Mankšta kūnui, atgaiva protui

Copy / Paste

Nuo tos dienos, kai ant mano dviračio atsirado Garmin Edge 605, praktiškai kasdien išvažiuoju pasivažinėti dviračiu miško keliukais šalia Nemenčinės. Tai tikrai labai geras būdas ir prasimankštinti, ir pravėdinti galvą nuo visų rūpesčių bei nemalonių minčių, kurių gyvas velnias prisikaupia per darbo dieną. Tuo labiau dar norisi pasidžiaugti gamta ir dviračiu, kol vakarai netapo visiškai tamsūs, be to dar patyrinėti naujojo dviračio kompiuterio galimybes. Per šį laiką susikaupė tokia savotiška kasdieninių maršrutų kolekcija, kuria ir norėčiau pasidalinti. Gal tai bus labiau įdomu tiems, kad gyvena Nemenčinėje, bet, manau, pravers ir kitiems.

Taigi, pirmasis maršrutas aplink Gėlos ežerą, kuris yra tikrai smagus ir lengvas. Jis gerai tinka kasdieniniam greitam pasivažinėjimui. Pasiklysti neįmanoma, tereikia saugotis automobilių grįžtant asfaltuotu keliuku. Praktiškai tokioje pat trasoje buvo bandomas Garmin Edge 605. Tik šį kartą įrašymas buvo įjungtas nuo Nemenčinės plento, nes taip patogiau naudoti maršrutą kaip kursą treniruotėms ir lenktynėms su virtualiu partneriu. Sutikite, lėkti per miestelį, kur pilna bežaidžiančių vaikų, einančių žmonių, ne pati geriausia mintis. Todėl startuojama kirtus plentą ir baigiama taip pat grįžus vėl prie plento. Štai jo schema:

Aplink Gėlos ežerą at EveryTrail
http://www.everytrail.com/iframe2.php?trip_id=351596&width=500&height=420
Map created by EveryTrail: Share and Plan your Trips

Jei nepatinka važiuoti asfaltuotu keliuku kartu su automobiliais, galima grįžti smėlėta Mickevičiaus gatve:

Aplink Gėlos ežerą 1 at EveryTrail
http://www.everytrail.com/iframe2.php?trip_id=348480&width=500&height=420
Map created by EveryTrail: GPS Community

Man visada rūpėjo surasti keliuką aplink antrąjį, Gėlaičio ežerą. Tam labai pravertė dviračio kompiuterio navigacinės savybės, nes po darbo praktiškai tėra dvi valandos iki saulėlydžio ir visai nesinori likti vidury miško sutemus. Nors ir Lietuvos Topo žemėlapis nežino šių keliukų, aš, kaitaliodamas mastelį, puikiai žinau kur randuosi ir kurios krypties man reikia laikytis. Be to žinau kiek dabar valandų, kada leisis saulės, kiek laiko jau važiuoju ir kokį atstumą įveikiau. Todėl, net ir turint ribotą laiką, galima gan drąsiai tyrinėti apylinkes ieškant naujų keliukų. Tad tą keliuką radau, nors jis nuvingiavo kiek tolokai nuo Gėlaičio ežero. Be navigacijos tikrai nebūčiau drįsęs vakarėjant važiuoti gilyn į mišką. Šis maršrutas man nelabai patiko, nes keliukas, kuris veda aplink antrąjį ežerą, nėra labai malonus važiuoti. Na o pakeliui galite aplankyti dabar apleistą buvusią Gėlos vaikų ligoninę (reiks ir man ten užsukti su fotoaparatu):

Aplink Gėlos ežerus at EveryTrail
http://www.everytrail.com/iframe2.php?trip_id=346148&width=500&height=420
Map created by EveryTrail: Geotagging Community

Na, o jei nori truputi ilgesnio maršruto, tai ežerus galima apvažiuoti ir ilgesniu spinduliu. Čia vėl gi laukia smagūs keliukai bei statūs kalniukai:

Aplink Gėlos ežerus 1 at EveryTrail
http://www.everytrail.com/iframe2.php?trip_id=349529&width=500&height=420
Map created by EveryTrail: Share and Plan your Trips

Taigi, pirmai pradžiai tiek. Mėgaukitės kol dar galima vakarais palakstyti dviračiu ir nepasiklyskite miške. O Garmin Edge 605 kol kas manęs nei karto nepavedė, o aš dabar žymiai drąsiau leidžiuosi tyrinėti apylinkių.

Įrašo “Mankšta kūnui, atgaiva protui” komentarų: 1

  1. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Nemenčinė – Smoliarnė – Gėla – Nemenčinė

Komentavimo galimybė išjungta.