Medininkų pilis

Medininkų pilis

Šį šeštadienį mudu su žmogučiu aplankėme rekonstruotą Medininkų pilį, kur kaip tik tą dieną vyko jos atidarymo šventė.

Kadaise, dar 2006 metais, jau esame buvę Medininkuose. Tai, ką tada ten pamatėme, mums paliko labai slogų įspūdį ir tam tikrą neviltį, kad kada nors kadaise buvusi garsi pilis bus prikelta gyvenimui. Ir, atvirai pasakius, tikrai labai apsidžiaugiau, kai sužinojau apie pilies rekonstrukciją.

Šiaip jau nelabai planavome aplankyti pilį būtent šią dieną, nes po sunkios savaitės, kuri ir taip buvo kupina visokių renginių, kur teko dalyvauti, norėjosi kažko ramaus. Bet neiškentėm ir vis gi atvykome.

Atvykome kaip tikri bajorai, kai jau pats renginys buvo gerokai įpusėjęs, bet vis tiek šį bei tą pamatėme.

Savaime suprantama, kad labiausiai mano dėmesį traukė pati pilis, kuri dabar atrodė visiškai kitaip, nei tada, kai ją mačiau paskutinį kartą:

Medininkų pilis

Vidinis kiemas irgi pasikeitęs:

Medininkų pilis

Medininkų pilis

Medininkų pilis

Nuo apsilankymo bokšte šį kartą susilaikiau, nes buvo nemažai norinčių ten patekti, o aš labai nemėgstu spūsčių, ypač ant siaurų laiptų. Pasilikau tai kitam kartui, nes tikrai ketinu dar kartą apsilankyti šiuose kraštuose, kai bus kiek ramiau ir mažiau žmonių.

O dabar čia žmonių, tarp kurių buvo ir tokių, kurie čia praleido beveik visą dieną, tikrai netruko, nes ir kieme buvo į ką pažiūrėti. Vienu metu, kai garsiai pokštelėjo kažkokia viduramžių šaudyklė, atsisukęs į garso pusę pamačiau kaip du “riteriai” stojo į dvikovą:

Dvikova

Dvikova

Dvikova

Dvikova

Dvikova 

Kaip ir dera, tokioje šventėje dalyvavo ir “svečiai” iš gretimų kraštų:

"Atvykėliai"

"Atvykėliai"

Ir kokia gi gali būti pilies šventė be “amatininkų”:

Linksmieji amatininkai

Kalvio žaizdras

Degimo krosnis

Šį kartą ilgai neužsibuvome, tad apžiūrėję, kas mus domino, neužilgo išvykome namo. Tik šį kartą nuotaika tikrai buvo gera. Na neturime mes Lietuvoje, skirtingai nuo kaimynų, tiek mūrinių pilių, kad leistume joms sunykti. Ir tikrai smagu, kad ši vieta dabar nėra tokia beviltiškai nyki.

Tad iki kito susitikimo Medininkų pilyje !

Įrašo “Medininkų pilis” komentarai: 9

  1. Sprendžiant iš nuotraukų, prie riterių kovos prasilenkėm, beveik ranka paliest galima buvo 🙂 Gera foto pilies iš išorės, man kažkaip tokia mintis neatėjo, puoliau kaip vanagas vidun, kad tik be manęs neprasidėtų kas nors įdomaus 🙂 Amatininkai buvo labai įdomu, pagrinde dėmesys buvo demonstravimui, o ne prekybai (kas mane kiek nuvylė). Papuošalų buvo galima pirkti, bet 100 LT už segę mano biudžetas netraukė.

    • Iš tikro, tai pati pilis mane daugiausia ir domino. Visos tos viduramžių šventės jau ne kartą matytos, tad ir ši kažkuo nenustebino. O bet tačiau – tai vis tiek smagi pramoga.

      • Man patiko, kad buvo tik XIV a. viskas, o ne epochų mišrainė. Aš net suknelės dizainą susiradau, siūsiuos 🙂

    • Verta. Aš irgi planuoju dar kartą ten pavažiuoti. Noriu apsižvalgyti bokšte ir nuo bokšto.

Komentavimo galimybė išjungta.