Čili ir saugumas?

Prieš kelias dienas, viename Čili bistro, kuriame pastoviai pietauju, kasininkė man pasiūlė nuolaidų kortelę “Draugų kortelė“. Norint, kad ji veiktų, reikia ją registruoti tiklalapyje, ten paliekant kažkiek savo asmeninės informacijos. Bet kokiu atveju, kalba ne apie tai, kokios jie informacijos nori, bet kaip ta informacija įvedama ir tvarkoma. Va čia man ir užkliuvo vienas rimtas dalykas, bet apie viską iš eilės.

Pradžiai noriu pacituoti keletą punktų iš jų privatumo nuostatų, su kuriomis privalai sutikti, jei nori tą kortelę užregistruoti, ir kurių jie patys įsipareigoja laikytis, tvarkydami tavo asmeninius duomenis:

“2. Asmens duomenų tvarkymo tikslai

2.1. Mes pripažįstame ir gerbiame kiekvieno asmens, besilankančio ir besinaudojančio paslaugomis interneto svetainėje DRAUGŲ KORTELĖ, konstitucinę teisę į privatumą. Mes galime rinkti ir panaudoti Jūsų asmens duomenis (pvz., vardą, pavardę, gimimo datą, adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą bei kitą interneto portalo DRAUGŲ KORTELĖ tinklalapių registracijos formose nurodytą informaciją) rinkodaros akcijų organizavimo, lojalumo programos dalyvių identifikavimo ir nustatytų jiems nuolaidų taikymo tikslais.

6. Asmens duomenų saugumas

6.1. Tvarkydami Jūsų asmens duomenis interneto svetainėje DRAUGŲ KORTELĖ, mes naudojamės saugiomis organizacinėmis ir techninėmis priemonėmis, tinkamai apsaugančiomis šiuos duomenis nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo, pakeitimo, atskleidimo, taip pat nuo visų kitų neteisėtų veiksmų. “

Štai šita frazė “mes naudojamės saugiomis organizacinėmis ir techninėmis priemonėmis“ man ir užkliuvo, nes realiai besiregistruodamas ir tvarkydamas savo duomenis aš matau visai priešingą vaizdą:

DrauguKorteleStart

DrauguKorteleRegister

Po velniu, negi jie, jau nekalbant apie tuos, kurie tuos tinklalapius jiems daro, nėra nieko girdėję apie saugius protokolus ir sertifikatus?

P.S. O tikrai, kas gi jiems tai darė?

Įrašo “Čili ir saugumas?” komentarų: 18

 1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #469 : nežinau.lt

 2. Tokių žmonių, kurie visa tai supranta ir kuriems tai „užkliūna“, deja, yra labai mažas procentas iš tų, kurie naudojasi kompiuteriais.. Ir todėl visiems gerai, registruojasi ir visi patenkinti…

 3. cia tai niekis. kas tas cili? kazkokia imonele. o kad pvz ilga laika vmi deklaravimo svetaines ssl sertifikatas firefoxo nebudavo pripazistamas kaip trusted (su IE viskas ok), tai niekam neuzkliuvo. net ir patiems vmi. atsimenu kai skambinau i ju IT skyriu pranesti apie tai, tai pokalbis buvo mazdaug toks. jie man sako:
  – mes istestavom. jokios problemos nera.
  – kaip nera? firefoxui netinka sertifikatas!
  – ten reikia paspausti OK mygtuka, tada veikia.
  – visu pirma, kodel as turiu ji spausti?
  – na savaime aisku jeigu jus nepaspaudet OK, tai jums ir neveikia. chi chi.
  po tokiu atsakymu nebeturejau daugiau noro su jais aiskintis. ir labai ilga laika su firefox “neveike“ ta svetaine. as itariu, kad sutvarke tik tada, kai isejo firefox 3.0, nes sioj narsyklej jau nebeuztenka paspausti viena mygtuka, kad patektum i puslapi su negaliojanciu sertifikatu.

 4. nusipirkau aš tą kortelę, apie duomenų saugumą sudvejojau, nu bet tiek to. Bet kas man nepatiko, tai yra tai, kad rašo vardą ir pavardę ant čekio. Kas čia per nesąmonė?

 5. Atgalinis pranešimas: MariukasM.LT » Čili ir privatumas - istorijos tęsinys

Komentavimo galimybė išjungta.