Demokratijos grimasos arba pirmyn į praeitį

Jei kas nors man pasakys, kad Lietuva nėra demokratinė valstybė, tai aš pirmas į tą mesiu akmenį. Lietuvos seime tikrai atstovaujamos visos piliečių grupės, kokios jos bebūtų. Net patys bukiausi, durniausi ir pan., tokie kaip absoliuti dauguma portalų komentarių (Delfi ir kt,). Jie, pasirodo, irgi turi savo atstovus seime. Nes tik tokių atstovai gali prabangą matuoti automobilio ar motociklo variklio galia, jachtos ilgiu ir pan., o ne tų daiktų verte. Aš tikrai nenustebčiau, jei ir progresinius mokesčius jie pradėtų skaičiuoti pagal pimpalo ar biusto dydžius. Tiems, kas vis gi neįsikirto, paaiškinsiu populiariai pavyzdžiu.

Anot ryškiausio tokių rinkėjų atstovo Matuzo, koks 8 – 10 metų automobilis su didesniu kaip 200 AG (150 kW yra 204 AGA) galios varikliu, kurio vidutinė rinkos vertė yra apie 20 –30 tūkst. litų (atskirų išimčių čia nevertiname) jau yra prabanga, bet, pvz., koks naujas dyzelinis Mitsubishi Pajero, kurio variklis teturi 200 AG, bet jo kaina prasideda nuo 127 tūkst. LT, o su visa papildoma įranga laisvai pasiekia ir 170 tūkst. LT jau nėra prabangus.

Kaip manote, kas tada mokės tą “prabangos” mokesti, mmm? Taigi….

Bet to priebliūdžiai (minia) paprastai suprasti nenori. Kaip ir nenori suprasti to, kad Lietuvoje tų turčių realiai nėra tiek daug, kad juos “numelžus”, jiems kas nors realiai nubyrėtų. Jie nenori suprasti ir to, kad tie, kas sugeba uždirbti daugiau nei vidurkis, kas sugeba sukurti verslą ir darbo vietas, visa tai gali visai nesunkiai padaryti ir kitur. O jei jie nuspręs, kad Lietuva  tikrai nėra ta valstybė, kur jie yra reikalingi ir kur jie gali užsitikrinti sau ir savo vaikams ateitį, ką tada Degutienė ir Matuzas ir visi kiti kairieji galės “numelžti” prieš kitus rinkimus? Ir kas tada “suneš” valstybės ir tos nelaimingos Sodros biudžetus? Tikrai ne pensininkai ar gaunantys minimumą, o po to gyvenantys iš pašalpų, nes pasitraukus verslui, neliks ir vidutiniokų.

Jei jau kalbame apie ateitį, tai čia konservatoriai pasirodė net ne kaip socdemai, o kaip tikri bolševikai. Jie pradžioje viena kartą “atkando” iš ateities pensijų, o dabar nusprendė paimti ir likusias įmokas. Jūs galite paprieštarauti, kad į antrinį pensijų fondą galiu mokėti ir pats. Teisingai, galiu. Bet yra vienas niuansas – aš nebepasitikiu šia valstybe ir jos nustatytomis, bet pastoviai besikaitaliojanačiomis priklausomai nuo šlapimo kiekio, kuris laikas nuo laiko trinkteli politikams į smegenis,  žaidimo taisyklėmis. Paprasčiausiai aš supratau, kad nebegaliu šioje valstybėje planuoti ilgalaikėje perspektyvoje. Man tikrai nebūtų gaila kelių papildomų šimtų litų mokesčiams, jei tie pinigai būtų investuojami į ateitį, bet ne į praeitį.

O aš dabar bandau rasti bent kelias priežastis, kodėl aš dar turiu gyventi ir dirbti Lietuvoje ir kodėl turiu remti savo uždirbtais pinigais priebliūdžių minią ir jiems atstovaujančius, kurie tiesiog patiria orgazmą, kai kas nors pažada atimti iš mokančių ir sugebančių daugiau ir padalinti jiems.

