Rokiškis

Rokiškio Nepriklausomybės aikštė

Vakar, bežiūrėdami į lengvai apniūkusį dangų, bei mėgaudamiesi sąlyginai šia vasara vėsiais +25, pagalvojome, kad būtų visai neprošal aplankyti kokį miestą, miestelį ar dvarą. Bemąstant kur čia patraukti, pasirinkome Rokiškį, kuris buvo tarsi balta dėmė mūsų aplankytų Lietuvos vietų žemėlapyje. O be to, ten dar yra ir dvaras.

Taigi, greitai sėdome į savo Alfą ir leidomės į kelionę. Visą kelią buvo tie patys +25 ir kiek apsiniaukę. Bet kai atvykome į tikslą, mus pasitiko beveik giedras dangus, plieskianti saulė ir jau iki gyvo kaulo įkyrėjęs, svilinantis karštis. Aišku, kad tokiomis sąlygomis tikrai nesinori ilgai bimbinėti lauke, bet vis tiek šį bei tą pamatėme.

Pradžiai pasidairėme po Nepriklausomybės aikštę, kuri visai gražiai sutvarkyta (kas gerai matosi pačioje pirmoje nuotraukoje):

Rokiškio Nepriklausomybės aikštė

Rokiškio Nepriklausomybės aikštė

Tokiose vietose man visada patinka visokie įvairūs sutvarkyti ir spalvoti namai:

Rokiškio Nepriklausomybės aikštė

Rokiškio Nepriklausomybės aikštė

Beje, šiame name yra visai neprasta kavinukė su gan smagiu interjeru, kurią mums parekomendavo moteriškė iš vietinio turizmo informacijos centro. Čia mes ir buvome užsukę pasistiprinti bei atsipūsti nuo karšio. Maistu tikrai likome patenkinti, o štai kondicionierius tikrai būtų kaip tik.

Pačią aikštę aprėmina ne tik šonuose pastatyti jau minėti pastatai, bet ir savotiškai ją užbaigianti Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia:

Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia

Aišku, toks statinys negalėjo nepatraukti mūsų dėmesio, tad mes pasidairėme į jį ir kiek iš arčiau:

Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia

Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia

Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia

Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia

Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia

Gaila, kad vidaus pamatyti neteko, nes bažnyčia buvo užrakinta.

Priešingoje aikštės pusėje, tarsi savotiški jos vartai, yra paminklas “Arka”:

"Arka"

Pro šią “Arka” tolumoje matyti Rokiškio krašto muziejus, kuris įsikūręs buvusiame grafų Tyzenhausų dvare. Pasirodo, kad atstumas nuo dvaro iki bažnyčios, pasak tos moteriškės iš TIC’o, yra lygiai vienas kilometras, ir tai buvo grafo sumanymas.

Kadangi jau buvome pakankami apkepę, tai nusprendėme, kad pradinei pažinčiai su Rokiškio senamiesčiu pakaks ir aikštės, tad toliau iš karto patraukėme link dvaro. Bet tai jau kito įrašo tema.

Įrašo “Rokiškis” komentarų: 12

 1. Vat iki Rokiškio vis kažkaip nenusibeldžiu, nors tose apylinkėse dažnai būnu.
  Bet dabar, pamačius nuotraukas, ko gero greičiau prisiruošim 🙂

 2. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Kamajai

 3. Įkišiu savo trigrašį, autoriui leidus, ir čia 🙂
  Aikštė gal iš pirmo žvilgsnio atrodo ir gražiai sutvarkyta, tačiau… ji tuščia. Sutinku, keliasdešimties metų amžiaus milžiniški medžiai, augę seniau, gal ir nustelbė bažnyčios vaizdą ir pan., tačiau tai bent jau buvo tinkama vieta žmonių poilsiui, dabar gi – tėra padarytos vietos mašinoms pastatyti.
  O tą paminklą vietiniai žmonės vadina kartuvėmis 🙂
  Beje, jei kas planuoja važiuot apžiūrėt miesto, ir ypač bažnyčios – primygtinai rekomenduoju taikyt į laiką, kada bažnyčios durys būtų atidarytos,- gražus altorius, gražios klausyklos, sakykla, gerai skambantys vargonai (na, tik gal pachaltūrinantis vargonininkas…).

