Fotografijų žemėlapis

Savo praeitame įraše jau minėjau, kad niekaip nesugalvojau kaip šitame tinklaraštyje pateikti dinamišką žemėlapį, kuriame būtų automatiškai parodomos mano nuotraukų koordinatės. Reikalas tame, kad pati Flickr tarnyba nors ir turi galimybę patalpinti nuotraukas žemėlapyje tiek pagal GPS koordinates, tiek ir paprasčiausiai nutempus nuotrauką ant žemėlapio, tačiau to žemėlapio negalima tiesiogiai atvaizduoti kitame tinklalapyje. O ir pats Flickr naudojamas Yahoo žemėlapis nėra detalumo etalonas, nei draugiškas kokioms nors manipuliacijoms. WordPress įskiepių paieškoje taip pat nieko gero nepešiau. Bebandant įvairias tarnybas paaiškėjo, kad lengviausia manipuliuoti Google žemėlapiais, tik reikėjo išsiaiškinti, kaip tam žemėlapiui pakišti informaciją iš savo Flickr nuotraukų srauto, ir kad tas žemėlapis atsinaujintų automatiškai, pasikeitus Flickr turiniui. Pasirodo sprendimas labai paprastas.

Taigi, tam kad Google Maps pakišti duomenis, mes pasinaudojame savo Flickr paskyros GeoRSS (Flickr’e tai pavadinta geoFeed) srauto nuoroda, kurią nukopijuojame į Google Maps paieškos laukelį ir kiek pataisome, t.y išmetame kalbos parametrus, o gale prirašome “&georss=true“ bei spaudžiame “Search Maps“. Viskas, turime žemėlapį, kuriame atvaizduoti taškai su nuotraukomis iš Flickr, kurios turi geožymes, t.y. arba jos jau buvo įkeltos su GPS koordinatėmis, arba buvo “rankytėmis“ sudėliotos ant Flickr žemėlapio.

Toliau viskas labai paprasta. Nieko neįrašinėdami į My Maps, nes tokiu atveju gausite statinį žemėlapį, spaudžiame ant “Link“, kur galime dar paderinti paveikslėlio bei atvaizduojamo žemėlapio parametrus, ir nukopijuojame HTML kodą į savo tinklalapį. Viskas, gauname savotišką fotografijų žemėlapį. koks yra ir šiame tinklaraštyje

Fotografijų žemėlapis | MariukasM.LT

Šiaip šis sprendimas turi vieną trūkumą. Flickr GeoRSS srautas atiduoda nuorodas tik į dvidešimt paskutinių publikuotų fotografijų, turinčių geožymes. Todėl žemėlapis visada automatiškai rodys tų paskutinių nuotraukų koordinates. Aišku, kad vieniems to pilnai užteks o kitiems galbūt norėsis, kad būtų atvaizduotos visų nuotraukų koordinatės.

Tą progą ir klausimas šone esančioje apklausoje apklausoje. Tik šį kartą būkite aktyvesni, nes gi dėl jūsų stengiuosi 🙂 .

Įrašo “Fotografijų žemėlapis” komentarų: 1

  1. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Flickr nuotraukų geožymėjimas su Google Earth

Komentavimo galimybė išjungta.