Gal būt parašiau kiek emocingai, bet man tikrai nesinori patapti "melžiama” karve, į kurią dar ir žiūrima priešiškai, nes ji sugeba uždirbti daugiau, nei didžioji dauguma priebliūdžių bei tuo pačiu tikisi, kad ir nusipelnė gyventi geriau nei ta dauguma, o ne tai ką uždirbo daugiau nei vidurkis, atiduoti miniai. Nes aš vis dar tikiu, kad gerovę kiekvienas turi užsidirbti pats, ir kad ta gerovė turi tiesiogiai priklausyti nuo tavo sugebėjimų, žinių ir darbo. Taip, reikia padėti tiems, kas tikrai negali išgyventi pats dėl objektyvių priežasčių (negalia, senatvė ir pan.), bet tai neturi būti padaryta ateities sąskaitą. Ir prašau, nevapaliokite man čia apie tai, kad dabartiniai pensininkai tas pensijas užsidirbo. Taip, gal būt tik tie, kad dar spėjo padirbėti jau nepriklausomoje Lietuvoje, bet ir tai laikotarpis per mažas. Visi kiti, kad ir kaip tai skambėtų cininškai, sorry, dirbote ne tam bosui, tad dabar esate išlaikomi tų, kas dirba ir uždirba daugiau nei minimumas, kas kuria verslą ir darbo vietas. Tų, kas dar remia per pašalpas ir tuos, kas nesugeba ar negali uždirbti bent jau vidurkio. Ir nebaksnokite man Europa, nes šį šiuo metu dėl tokio prabangaus žaisliuko kaip socializmas, dabar sėdi gilioj šiknoj ir kol kas neaišku kaip jai pavyks iš ten išsikapstyti.

Įrašo “Demokratijos grimasos arba pirmyn į praeitį” komentarų: 19

 1. Žodžių žaismas ir tiek. Būtų pavadinę kaip visoje Europoje “Ekologiniu mokesčiu“ ir nebūtų tiek daug diskusijų. O čia panašu, kad sąmoningai bandoma įtikti pensininkams su “prabangos mokesčiu“, nors reliai čia yra ekologinis mokestis. Nematau čia jokios problemos, Europoje daug kas perka negalingus ir ekonomiškus automobilius, kad reikįtų kuo mažiau mokėti mokesčių.

  • Ekologinis mokestis – visai kas kita. Tokį tada turi mokėti visi be išimties. Tada automobilio ar kokios kitos transporto priemonės nei metai, nei variklio galia neturi reikšmės. Reikšminga tik taršos emisija. Toks mokestis nėra skirtas kokios vienos grupės alkaniems pilvams užkišti, o panaudojamas kitur. Su deklaruojamu “socialiniu teisingumu“ jis taip pat neturi nieko bendro neturi, nes kuo baisesni kledarą turi, tuo daugiau moki, tad tokio mokesčio atveju tie, kas gali sau leisti įsigyti aukštesnės klasės ir pažangesnius automobilius, net gi moka mažiau.

   • Na, jei ekologinį mokestį panaudos ekologijai, tai ekologijai nebenaudos paskirtų pinigų; o galės juos pasinaudoti 😀
    Taigi gerbiamas Kubilius žino, kur padėti 4 milijardai, bet nutyli:

    Užtektų išlipti iš krizės?
    Bet negali…?!

    • Na tu čia pasikėsinai į šventą dalyką 🙂

     O jei rimtai, tai vienas dalykas yra leptelėti, o kitas – padaryti. Čia reikia noro ir sugebėjimų.

     • Che, vansi, nei noro, nei sugebėjimų…
      O dėl to prabangos mokesčio – tai net ne nesąmonė, o nonsensas 😀
      Kaip ir ekologinis mokestis – jei sumoki mokestį, gali ramia ekologine sąžine važinėti 8 litų varikliu su aštuoniais karbais ir galvoti, kad jei jau sumokėjai mokestį, tai esi ekologiškas?! 😀
      Tai prabangos – jei manai, kad nebūtini dalykai gali būti labiau apmokestinti, tai prabangoms prekėms uždėk akcizą ar šiaip cizą kokį.
      O jei valstybė nutaria, kad kažkas turi per daug turto (tipo – prabanga) tai tą turtą logiška būtų atimti, o ne apmokestinti 😀 Tfu per kairį petį, kad neprisišnekėt 😀

 2. dalis kuro akcizo ir yra ekologinis mokestis. kita dalis yra keliu mokestis. tik kaip automobiliai ir pensijos susije mano smegenys neigalios suprasti. taip pat ir NT mokestis, kuris realiai yra gerbuvio mokestis ir turetu buti tik savivaldybiu biudzetu papildymas.

  del pensiju uzsidirbimo… tie zmones dirbo ir sukure daug, labai daug realiu vertybiu. ar per 20 metu daug matete nauju autostradu? naftos perdirbimo gamyklu ar atominiu elektriniu? praktiskai viskas kas fundamentalu lietuvoje yra tu zmoniu darbo vaisiai, kurie buvo isparceliuoti uz kapeikas. jei visas ju sukurtas turtas butu buves parduotas uz teisingas kainas, itariu pinigu ju pensiju fonde butu visiem iki grabo lentos.

