Skaičiuojam viščiukus

Rudens takas

Sako, kad viščiukus reikia skaičiuoti rudenį.

Tai vat vakar beskaičiuodamas ir pamačiau, kad per šį dviračiu sezoną jau numyniau virš 3000 km. Tai jau antra riba, kurią perlipau šiais metais:

Cycling 2013

Nors rudenį tempas ir krito, bet vis dar įdomu, ties kokiu skaičiumi baigsis šis sezonas. Viena yra blogai, dėl ko ir kenčia šis tinklaraštis – minama daugiau dėl pasportavimo, nei dėl naujų maršrutų ar vaizdų.

Įrašo “Skaičiuojam viščiukus” komentarai: 4

  1. Labas, matau tavo kadencija dabar yra vidutiniškai 65. Neesu sportininkas anei koks profas, tai idomu pasidare kaip pasirenki kokiom apsukom minti? Ar yra koks būdas pasirinkti tinkamą kadenciją?

    • Aš irgi nesu nei sportininkas, nei profas. Šiaip aukštesnis kadensas leidžia palaikyti didesnį kreiserinį greitį su mažesnėmis pastangomis. Koks tai dydis, paprastai priklauso nuo fizinio pasiruošimo ir minimo technikos išlavinimo. Dabar mano kadensas lygioje trasoje svyruoja tarp 75 – 85 aps/min. Raižytoje trasoje išlaikyti aukštą kadensą nepavyksta, nes dažnai reikia stabdyti ir vėl įsibėgėti ar lėtai įveikti kliūtis. Šiaip kažkur skaičiau, kad MTB priimtiniausias kadensas kažkur svyruoja apie 80 aps/min, plento dar didesnis. Man tai pavyksta palaikyti po maždaug dviejų sezonų. Anksčiau ir 75 aps/min priversdavo šokinėti ant balnelio, kas nėra gerai. Dar, matyt, šiokią tokią įtaką turi tai, kad važinėju su prisegamais pedalais.

Komentavimo galimybė išjungta.