Mano virtualus “tamsusis” kambarėlis #3

Na štai, pagaliau radau laiko papasakoti apie tai, kaip išsprendžiau vieną rimčiausių man kilusių problemų dirbant su RAW formato nuotraukomis. Tai spalvų atvaizdavimo problema naudojant Adobe Photoshop Lightroom, o tiksliau Adobe Camera RAW (ACR) konverterį.

Kaip supratau iš komentarų ankstesniuose įrašuose, tai, kaip ACR atgamina RAW nuotraukų spalvas, ne man vienam nepatinka. Todėl pradėjau visokius bandymus, kuriais siekiau panaikinti man nepatinkančius atspalvius, su kuriais niekada nesusidurdavau kaip naudojau Sony Image Digital Converter (IDC) programinę įrangą. Greitai supratau, kad tokiu būdu tikrai nepavyks susikurti vieno ar keleto universalių spalvų profilių, nes rezultatai labai priklauso nuo pačių nuotraukų, t.y nuo jose vyraujančių spalvų bei apšvietimo sąlygų (tiksliau nuo spalvų temperatūrų).

Sekantis žingsnis – paieškos internete, gal kas nors yra su tuo jau susidūręs ir turi sprendimą. Galima sakyti, kad savotiškai pasisekė, nes viename iš forumų radau tai ko ieškojau. Bet tai irgi buvo ne visai tas. Kažkiek gelbėjo, bet supratau, kad kiekvieno fotoaparato sensorius yra kažkiek unikalus, todėl nusprendžiau, kad reikia pačiam susikurti mano fotoparatui tinkančius DNG profilius. Kuo toliau ieškojau informacijos internete, tuo labiau tas įsitikinimas stiprėjo. Kol vieną dieną paėmiau ir internetu įsigijau savo 24-ių visus standartus atitinkančią spalvų lentelę. Iš tikro, kai rinkausi, nusprendžiau, kad naudingiau nusipirkti universalesnį daiktą, nei tik viena spalvų lentelė. Todėl išsirinkau ColorChecker Passport, tuo labiau, kad į komplektą įeina tiek programinė įranga, tiek ir įskiepis mano naudojamam Lightroom, kurių pagalba galima kurti DNG profilius.

Pirmieji gauti rezultatai tikrai nenuvylė, bet supratau, kad norint gauti kuo universalesnį kalibravimo profilį, reikia, kad kalibravimui naudojamos DNG formato spalvų lentelės nuotraukos turėtų kuo didesnį spalvų (galima tai vadinti ir baltos spalvos) temperatūros skirtumą:

Jei tam reikalui naudosite Adobe DNG Profile Editor, tai ten rasite kaip ir siūlymą, kad dviejų kadrų baltos spalvos temperatūros intervalas būtų 2850 – 6500 K. Aš kalibravimui naudojau su ColorChecker Passport gautą programą ir mano pasidarytos kontrolinės nuotraukos turėjo atitinkamai 3850K ir 6100K.

Kai pabandžiau gautą kalibravimo profilį pritaikyti savo RAW nuotraukoms, pastebėjau, kad spalvos praktiškai nesiskiria nuo spalvų, kurias atkuria SONY IDC programa, o kai kuriais atvejai ir geresnes.

Kaip gauti kuo žemesnės temperatūros apšvietimą kaip ir aišku – reikia kuo silpnesnės kaitrinių lempučių šviesos. O štai su aukštomis temperatūromis yra kitaip. Pasirodo, kad ryškioje saulėje baltos spalvos temperatūros reikšmė yra mažesnė, nei fotografuojant apsiniaukus ir dar kai fone baltas sniegas. Gyveni, bandai ir mokaisi.

Štai taip aš pagaliau išsprendžiau ir spalvų klausimą.

Įrašo “Mano virtualus “tamsusis” kambarėlis #3” komentarų: 1

  1. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention MariukasM.LT » Mano virtualus “tamsusis” kambarėlis #3 -- Topsy.com

Komentavimo galimybė išjungta.