Žasliai

Žaslių panorama

Sekmadienio ryte pro debesis žvilgčiojanti saulė visgi mus sugundė nesėdėti namuose, o kur nors patraukti. Sumastėm, kad reiktų, įdomumo dėlei, apsilankyti Žaslių miestelyje, kuriame mes šiaip esame daug kartų buvę, tačiau daugiau iš reikalo, nes iš tų kraštų yra kilusi didžioji žmonos giminės dalis. Šį kartą jokių reikalų, o tik paprastas smalsumas. Bet kol atkeliavome iki miestelio, dangus visai apsiniaukė, o vis gąsdinančiai pakrapnojantis lietus bei žvarbus vėjas neleido tam skirti tiek laiko, kiek jo būtų reikėję detalesnei ekskursijai po miestelį. Kaip ten bebūtų, iš ten grįžome ne tuščiomis rankomis.

Pradžiai Alfą priparkavome praktiškai miestelio pradžioje (jei važiuoti nuo Žaslių geležinkelio stoties), netoli bažnyčios. Pirmiausia nuo tiltuko žvilgtelėjome į Žaslos upelį, nuo kurio vardo, kaip manoma, ir kilo pats miestelio pavadinimas:

Žaslos upelis

Žasliai yra įsikūrę prie trijų ežerų, iš kurių pats didžiausias ir, ko gero, gražiausias yra Žaslių ežeras:

Žaslių ežeras

Palei ežero pakrantę galima pasivaikščioti keliuku, kuris rudenį gan smagiai atrodo net ir apsiniaukus dangui:

Keliukas palei Žaslių ežerą

Savaime suprantama, kad būnant Žasliuose, neįmanoma nepastebėti ant kalno stovinčios ir visame miestelio landšafte dominuojančios didelės ir gražios Žaslių Šv. Jurgio bažnyčios, kurios link ir patraukėme pro nedidelius pravertus šoninius vartelius:

Įėjimas

Užlipę laiptais, patekome į erdvų bažnyčios šventorių, kuriame yra kapinaitės, neblogas vaizdas į tą patį Žaslių ežerą bei va toks rūpintojėlis, kuris man patiko dėl geltonų lapų fono:

Bažnyčios šventoriaus rūpintojėlis

O štai ir pati bažnyčia:

Žaslių Šv. Jurgio bažnyčia

Žaslių Šv. Jurgio bažnyčia

Šiaip kai vėjuota ir darganota, vaikštinėti aplink bažnyčia nėra pats maloniausias užsiėmimas, todėl, apėję ratą, greitai patraukėme vartų link:

Bažnyčios vartai

Toliau jau persikraustėme į miestelio centrą, o tiksliau aikštę, kuri mena tiek ir geras, tiek ir blogas bei siaubingas istorijas:

Žaslių miestelio aikštė

Toliau pasižvalgėme aplinkui:

Vytauto gatvė

Šiaip Žasliai turi ilgą istoriją, kuri yra glaudžiai susijusi su Lietuvos žydais, kurių iki antro pasaulinio karo miestelyje gyveno tikrai labai daug. Tad visai nenuostabu, kad miestelyje buvo labai daug parduotuvėlių, o tai atspindi išlikę senieji namukai:

Senieji Žaslių namukai

Senieji Žaslių namukai

Pastebėjote, kad visi jie turi duris tiesiai į gatvę, kas yra labai patogu mažai parduotuvėlei?

Šiaip miestelis yra tvarkomas ir vieniems namams, galima sakyti, pasisekė, nes jie restauruojami ar renovuojami nedarkant jų išvaizdos:

Spalvingas namas

O kitiems nepasisekė su šeimininkų skoniu:

"Atrestauruotas"

Bet tai vis gi geriau, nei būtų paliktas griūti.

Tai tiek šiam kartui apie Žaslių miestelį. Kadangi ten laikas nuo laiko lankomės, tai kitą kartą galbūt dar ką rasime įdomaus.

Įrašo “Žasliai” komentarų: 10

  1. Esu nekart pro juos pravažiavęs, bet neikad nesu nuvažiavęs 😉 Tai bent virtualiai apžiūrėjau atidžiau 🙂

    • Taip ir mes dažnai važinėjam aplink ar visai šalia, ar non-stop tranzitu per patį miestelį. Kaip ir atėjo laikas kiek pasižvalgyti po vidų, bet kad oras nelabai 🙂

    • Foto – gal, naujiena – ne. Greičiau toks trumputis reportažas, o tiksliau mano įspūdžiai 🙂

  2. Aiū už gražias nuotraukas. Pas mus gražu visais metų laikais, o vasarą ypač smagu. Jei norit daugiau įdomaus sužinoti, įsigykit ar paprašykit žasliečių paskolint solidų, profesionalų parašytą “Vadovą po Žaslius“. Galim didžiuotis, nes kiek žinau tokią knygą turi tik Vilnius ir mes.

  3. Labai graziai aprasyti ir pavaizduoti Zasliai, praleidau cia savo vaikyste su seneliais, deja jau 14 metu cia tik ant kapeliu beatvaziuoju, labai didele nostalgija jauciu siam miesteliui dar dabar spnuoju nama kuriame augau. Sekmes autoriui atrandat nuostabias vietoves !

Komentavimo galimybė išjungta.