Dvarų karuselė – Pikeliškių dvaras

Pikeliškių dvaras

Kaip jau minėjau, visas šeštadienio nuotykis, galima sakyti, prasidėjo nuo Pikeliškių dvaro. Net pačiam keista, kad per tiek laiko nei karto nebuvau čia užsukęs, nors pravažiuota visai šalia daugybę kartų.

Kažkiek keista ir tai, kad informacijos apie šį dvarelį radau tikrai nedaug. Bet kai ką galima sužinoti ir miestai.net forume:

“Tarpukariu (1930-1935 m.) Pikeliškėse buvo Juzefo Pilsudskio (Józef Piłsudski) vasaros rezidencija. Ordino "Virtuti Militari" kavalieriai turėjo teisę nemokamai gauti nedidelį dvarą. Valda buvo labai didelė – 35 ha ariamos žemės, 25 pievų ir 73 ha ežero. Kadangi maršalo žmona Aleksandra irgi turėjo šį ordiną, buvo galima įsigyti didelę valdą.
Pilsudskis čia praleisdavo savo atostogas 1930-1934 metais (po 6-7 savaites). Čia atvykdavo reikalų tvarkyti Lenkijos vadovai bei užsienio ministrai.
Apie šį laikotarpį lenkiškai galima rasti daug informacijos gūglėje ieškant kombinacijos "Pikieliszki, Piłsudski". Deja, senų dvaro nuotraukų nepavyko rasti.
Pokario metais dvaras priklausė kolchozui, vėliau čia buvo šokių salė.
Apie 1995 metus dvarą suremontavo bendrovė, kuriai vadovavo vienas buvusių Vilnijos autonomijos vadovų Anicetas Brodavskis (Anicet Brodawski)”

O ir iš tikro pats pastatas tikrai neprimena dvaro, o greičiau savotišką vilą arba, kaip ir sakoma, poilsio rezidenciją:

Pikeliškių dvaras

Pati vieta tikrai graži vien jau todėl, kad yra šalia nemažo ežero, link kurio veda laiptai nuo galinės pastato dalies:

Pikeliškių dvaras

Gal kadaise ežero pakrantė ir buvo įdomesnė, o dabar tai tiesiog apžėlęs ežero krantas.

Šalia dvaro yra visai jaukus parkelis, na nebent man jis toks pasirodė dėl jame jau atsiradusių rudeninių spalvų ir dar nespėjusio išsisklaidyti rūko:

Pikeliškių dvaro parkas

Pikeliškių dvaro parkas

Ir dar, atsisveikinant, paskutinis žvilgsnis link dvarelio:

Pikeliškių dvaras

Na, o jau sėdėdami Alfoje, sugalvojome, kad kitas aplankytas dvaras bus Glitiškėse.

Įrašo “Dvarų karuselė – Pikeliškių dvaras” komentarų: 1

  1. Puikios rudeninės nuotraukos 🙂 Ir dvaras gražiai sutvarkytas, su mano neseniai lankytais

Komentavimo galimybė išjungta.