Čili ir privatumas – istorijos tęsinys

Ankstesniame įraše "Čili ir saugumas?" atkreipiau dėmesį, kad registruojant nuolaidų kortelę ir tvarkant asmeninius duomenis svetainėje “Draugų kortelė” nenaudojami saugūs protokolai, kas aiškiai prieštarauja kompanijos paskelbtoms privatumo nuostatoms.

Tačiau pow dėka, o ir vėliau pats įsitikinau, kad tai dar tik gėlytės. Paaiškėjo, kad pasinaudojus nuolaidų kortele, ant čekio atsiranda tavo vardas ir pavardė. Tad kalba jau eina ne tik apie asmeninių duomenų saugumą internete, bet ir privatumą realiame gyvenime. Todėl, norėdamas išsiaiškinti kodėl taip yra, nusiunčiau sekančio turinio elektroninį laišką:

Sveiki,

Registruojant kortelę Jūsų tinklalapyje http://www.draugukortele.lt, aš atkreipiau dėmesį (http://www.mariukasm.lt/cili-ir-saugumas/), kad įvedant savo asmeninę informaciją ar tvarkant jau esamą, naudotojai jungiasi nesaugiu, atviru http protokolu. Tai praktiškai prieštarauja jūsų deklaravimui apie saugų asmeninių duomenų tvarkymą (Privatumo nuostatos, punktas 6.1) Bet tai tik būtų pusė bėdos.
Tačiau norėčiau sulaukti išsamaus paaiškinimo to fakto, kad pasinaudojus kortele ant čekio atspausdinami kliento vardas ir pavardė. Kaip tai derinasi su jūsų tų pačių privatumo nuostatų punkto 2.1 pirmu sakiniu? Gal jūs įsivaizduojate, kad aš apsilankęs jūsų tinklo maitinimo įstaigose tiesiog nekantrauju asmeniškai susipažinti su kiekviena kasininke ar padavėja, jau nekalbant apie šalia esančius kitus žmones? O gal man paprasčiausiai prisisegti kokią kortelę su vardu bei pavarde ir taip pastoviai vaikščioti? 🙂

Galbūt pats laiškas gavosi kiek piktokas, bet ir aš, pamatęs tokį šposą ant čekio, tikrai neapsidžiaugiau. Tai buvo vakar. Na o šiandien aš sulaukiau tokio atsakymo:

Sveiki,

Atsakant į Jūsų laišką dėl Čili „Draugų kortelės“ saugumo ir privatumo.

Šiuo metu konsultuojamės su specialistais, kaip įsigyti/susikurti saugų prisijungimo protokolą.

Dėl vardo ir pavardės rašymo ant čekio. Mes atsižvelgsime į Jūsų pastabą ir artimiausiu metu šią klaidą ištaisysime.

Dėkojame už Jūsų nuomonę, pastabas ir komentarus. Jos mums labai svarbios toliau vystant Čili lojalumo projektą „Draugų kortelė“

Taigi, tikiuosi, kad tai ir bus istorijos pabaiga, klaidos bus pataisytos ir iš jų bus pasimokyta. O aš, savo ruožtu, pažadu, kad kai viskas atsistos į savo vietas, vėl atstatysiu realius savo duomenis tame tinklalapyje 🙂 .

Įrašo “Čili ir privatumas – istorijos tęsinys” komentarų: 13

 1. Kartais užtenka pranešt – žmonės nebūtinai daro nesąmones piktybiškai, gal tik iš savo nežinojimo. Bet kokiu atveju yra smagu, kad atsižvelgia į kliento nuomonę.

 2. Bandė vakar mums tokią kortelę įsiūlyt. Tačiau su mūsų “dažnu“ lankymusi tai neturi prasmės, o prisirišti prie jų tinklo “kad tik kortelė pasiteisintų“ neturiu jokio noro. Po tavo pastabų net noro lašai išgaravo 😉

 3. Atgalinis pranešimas: Blogorama #472 : nežinau.lt

 4. Viska perskaiciau ir supratau,kad buvau teisi,kai suabejojau ar tokia registracijos forma normali. Man taip pat isiuuule sia cili draugu kortele,ir(visai piktai)noriu grazinti ja ciliakui. Idomu ar atiduos tuos 8 litus ramiai ar,visgi,teks ardytis???

 5. Atvykus i Jav jus tikriausiai istiktu infarktas, nes cia pavardes spausdina ant visu checkiu. paranoja?

  • Ne viskas, kas daroma AV, yra sektinas pavyzdys.
   Tamsta taip pat čia pasirašėte slapyvardžiu, o ne savo tikruoju vardu ir pavarde.

 6. KODEL NEGALIU UZSIREGISTRUOTI DVIEJŲ KORTELIŲ VIENU EL.PAŠTU?IŠKILO TOKS KLAUSIMAS?

Komentavimo galimybė išjungta.