Kelių “gaidys” su stažu

Yra pasaulyje dalykų, kurie laikui bėgant nekinta. Tai – durnumas ir įžūlumas. Tokios mintys mane aplanko, kai vis pamatau Vilniuje, P. Lukšio gatvėje taip “pagarbiai” priparkuotą automobilį. Ir taip trunka jau beveik tris metus (nuotrauka viršuje daryta šiandien)…

Pirmą kartą aš tai pamačiau 2007 metų birželio mėnesį, o po to praktiškai po metų, t.y 2008 metų spalio mėnesį:

Nuotraukoje matosi policijos ekipažo automobilis, bet jiems tikriausiai buvo dzin. Esu tuo įsitikinės, nes kažkurią kitą dieną stovėjimo aikštelėje prie mūsų kontoros iškviesti policininkai baudė vairuotoją, kuris buvo užstatęs kitus automobilius. Aš jiems tada parodžiau ir šito kelių “gaidžio” su stažu taip pastatyta automobilį bei paklausiau, ar šie nenorėtų tuo pačiu “apiforminti” ir šio? Pareigūnas abejingai kryptelėjo pečiais ir man pareiškė, kad jei niekas oficialiai nesikreipia, tai jie tikrai nieko nedarys. Atvirai pasakius, aš likau stipriai nustebęs. Tai kaip čia išeina? Tokie. atsiprašant, “vairuotojai” gaudomi ir baudžiami tik piarinių akcijų, t.y reidų metu ar kai policininkams, kaip kokiems ciuckiams, snukeliai oficialiai pabaksnojami į balutę, t.y būkit malonūs, atkreipkit dėmesį į pažeidimą? Tai ką, komandos “Galvoti!” vadovybė rytais neduoda?

Įrašo “Kelių “gaidys” su stažu” komentarai: 23

 1. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention MariukasM.LT » Kelių “gaidys” su stažu -- Topsy.com

 2. O tai ta masina kazks vazineja, ar ji cia jau tris metus nenaudojama stovi? Pas mus pilnas kiemas tokiu “isgamu“ ir visiems “dzin“. Rajonas toks …

 3. Kad policija tokios mašinos nejudina kol niekas nesiskundžia tai nieko keisto. Lietuviškos policijos darbo principas labai pprastas: baudžiami tik tie.. kurie gali vietoj už paslaugas atsiskaityti (t.y. tykoma krumuose grobio) arba kai kas nors ikyriai skundžiasi

  nevietoj numesta mašina neatitinka pirmojo kriterijau (policininas dirbs.. surasys protokolą ir kas jam iš to ??), taigi jei niekas aktyviai nesiskūs – jie nieko nedarys.

  Beje, iš pažystamų girdėjau kad nei jei ir skundies.. juos labai sunku ikalbinti ko nors imtis.

  • O dar policininkai verkia, kad algos mažos. Aš suprantu, kad tiems, kas dirba sąžiningai, jos tikrai už tokį darbą yra mažos, bet tai nėra priežastis nedaryti savo darbo.

 4. Šiaip tai ta aikštelė visada pilna mašinų ir ten sunku rasti vietą kur pasistatyti. Bet taip statyti tikrai reikia turėti proto, kai aikštelė tuščia. Be to, manau, kad ten kur jis pasistatęs teisiškai gali būti aikštelė.

  • Ten tikrai niekada nėra problemų su vieta. O prie Domus galerijos vietų visada yra. Ten statydavau savo autą ir aš, kai mūsų aikštelę remontavo. Tik tiek, kad reikdavo prasivaikščioti kelis šimtus metrų.

 5. Jei matome mašiną, pastatytą ant dviračių tako, ir po ranka turime
  fotoaparatą, galime ją įamžinti (turi matytis valstybinis numeris bei
  aplinka) ir nuotrauką siųsti adresu lpept@vrm.lt pasigrožėti. Taip pat būtina
  nurodyti pažeidimo datą, laiką bei vietą.
  Tinka ne tik dviračių takams, bet visiems netinkamo parkavimo atvejams. Sistema jau veikia.