  • Tai ką tu išvardinai, tėra vienetai, kas turėjo ir dar galėjo generuoti kažkokią vertę. Bet dar ir į tuos vienetus reikėjo pertvarkyti, investuojant nemažus pinigus, kad jie taptų konkurencingi ir galėtų uždirbti pelną ir tuo pačiu mokesčius biudžetui. Atominė – iki šiol yra akmuo po kaklu, nes kai veikė, negalėjo pagamintos elektros eksportuoti ten, kur už ją galėjo sumokėti, o eksportavo ten, kur kaupėsi skolos, kurias padenginėjom mes visi. Ir jei buvo kas išparceliuota už kapeikas, tai, matyt, tokia vertė ir buvo. Juk nepaslaptis, kad nemažai gamyklų, kurios buvo Lietuvoje, dirbo TSRS karo pramone, o civiliams leido moraliai pasenusią produkciją, kuri niekaip negalėjo konkuruoti su vakarietiška. Kitos gamyklos, žinant planinės ekonomikos ypatumus, paprasčiausiai dirbo sandėliui, viršydamos socialistinius planus, už tai gaudamos premijas. Kuo visa tai baigėsi rodo vis dar stūksantys apleisti pastatai. Tai, kad daug ką reikėjo pradėti praktiškai nuo nulio, daugeliu atveju tapo Lietuvos privalumu: daug kur buvo diegiamos naujausios technologijos, kas leido po truputį atsistoti ant kojų. Kadangi labai gerai žinau IT sektorių, pradedant tuo, koks jis buvo tada, ir koks yra dabar, nieko nuostabaus, kad kai kuriose srityse mes net pirmaujame. Tačiau tai nieko bendro neturi su su tais, kas dirbo ir išėjo i pensiją dar anais laikais ar tik nepriklausomybės pradžioje.

   • Ir kur tas tų ex-sovietinių įmonių konkurencingumas? Kai pramonė didžiąja dalimi vis dar dirba ne produktyviai, daug rankų darbo. Ką tu vadini konkurencingumu, aš vadinu minimumu – įmonė, norinti eksportuoti, turi dirbti vos ne mažiausiom sąnaudom (nes realiai Lietuva Europoje tuo ir tegali konkuruoti). O dėl IT irgi nesutinku, kad ten mes kažkuo pirmautume (kad turime greičiausią internetą, manau, nesiskaito). Realiai absoliuti dauguma lietuviškų IT įmonių nekuria jokių pridėtinę vertę kuriančių produktų (irgi neskaitau tų produktų, kai įmonė X už valstybės pinigus sukuria sistemą kokia bibliotekai), o tik pardavinėja užsienyje sukurtas produktus arba yra kitų didžiųjų užsienio IT įmonių padaliniai. O ir šiaip IMO Lietuvos įmonių IT padaliniai kokiais 10-15 metų atsilikę nuo Europos.

    • Tai ir sakau, kad tas konkurencingumas atsirastų, reikėjo nemažai investuoti. Be to, Lietuva tikrai nėra ta valstybė, kurios ateitis yra gamyba. Visas pasaulis ir taip perkelinėja masinę gamybą ten, kur darbo jėga pigiausia. Lieka tai, kas kuria technologijas ir kas reikalauja žinių ir aukštos kvalifikacijos.
     Dėl IT, reiškia tikrai ne viską žinai. Nemažiai didesnių kompanijų turi naujausiais IT technologijas. Su darbo ir procesų oragnizavimu, taip, šioks toks atsilikimas yra, bet ne baisus. 10 – 15 metų trapas IT reiškia ne dešimtmetį, o visą erą. Tą drąsiai galiu teigti, nes būtent toks mano darbas. Be to galiu ir lyginti, nes esu nemažai matęs užsienio kompanijų bei nuolat bendrauju su kolegomis iš ten, bei tais, kas visgi nuėjo į Barcley support centrą. Aš ten nėjau, nors kvietė kelis kartus, nes finansiškai nieko būčiau neišlošęs, bet dar būtų apmažėjus galimybė dirbti būtent su naujausiomis technologijomis, ko jie tikrai neneigė. Bet bankų IT visada pasižymėjo tam tikra specifika.