 4. Beje, pamiršau – Rokiškyje yra paminklas su “prieštaringa“ simbolika:
  http://www.miesteliai.lt/miestas/rokiskis/objektas/lietuvos-nepriklausomybes-paminklas/galerija/347.html
  Tarybiniais laikais buvo likęs tik obeliskas (likusios pamiklo dalys atkurtos tik po tarybinės valdios žlugimo). Na o “prieštaringa“ simbolika šioje nuotraukoje gal ir nesimato, bet kam bus įdomu, ras detalesnes nuotraukas.
  Na ir dar, ačiū autoriui už gražias ir įdomias nuotraukas įvairiuose įrašuose 🙂

 5. Nors autorius ir didelis keliauninkas bei įvairiausių maršrutų populiarintojas, bet kažkodėl nerado laiko žvilgtelėti į … UNESCO paminklą, esantį vos už 12km nuo Rokiškio,- Struvės Geodezinio Lanko Gireišių punktą. Jam apie pusantro šimto metų,puikiai įrengtas granitinis obeliskas, sustojimo aikštelė. Privažiavimas ok, nes visai šalia asfaltuoto valst. reikšmės krašto kelio Nr. 122 “Rokiškis – Panevėžys“.
  Kamajų bažnyčios bokštus “nušlavė“ per antrą karą, nes iš varpinėje užsėdusio kulkosvaidžio ilgai terorizavo priešininką, įsikūrusį aplinkinėse lygumose. Bet statinys vistiek savotiškai didingas.
  Be to, važiuojant pro Kamajus, kažkur šmėkšteli rodyklė “Južintai“. Kažkam iš dainorėlio Andriaus Rimiškio fanų- tai pretekstas užsukti. Bet čia žvyrkelis, todėl pagalvokit apie savo ten kokio golpuko sailenblokus…

  • Šiaip pasivažinėjimas iki Rokiškio buvo daugiau ekspromtas antroje dienos pusėje, nei rimtesnė išvyka į tą kraštą. Be to, iš ten esančio informacijos centro parsivežiau nemažai mane dominančios informacijos, tad šiame krašte bus dar ne kartą apsilankyta. Be to, prie vieno Struvės Geodezinio lanko taškų esu jau buvęs, apie šį nebuvau girdėjęs.
   Ir dar, aš važinėju ne su kokiu ten golpuku, o su Alfa Romeo, o tai du visiškai skirtingi pasauliai. Ir Alfa, skirtingai nuo golpukų, puikiai atlaiko lietuviškus žvyrkelius, jei yra tinkamai prižiūrima profesionalų, o ne garažinių “auksarankių“.
   O apie tokią Kamajų bažnyčios bokštų likimo versiją jau esu skaitęs kažkokiame forume.

 6. Atsiverčiau mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomo Rokiškio TIC tinklapio skyrių “Rokiškio krašto lankytinos vietos“ ir …neradau nė žodžio apie UNESCO paminklą Gireišiuose. Slaptas objektas! Puikaus fotoreportažo apie šį kraštą autorius, beje kaip ir bet kuris kitas šių vietų svetys, lieka “ant ledo“…

  • Lankytinose vietose Jūžintai figūruoja ne dėl “dainorėlio“, atsiprašant, o dėl visai neblogų maldos namų, žodžiu, ten Romos katalikams- pirmyn.
   Su tuo Struve, žiūriu, valdžios požiūris toks pat ir Rokiškyje, ir Vilniuje. Nu nepakanka Unesco pinigų, nors nusišauk! Užmeskit akį į sostinės TIC Svetainę. Bet gal ten UAB, gmbh ar ltd., tai jie reklamuoti gali ką nori… Jei kada keliaudami valst. keliu nr.122, pralėksite minimą Gireišių geo Tašką, nenustebkit- nėra spec. ženklo-nuorodos rudame fone. Na bent pasigrožėsite kaimynystėje Panemunėlio bažnyčios špiliais.

 7. Kreipiausi e-laišku į vieną iš Rokiškio valdžios šulų dėl bezobrazijos jų turizmo tinklapyje. Jau po pusvalandžio(!) gaunu atsakymą apie “priemones“, t.y. vos ne “Vasiukų“ statybas prie to Unesco punkto (a/m stovėjimo, apžvalgos, žaidimų aikštelės, pastogė, šulinys, židinys, želdiniai):
  http://www.rokiskis.lt/index.php?-985076258.
  O štai inf. centro darbuotojai sugaišo vos porą dienų- išvažiavo prie to paminklo, prifotkino, pririnko medžiagos ir viską sudėjo į www! Liuks.

  • Šiaip įvairūs TIC svetainės, kaip ir, pvz, nacionalinių parkų svetainės daugiausia padarytos greičiau dėl varnelės arba pagal pasenusį supratimą. Dažniausiai tai tinkama tik pradinei informacijai gauti. Visą kitą reikia susirasti papildomai iš neformalių tinklalapių ir forumų.

Komentavimo galimybė išjungta.