  • Visa tai yra ok. Bet pro šį mersą per dieną pravažiuoja ne vienas, ir ne du policijos ekipažai. Logiškai kyla klausimas: arba policininkai nedirba savo darbo, arba tai nėra pažeidimas? Nusiųsti nuotraukas tikrai nėra problemų, ypatingai iš kokių atokesnių vietų ar kiemų. Bet kai tai vyksta miesto centre, tau jau daugiau nei keista.

   • Tai yra pažeidimas. Auto statymas ant vejos. Tiesa.. tokius pažeidejus, kiek žinau, aplinkosaugininkai dažniau baudžia nei policija.

   • Jeigu policija negauna pranešimo, tai ir rato neužblokuos. Palangoj vienas pasistatė savo mašiną prie namų ant pievelės, nes kieme buvo pilna svetimų ir nebeliko vietos, nors tik pietauti sugrįžo… Ir užblokavo! Kažkas pranešė ir policija turėjo patenkinti pareiškėjo prašymą… Šimtinę sumokėjo žmogus.

 6. Kviečiau policiją kaimynams Kaune už ant žolės pastatytą automobilį. Pasitaikė labai uolus ekipažas – sumoj nubaudė apie 10 savininkų – daugiausia už privažiavimuose prie laiptinių paliktus automobilius.
  Įdomu tai, kad prašė rašyti pareiškimą, dėl netvarkingi parkuotų automobilų. Jis, atseit, reikalingas tam, kad jei automobilis bus nutemtas ir savininkas dėl to bylinėsis teisme, tai policijai bus kaip pagrindas ginantis. Dar ir pačiam parašiusiajam tektų sudalyvauti kaip liudininkui. Žodžiu prieš norint kažką parkavimo klausimu pakeisti reikia suprasti, kad kelias gali būti sunkesnis, nei įsivaizdavai. 🙂 Kažkokia policijos impotencija. Mano atveju, policija rado visus savininkus pagal autonumerius, paskambino jiems, jie atėjo ir susimokėjo baudas. Nieko nutempti nereikėjo.
  Dar policininkai gyventojams, norintiems saugoti žalią veją, patarė parašyti raštą, adresuotą miesto kelių policijos vadovui. Rašte turi būti prašoma pastoviai prižiūrėti, kad automobiliai nebūtų statomi ant žalios vejos aplink nurodytą daugiabutį. Raštą turėtų pasirašyti bent 3 gyventojai. Tada raštas bus nukreiptas ekipažams vykdyti, o vykdymas kontroliuojamas pastoviai.

  • Tai kaip ir sakiau kitame komentare. Su atokesnėmis vietomis, kaip. pvz., kiemai, viskas ok. Jokių problemų iškviesti policiją ir parašyti pareiškimą. Čia kalba eina apie miesto centrą, gatvę, kur pastoviai važinėja patruliai, kurie nekreipia dėmesio į akivaizdų pažeidimą. Tai juk tas pats, kas apdalinti baudos kvitais ne vietoj stovinčius ar nesusimokėjusius už stovėjimą.

 7. Hmmm, o tai gal, sakau, ir už greitį neturi bausti, jei nėra kito asmens pareiškimo? Na, ten už diržus bei telefonus taipogi? 😀 😀 😀

  • Čia, greičiausiai, teisingiausias yra Dali.us nusakytas pareigūnų (nesakau policijos) darbo principas. Juos domina tik tie pažeidimai, kur iš karto galima betarpiškai bendrauti su pažeidėju.

   • Turbūt, bet gali būti ir kitaip – o jei ten pareigūno draugas/pusbrolis/komisaro sūnus/kolega?
    Na, juk gi pareigūnai saviems skambina, jei koks svetimų reidas, ar panašiai. Reikia taip pat žinoti, kam negalima pypsėti ir šviesomis mirksėti, kai sustoja pašnekėti vidury gatvės 😀
    Pabandykit Vilniuje susitarti su pareigūnais – ir po to neatvežti sumos – įsivaizduokit, kaip tektų judėti mieste!!! 😀

    • Vilnius per didelis miestas, kad kiekvienas policininkas žinotų kur ir kieno giminaičio automobilis mėtosi. Viskas, mano galva, daug paprasčiau. Iš vienos pusės įžūlumas, sąlygotas bukumo,o iš kitos – pareigūnų abejingumas ir nenoras terliotis, nes “mažai moka“.

Komentavimo galimybė išjungta.