     • Na aš irgi dirbu IT srity ir taip pat matau Lietuvos kompanijas. Mes, panašu, kad skirtingai žiūrime į IT. Jei įmonė turi savo data center su iš Oracle, Microsoft ar kitos kompanijos nusipirktomis technologijomis, tai aš laikau, kad ta įmonė nieko nekuria, o pritaiko kitų sukurtas technologijas. O kiek įmonių, kurios kažką pačios kurtų ir pardavinėtų platesnei auditorijai (ne tik Lietuvai)? Tikriausiai pakatų dviejų rankų pirštų. Na, dar yra kelios didesnės lietuviškos IT kompanijos (Alna, Blue Bridge gal, bet realiai jie irgi patys ne kažką kuria). Taip pat didžiulis atsilikimas daugelio lietuviškų IT įmonių darbo procesuose (bent jau mažesnių). Kai viso pasaulio IT įmonės gerina savo darbo procesus (siekia įvairių kokybės sertifikatų ir pan.), Lietuvoje daug kas vadovaujasi logika: pirmiau sukurkime, atiduokime klientui, paskui žiūrėsime ir taisysime.

      10-15 metų atsilikimą turėjau galvoje apie įmones (ne IT). Va kaip tik vakar buvau poliklinikoje ir stovėjo ten kompiuteris: Pentium 3 (lygtai), Windows 98 ir kažkokia 2002 metų pacientų programa.

      Na, bet čia jau per daug nukrypau nuo tavo teksto temos… 😀

   • tai anot taves visa infrastruktura negeneruoja jokios vertes? ji tiesiog nukrito is dangaus? imones nebuvo prichvatizuojamos isrinktuju uz kapeikas, planuotai bankrotinamos?

    del AE velgi tu vertini siandienos rezultata, bet ar gi tie zmones kalti, kad asmenu grupe (klika) buvo ir yra suinteresuota jungciu neatsiradimu? kad vienas kitas priedurnis sutiko be jokiu salygu isjungti AE, nors ji turejo dar 5-10 metu resursa? uz visu siu sprendimu/aferu stovi tam tikros personos, kurios siandien lobsta stumdydamos rusiska elektra ir/ar dujas. o nuo sukaujanciu viesai apie energetine nepriklausomybe vimdo jau senokai.

    • Aš puikia pamenu tuos laikus, kai visiems buvo padalinti investiciniai čekiai. Kai kas juos iš karto pardavė, ir tuos pinigus pravalgė, kai kas juo supirko ir papigiai, nes nebuvo prasmės mokėti daugiau. Kaikas juos pavertė įmonių, kuriose dirbo akcijomis. Rezultatas gavosi toks, kad, pvz.,,“Švyturys“ buvo parduotas tikrai pelningai, ir darbuotojams nukrito ne taip ir mažai. Su bevertėmis gavosi kaip ir su bevertėmis. Pamenu vienintelį atveji, kai užsukus vertybinių popierių spekuliantams iš Estijos, kas nežiopsojo, sugebėjo šį tą užsidirbti ant tos bangos. Kas laikė ir tikėjo tos atsilikusios ir niekam nereikalingos įmonės ateitimi, liko be nieko ir bliovė, kad visi viską subankrotino ir išparceliavo ir visaip kaip su jais negražiai pasielgė, paprasčiau tariant apvogė. dar kaip sėkmingą atvejį galima paminėti telekomą. Buvo nupirktas verslas ir klientai, bet kad paversti tą kompaniją tuo, kuo ji dabar yra, reikėjo beveik viską išmesti ir sukonstruoti visą infrastruktūra iš naujo, nes ir arkliui buvo aišku, kad tai, kas buvo – dar nuo adomo ir ievos ir neturi jokios ateities.
     Bet ten, kur pseudo patriotizmas, kvailos politikų ambicijos paėmė viršų, gavosi tiesiog pornografija. “Mažeikiu naftos“ ir Ivano vamzdžio’ istorija ir kiek mums tai kainavo ir kainuoja dabar – geriausias pavyzdys. Tik vieno stebuklo iki šiol negaliu suprasti – kaip sugebėjome pastatyti Būtingės naftos terminalą.
     Kitas konservatorių saldainiukas, kai dar Vagnorius buvo prie vairo – indėlių atkūrimas ir gražinimas. Tada dirbau Taupomajame banke ir puikia pamenu visą tą košmarą. Rezultatas – ilgiau nei dešimtmetį valstybė vilko šį jungą, kai reikėjo visų mokescčių mokėtojų pinigais kompensuoti žiopliesiems, kuriems nedašilo, kad TSRS nusineš visus indėlius.
     O tie niekšai užsieniečiai kaip neinvestavo tada į Lietuvos ekonomika taip neinvestavo, nes paprasčiausiai nebuvo ką jiems pasiūlyti, kad juos sudomintų.

