Europietiška tvarka?

Vartau aš šiandien savo pamėgtą lietuviškų tinklaraščių turinio agregatorių Blogeriai.net, skaitinėju ir žiūrinėju, ką naujo prirašė skaitmeninės plunksnos broliai kai staiga akys užfiksuoja labai jau pažįstamą vaizdelį, kuris kadaise iliustravo vieną iš mano reportažų:

2009 08 23_2427

Hm… Nuotrauka mano, bet va tinklaraštis ir tekstas prie jos tikrai ne mano.

Pasirodo, kad tai tokios labai modernios, progresyvios ir visaip kaip socialios įmonės  UAB “VSA” tinklaraščio straipsnis:

Pavogta_VSA

Šiaip tai tikrai ne pirmas kartas, kai vagiamos mano nuotraukos, kurios ir taip dalinamos neatlygintinai, tik su kai kuriomis labai nesunkiai išpildomomis sąlygomis. Bet kad va šitaip įžūliai per tinklaraščių turinio agregatorių, kur publikuojami ir originalo įrašai  – tai dar nebuvau matęs. Ir tai padaryta tinklaraštyje, kuris mielai remia visokias blogerių iniciatyvas, tokias kaip Blogerio deklaracija. Juk remiate, ar ne? Juk gi reikia “pasipiarinti” ir parodyti, kokie jūs šiuolaikiniai, kokie jūs europietiški, kaip jūs siekiate europietiškos tvarkos:

Europietiska tvarka

Deja, va tokie dalykėliai, kaip turinio, kuris netgi duodamas nemokamai, vagystė nieko bendro su ta europietiška tvarka neturi. Tai tik parodo jūsų nepagarbą tiems, prie kurių bendrijos jūs bandote šlietis. Nes, pvz., tiek olandai, tiek vokiečiai, nepasididžiuoja ir susisiekia teiraudamiesi ar tikrai ir kokiomis sąlygomis jie gali panaudoti jiems patikusias nuotraukas. Jie juk žino, kad Lietuvoje Creative Commons tipo licencijos negalioja, o tik yra turinio autoriaus geranoriškumo ženklas. O Lietuvos respublikoje visam sukurtam turiniui galioja “Visos teisės saugomos”, kas beje puikuojasi tiek jūsų tinklalapio, tiek ir tinklaraščio apačioje. Ir tikriausiai tikitės, kad kiti gerbs jūsų teises į sukurtą turinį, nors ką tik savo autorystę priskyrėte ne jums priklausančioms nuotraukoms. O gal jums tiesiog nelygis nurodyti iš kur ir kieno nuotraukas dedate prie savo straipsnių, kaip ir nelabai norisi atsakinėti į nepatogius klausimus komentaruose po tais straipsniais:

Komentaras_VSA

Tai ar tikrai visos jūsų tinklaraštyje panaudotos nuotraukos yra jūsų, mmm?

P.S. Su jūsų blogeriška reputacija man kaip ir klausimų nekyla, bet va kaip su reputacija ir pagarba klientams bei partneriams versle? Ten ir siekiate savaip suprantamos “europietiškos tvarkos”? Nes kai kurie rimti dalykai taip pat prasideda nuo smulkmenų Šypsena.

Įrašo “Europietiška tvarka?” komentarų: 14

  • Tai jiems ir buvo parašyta 🙂 O kadangi jie blogosferoje nėra naujokai, tai manau ir patys puikiai žino, ką daro.

  • Visko gali būti. Juk ne paslaptis, kas visame pasaulyje, o ypatingai Italijoje, mėgsta kišti nagus prie šio verslo 🙂 Gar verta pamąstyti apie šarvuotą automobilį, šarvuotą dviratį ir neperšaunamą liemenę su tokiu pat dviratininko šalmu ? 😉

    • Jei būtų, tai reiktų stipriai tiuninti, nes baisiai anas nepatogus kasdien važinėti 🙂 Reiks taupyti kokiam Leopard, bo tas dyzelinis, o Abramsas benzininis, vis šiokia tokia ekonomija būtų 🙂 O ir su registracija EU būtų lengviau 🙂

 1. Pala pala, o ten ar ne šiukšlių tvarkymo įmonė?
  Štai, MariukasM, savo šalies pilietis, nufotografavo šiukšlių kalną, valstybinė įmonė TIKRAI ŽINO tą reikalą – ir nieko nepadarė?
  Nėra nuotraukos „…po savaitės jau tvarka“ 😆
  Čia kaip ir nenoro dirbti ar savo bejėgiškumo deklaravimas 😀

 2. Laba diena, esu VSA atstovė ir pagrindinė tinklaraščio rašytoja. Žiauriai susimovėm ir labai atsiprašome Mariaus ir tinklaraštininkų bendruomenės.
  Esmė paprasta, priėmėm naują darbuotoją, kuri parašė įrašą, sudėliojo prie to teksto tinkamas nuotraukas.
  Darbuotojai buvau paaiškinusi, kad blogerai giežtai laikosi taisyklės, jog naudojant svetimą informaciją būtinos nuorodos į originalų šaltinį arba suderinimas su autoriumi, šįkart tiesiog nesužiūrėjau…..
  Bet kokiu atveju, tai – mano klaida ir mano nesužiūrėjimas.
  Turiu nemažai draugų tinklaraštininkų, todėl puikiai suprantu Mariaus ir kitų išsakytus pastebėjimus ir reakciją, pati reaguočiau lygiai taip pat. Ir dėl to dar labiau gėda.

  Dar kartą nuoširdžiai atsiprašome, daugiau taip nedarysime.

  Tinklaraščio įrašą pataisėme, nors dar nepavyko susisiekti su MariukuM

  Jūrate

  • Atsiprašymas priimtas ir tikiuosi tai bus pamoka ateičiai ne tik čia paminėtam tinklaraščiui.

   Kad daugiau čia temos neeskaluoti, komentavimas po šiuo įrašu atjungiamas.

Komentavimo galimybė išjungta.