioji, diena man buvo tikrai įtemta ir pilna visokiausių įspūdžių. Taigi, kur mes dalyvavome?

Pirmiausia detaliau susipažinau su Microsoft Exchange 2007 ypatybėmis bei konfigūravimu. Pagrindinis šio produkto perliukas – tai nauja tarnybų architektūra bei vartotojo dėžutės valdymas balsu, kuris paremtas puikiai veikiančia Microsoft balso atpažinimo technologija. Belieka tik apgailestauti, kad pas mus, ko gero, dar negreitai tai bus galima naudoti, t.y neaišku kiek ilgai reikės laukti šios sistemos adaptavimo lietuvių kalbai, ir ar tai iš viso tai kada nors bus.

Antras seminaras buvo anšlaginis, t.y į salę vos tilpo visi norintys. Na ir tema puikiai paaiškina tokio antplūdžio priežastį: "The Black Arts of Wireless Security and White-Magic Countermeasures". Čia buvo kalbama apie bevielių tinklų saugumą, Priemones ir metodus kaip perimti, o tiksliau, įsilaužti į prastai apsaugotus tinklus, o taip pat ir būdus kaip apsisaugoti. Išvada tokia: mąstyk kaip blogiukas, naudokis tais pažiais įrankiais ir metodais, kad patikrintum ar tikrai tavo tinklas pakankamai saugus. Taip pat buvo apžvelgtos tiek Microsoft, tiek kitų gamintojų technologijos, kurios yra skirtos tokių tinklų apsaugai, monitoringui ir valdymui.

Toliau sekė "Microsoft SoftGrid Application Virtualization 4.5 Features and Futures". Šią temą pasirikau dėl grynai darbinių motyvų, nes vienos iš mano kompanijoje besisukančių sistemų architektūra ir našumas manęs visiškai netenkina. Po šio seminaro dar nevisiškai perpratau SoftGrid architektūros įdėją, todėl, ko gero, teks per kokią pertarauką pabendaruti su šio produkto ekspertais.

Kadangi ir pas mus vis labiau įsibėgėja e-komercija, mano dėmesi patraukė ir tokia sesija:"Getting E-commerce Right – Best Practices and Lessons Learned for IT Professionals". Tai taip pat truputį susiję su kai kuriais projektais mano darbe. Tiktai tikėjausi čia sužinoti ką nors daugiau, bet tai tebuvo Microsoft Commerce Server 2007 apžvalga. Tačiau nauda šiokia tokia buvo, nes čia buvo parodyti kai kurie archtektūriniai sistemų sprendimai nemažoms kompanijos, apžvelgti integracijos su kitomis, vidinėmis sistemomis, bei pademonstruotas e-komercijos portalas, kuriame suderintos jau minėto serverio ir Silverlight technologijų derinys. To rezultatas tikrai gerai atrodė.

Ketvirtas ir paskutinis tos dienos seminaras irgi buvo iš tų, kur vietas reikia užsiimti iš anksto. Kas skaitė ankstesnę apžvalgą gal jau ir atspėjo kodėl smile_wink.

Taip taip taip. TAI VĖL STIVE RILEY ir jo seminaras: "It’s 11:00 PM. Do You Know Where Your Data Is?" Vėl papeistinu anotaciją, kuri labai gerai nusako apie ką ši karta buvo šnekama, nes trumpai atpasakoti seminaro tiktai nepavyks, nes Stive buvo ši kartą techniškas, daugiau akcentavo praktinius dalykus nei teorinius (dėl to tikrai nebuvo nuobodu), o išvadas jis palieka pasidaryti patiems.

"Long gone are the days when you knew your data was safe because it resided only in your data center. The explosive proliferation of laptops, notebooks, handheld computers, smartphones, removable drives, and Internet file storage demands that we rethink how we protect information. Because it‘s the information the bad guys are after, and because the information flows so freely from device to device, our obligation is to protect the information. People want to work wherever they can find a computer and an Internet connection. How can you do this safely? Steve Riley considers strategies and explore technologies to help you solve a number of thorny problems: how to classify mobile data, how to keep track of where it is, and how to control its movement. We explore the new Data Encryption Toolkit for Mobile PCs, technical guidance and deployment tools that help you plan and implement EFS and BitLocker™ throughout your enterprise, with lower cost and extended centralized management and control. One question we will ponder: maybe it‘s time to do away with the locked-down desktop?"

Na, o dienos pabaigą vainikavo vakarėlis, kuriame su kolegomis iš Lietuvos tikrai gerai praleidome vakarą. Dėl to ir rašau ryte, o ne vakare kaip visada.

P.S. Vakar forume kolegos pastebėjo, kaip iš vienos moteriškės buvo pavogtas mobilus telefonas. Ir tai įvyko nežiūrint į tai, kad forume ir aplink jį pilna apsaugos. Todėl šiandien prie įėjimo vėl buvo dalinami bukletai apie saugumą. O bet to ir aš vakar buvau metro praeivio perspėtas, kad kažkokie du veikėjai, einantys iš paskos, kėsinasi į mano kuprinę ar dar ką nors, dėl ko tie tikrai neatrodė laimingi, skirtingai nei aš. Tad atsipalaiduoti tikrai neišeina.