     AE buvo pastatyta ne Lietuvos reikmėms, tad likome su daiktu, kuris mums buvo aiškiai per didelis, per sunkus ir per brangus. Juk nevažinėji į darbą su asmeniniu 5 žvaigždučių autobusu, o vis gi renkiesi lengvąjį automobilį arba dviratį.

     Šiaip visa tuometinės Lietuvos infrastruktūra buvo skirta vienam tikslui – tenkinti TSRS poreikius. Tai labai skirėsi nuo situacijos Slovėnijoje, kurioje teko būti stažuotėje dar 93m., kurios ekonomika dar Jugoslavijos laikais buvo orientuota į Vakarus, kad uždirbti valiutą. Tad ten jau tada buvo užsienio bankų filielai, IT kompanijų atstovybės ir net gi jų laboratorijos, kurioje ir teko stažuotis. Todėl va ten kurta infrastruktūra tikrai turėjo realią vertę.

     O valdžia yra tokia, kokią išrenka žmonės. Jei renkama pagal kvailus pažadus ir tikintis, kad bus patenkintas elementaraus pavydo jausmas, tai nieko nuostabaus, kad dabar turime šias nesąmones.

 3. nesupratau, jei galit isigyti automobili uz 20-30 tukst, tai kokios problemos kyla susimoket, kad ir 100 lt per metus, del mokesciu, kad juos didzia dalim ale sumoka verslininkai ir turingesni, nei vidutiniokai, absoliuti nesamone, juk verslininkas ne pelno saskaita moka sodrai mokescius, o darbuotojo saskaita, todel ir gaunasi minetieji minimumai, ir nereikia svaigti kad, tie kurie dirba uz tuos minimumus tais jusu sumoketais prabangos mokesciais pasinaudos, leiskit paklausti, kur? gal ale nemokamoj ligoninej, gal vaikus isleis ale nemokam universitete, ne tam tie mokesciai renkami, valdziai gi “tratint“ reikejo ir reikes, o is ko “tratinsi“, kai is ubago paskutines kelnes numove, plius gi dar rinkimai arteja, tai konservatoriai nori pries liaudi pasirodyt, “stai, kokie mes geruciai, socialini teisinguma ivedinejam“, kai ji galejo ivesti ta pacia nakti, kai padidino pvm. zodziu, nereikia skustis, tikrai ne vienas tamsta tuos mokescius mokat. pvm, akcizus moka visi, netgi bedarbiai, o gi dar emigrantai didele dalim ekonomikos lygi kelia (kai kas teigia, kad netgi didesne dalim negu tie patys veslininkai, jei tokiu belike tarp saujeles monopolistu). na, o jei jau taip blogai gyvenasi, prasom, emigruokit ir jus, nebusit pirmas ir ne paskutinis ir del to “priebliudziu“ liaudis tikrai labiau nenuskurs, nei yra nuskurdusi.

  • Paaiškinsiu dar kartą. Esmė ne susimokėti mokestį, o esmė į ką jis nutaikytas ir kas ji realiai mokės. Jei varguolis naiviai tikisi, kad jį mokės tikrai turtingi, tai žiauriai klysta. Mokės tie, kas dirba samdomą darbą, nes verslas turi nemažai galimybių tokius mokesčius apeiti. O ir absurdas, kai senas auto yra laikomas prabanga, o tai, kas iš tikro priklauso prabangos segmentui, jau ne.

   Taip visi moka akcizus ir PVM. Tačiau tie, kas uždirba minimumą, susigrąžina savo sumokėtus mokesčius ir dar plius tai ką sunešė kiti per visokias lengvatas ir pašalpas. Be to, jei jau kalbame apie Sodrą, tai vėl gi per ją gauna pašalpas ir tikrai jo ir jo darbdavio sumokėtų įmokų nepakanka ne tik jo paties ateities pensijos kaupimui, bet ir nors vieno dabartinio pensininko išlaikymui, jau nekalbant apie pinigus kitoms šio fondo išmokoms.

