O raktą nuo buto irgi duoti?

no privacy

cc jbeauchamp

Taip norėjosi sušukti, kaip perskaičiau straipsnelį apie reikalavimus norintiems įsidarbinti Bozemano (JAV, Montana) miesto įstaigose. Aišku, dabar tikrai jau nieko nestebina kai darbdaviai apie būsimus darbuotojus ieško informacijos internete, bet tai ką sugalvojo šio miesto klerkai, mano galva, peržengia jau visas ribas.

Kad daug nesiplėsti, nusakysiu esmę. Iš kandidatų reikalaujama anketoje pateikti visų socialinių tinklų, forumų internetinių svetainių, kur žmogus yra užsiregistravęs, prisijungimo vardus ir slaptažodžius:

“Please list any and all, current personal or business websites, web pages or memberships on any Internet-based chat rooms, social clubs or forums, to include, but not limited to: Facebook, Google, Yahoo, YouTube.com, MySpace, etc.,“ the City form states. There are then three lines where applicants can list the Web sites, their user names and log-in information and their passwords.”

Koks gi tokio reikalavimo motyvas? Aišku, kaip visada kilnus – užtikrinti visuomenės pasitikėjimą priimamais darbuotojais, siekiant, kad priimti darbuotojai būtų aukštos moralės ir t.t.:

“So, we have positions ranging from fire and police, which require people of high integrity for those positions, all the way down to the lifeguards and the folks that work in city hall here. So we do those types of investigations to make sure the people that we hire have the highest moral character and are a good fit for the City,“

Motyvas kaip ir kilnus iš serijos “visuomenė turi teisę žinoti”, bet paminantis žmonių teises į privatumą, kurias gina tos pačios Montanos valstijos (kaip ir daugumos demokratiškomis save laikančiomis šalių) konstitucija. Tai taip ir belieka dar įteikti jiems raktą nuo savo buto, kad jie bet kuriuo paros metu galėtų pas savo darbuotojus užeiti ir įsitikinti, ar ir namie žmogus yra doras, moralus ir sąžiningas pilietis pagal kažkokių klerkų matavimo skalę. Nors, mano nuomone, visiems tikrai turėtų būti nusispjauti į tai, ką ne darbo metu veikia valstybės tarnautojas, jei jis gerai atlieka savo darbą ir nepažeidžia įstatymų.

Tai va, brangieji, kai nezinau.lt išreiškė tikrai rimtą susirūpinimą dėl LANVA kėsinimosi į mūsų privatumą, kas dar yra tik viso ko pradžia, tai skaitydami straipsnelį galite įsivaizduoti, kas mūsų laukia, jei mes tylėsime ir leisime visam šiam procesui įsibėgėti. Nes tiek valstybės, tiek ir komercinių institucijų noras kontroliuoti žmones visur ir visada yra begalinis, nes taip lengviau valdyti. Tik skirtumas tas, kad vieni tai daro atvirai, niekuo nesidangstydami, kiti, kurie nori prisisegti ženklelį su žodžiu “demokratija”, bando dangstytis tokiais figos lapeliais kaip “visuomenės interesas žinoti”, “kova su terorizmu”, “kova su pedofilija”, “rūpinimasis visuomenės saugumu”, taip toliau ir panašiai. Tai visada suveikia, nes niekas nenori garsiai tam prieštarauti ir būti apkaltinti tuo, kad jie yra viso to blogio šalininkai. Nors šis blogis atsirado tikrai žymiai anksčiau, nei visas šis masinio stebėjimo ir duomenų rinkimo bumas, bet kažkaip buvo su tuo gan padoriai tvarkomasi ir nesigriebiant tokių drastiškų priemonių.

Bozeman City job requirement raises privacy concerns – Montana’s News Station – Fair. Accurate. To the Point. –

Įrašo “O raktą nuo buto irgi duoti?” komentarai: 2

  1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #620

  2. Pirmiausia, pamatęs tokią sąlygą, nesutikčiau iškart (kam man to reikia?), bet prieš tai atsisakęs pasisiūlyčiau su darbdaviu apsikeist tokiais pat duomenimis. Sutiktų – tada ir aš pagalvočiau, gal tikrai fobijų prisirinkę asmenys tokias nesąmones sugalvoja.

Komentavimo galimybė išjungta.