Imperija, kuria buvo Rusija: Prokudino – Gorskio fotografijos

 

Net nustebau visa tai aptikęs internete. Spalvotose fotografijose įamžinta Rusijos imperija, kokia jo buvo iki Pirmojo pasaulinio karo ir revoliucijos. Ir visa tai padarė Sergejus MIchailovičius Prokudinas – Gorskis – to meto Rusijos fotografas ir chemikas. Tikrai nuostabu yra tai, kad tai padaryta jo pačio sukurta technologija, kuri išliko per visas istorines negandas bei pateko į JAV kongreso biblioteką, kur buvo atkurta ir pateikta parodai. Siūlau pasižiūrėti, tikrai įdomu:

The Empire That Was Russia: The Prokudin-Gorskii Photographic Record Recreated (A Library of Congress Exhibition)

P.S. Jei kam problemos su anglų kalba, yra variantas ir rusiškai.

Įrašo “Imperija, kuria buvo Rusija: Prokudino – Gorskio fotografijos” komentarų: 11

 1. Spalvos tai kažkokios šventiškos, neįprastos 🙂

  • Ko gero savo ir pridėjo šiuolaikinės technologijos. Bet vistiek mane nustebino pats tokių spalvotų to laikotarpio fotografijų egzistavimo faktas. Ir dar kur – Rusijoje. Ir dar sukurtos toje šalyje gyvenusio žmogaus bei jo pačio išrastos technikos pagalba.

   • Šiaip jam pasisekė dar ir dėl to, kad turėjo caro palaikymą, kas, tikriausiai, nemaža dalimi palengvino sumanymo įgyvendinimą.

   • Man kaip tik nekeista 🙂 Rusijoje gabių žmonių visada buvo. Tik jie būdavo sėkmingai užjuokiami, ištremiami ar kitaip panašiai skatinami 😀
    Gorskiui lengviau – jis negyveno tarybinėje santvarkoje, ir turėjo savo lėšų.

 2. Radau šį saitą prieš keletą metų, kartkartėm vis užmetu akį – fantastiški vaizdai. Gaila, kad lietuviškų kraštų jis neaplankė – būtų neįkainojamas dalykas.

 3. Bet, sutikite, vistiek truputi keista matyti to laikotarpio spalvotas nuotraukas, kai didžioji dalis vizualinės informacijos apie tuos laikus mus pasiekia juodai baltu pavidalu, o tiksliau su rusvu atspalviu.

 4. Atgalinis pranešimas: reads for 2009-11-02 | Strings of Curiosity

  • Visai buvau pamiršęs šį jūsų tinklaraščio įrašą. Bet gaila, kad iš to meto Lietuvos spalvotų vaizdų kaip ir nėra.

 5. 🙂 O gal dar galima butu padaryti is negatyvu? Juk ju dar pilna isliko 🙂

  • Tie negatyvai, kaip supratau, dabar priklauso JAV kongreso bibliotekai. Tad k1 jie norės, tą ir publikuos.

Komentavimo galimybė išjungta.