   Aš nepykstu dėl mokesčiu, aš pykstu dėl to, kad lendama į mano kišenę ir norima priversti dar kartą susimokėti už tai, už ką aš jau esu sumokėjęs mokesčius. Ir tai daroma vien todėl, kad kai kam suka vidurius nuo to, kad po visų mokesčių man lieka žymiai daugiau, nei prieblūdžių miniai.

   O jei taip visus, kurie tikrai suneša biudžetą, lengva ranka pasiųsti ant trijų raidžių, nes jei nepatinka, tai ir važiuokit, kas tada išlaikys čia likusius pensininkus? Emigrantai, kurie patys didžia dalimi ten dirbą už minimumą ir naudojasi tų šalių socialine sistema? Bet ten irgi tai ilgai nesitęs, ką ir rodo ten plintanti krizė. kai ji pasieks ribinį tašką, ten bus irgi labiau bus pageidaujami tie, kas gali daugiau sumokėti mokesčių ir neimti socialinių išmokų, nei tie, kas dirba už minimumą ir sėdi kitiems ant sprando.

 4. stai ir atsakymas kaip debilizmai gimsta. turim specialistes, kurios ни в зуб ногой nesuvokia realybes. dar yra 50-60 saikingai protingu personu aka sudziu, vaflinsku, viasialku ir t.t. seime. tik pyst ir MB E250 4MATIC CDI Blue EFFICIENCY uz 182k lituku ar Audi A6 Avant 3.0TDI quattro S tronic uz 181k be papildomos irangos yra ubagu auto, anokia cia jiems prabanga. laukiam, kada dviracius ir arklius apmokestins 🙂

  “Dėkoju už informaciją. Nesiimu atsakyti, ar Finansų ministerijos specialistės, rengusios projektą, taip realistiškai, kaip Jūs, suvokė jachtų situaciją. Pasiaiškinsime. Neatmestina galimybė, kad patobulintame projekte jachtų gali ir nelikti.

  Pagarbiai, Jurgis Razma“

  • Aha, kaltos “specialistės“, nes nebuvo komandos “GALVOTI!!!“. O jei rimtai tas prabangos mokestis, ypač autams ar jachtoms ir pan., net jei ir pataisys tas nesąmones – grynų gryniausias briedas, o tiksliau pavydo mokestis. Kodėl pavydo? Nes realios naudos biudžetui neduoda, dar neaišku kiek kainuos jo administravimas. Galbūt tik paglostys kokio nevykėlio varguolio savimeilę: “vo, atseit dabar jūs, kraugeriai, susimokėkoit už savo žaisliukus, kuriuos aš jums savo kruvinu darbu uždirbau“ (jeh, kur gi ne). O realybėje bus taip: koks bičas – verslynykas, kuris turi kokiam Balbieriškį kokią siuvyklą gal dar vieną – kitą parduotuvę, kai pamatys, kiek jam jo žaislo išlaikymas kainuoja, tikrai jo neatsisakys, o paprasčiausiai nurėž nuo tu pačių varguolių atlyginimo (o kur dėsies, jei tai ne Vilnius). Tą be skrupulų padarys bet kuris verslininkas, jei jam tai labiau apsimokės, nei tą automobilį, jachtą perregistruoti kitoje šalyje, kas su laivais nėra labai sudėtinga. Ar dar kitaip tą judančią “prabangą“ apiformins. Realiai tokius prabangos mokesčius susimokės geriau uždirbantys samdomi darbuotojai, kas tikrai juos demotyvuos ir paskatins dairytis į kaimynines šalis.

   Kita medalio pusė – padaugės senų ir galingų kledarų, nes varguoliai buduliai vis tiek norės lakstyti, o mokėti 1000 LT vien už turėjimą jie tikrai ne tai, kad nenorės, bet ir neturės iš ko. prakišti kokiam kaime techninei tokį kledarą nelabai sudėtinga, o gal ir net ir dėl to nesivargins. Va ir padaugės tokių skraidančių grabų tai jau tikrai.

 5. Aš tai manau, kad logiška būtų įvesti 1% bet kokio turto mokestį ir būtų lygybė bei tvarka.
  Kas kita, kad tokių mokesčių, kurie yra mizerni, pvz., iki 10lt, reikėtų neimti, kad be reikalo neapkrauti aparato.
  Gal ta neimama suma galėtų būti ir kita, bet lyg tik turto vertė pakiltų, tai mokestėlį derėtų išieškoti (tiesiog neleisti nemokėti) – tvarka turi būti.

Komentavimo galimybė išjungta.