Apie duomenų tvarkymą bei rezervinį kopijavimą fotografams

Profesionalus fotografas Chase Jarvis ir jo komanda apie tai, kaip jie tvarkosi su savo foto ir video duomenimis:

Tikrai geras video ir pats straipsnis tiems (ir ne tik fotografuojantiems bei filmuojantiems), kas tikrai rūpinasi savo duomenų išsaugojimu. Man, kaip IT žmogui, šiuo atveju buvo įdomu tai, kad čia naudojama Apple įranga. O iš kitos pusės, kaip besidominčiam skaitmenine fotografija – užmesti akį į profesionalų virtuvę. Kitiems siūlyčiau daugiau dėmesio skirti pačiai duomenų tvarkymo ir saugojimo metodikai, nes visa tai galima įgyvendinti ir ne tokiomis brangiomis priemonėmis. Pats savo foto ir video duomenims saugoti naudoju kiek paprastesnes priemones ir būdus. Tačiau bet kokiu atveju aš taip pat turiu dvi duomenų kopijas skirtingose saugyklose bei geografiškai skirtingose vietose, kurių viena yra pasiekiama per internetą naudojantis VPN.

Complete Workflow, Storage & BackUp for Photography + Video | Chase Jarvis Blog

Įrašo “Apie duomenų tvarkymą bei rezervinį kopijavimą fotografams” komentarai: 5

  1. Aš tai dabar susimąsčiau, kad nedarau jokių atsarginių kopijų. Tikriausiai neturiu labai vertingų duomenų 🙂 Kita vertus saugias atsargines kopijas namų vartotojams, ypač turintiems daug foto/video medžiagos, pasidaryti nėra sudėtinga – kokį nors RAID’ą pasikurti ne problema, bet diskai dažnai kainuos brangiau nei patys duomenys (t.y. namų vartotojų duomenys dažniausiai nėra tokie vertingi). Gal net pigiau kainuotų atstatyti duomenis iš disko jam sugedus nei daryti atsargines kopijas.

    • Viskas priklauso nuo to, kaip pats žiūri į savo sukauptą informaciją. Ne viskas šiuo atveju pamatuojama pinigais. O atstainėti duomenis iš sugedusio disko – tikrai ne pigesnis malonumas, nei nusipirkti vieną ar porą išorinių diskų.

  2. Video dar nežiūrėjau, bet.. Laikau save šiek tiek fotografuojančiu irgi, tai nuotraukas saugau windows live sky drive. Prisijungiu ir dedu ten saugotinus nuotraukų rinkinius gal kas dvi savaites. Tai lyg kopijuoti į išorinį HDD, tik kelis kartus lėčiau. Na, ir dar turiu keletą nuolat atnaujinamų dvd plokštelių su duomenimis… Labai pigu ir įpratus visai patogu – kol kas to pakanka.

    • Deja, man 25 GB jau senai per mažai. O ir lėta sąsaja tikrai netenkintų, ypatingai kasdieniniam darbui. Į DVD aš rašau tik pasibaigus metams ir saugau kaip archyvą. Pastoviai atnaujinamoms kopijoms, mano galva, DVD per daug nepatikima.

Komentavimo galimybė išjungta.