Saidės tako lobiai

Saidė cognitive walkway

http://www.everytrail.com/swf/widget.swf
EveryTrail – Find the best hikes in California and beyondhttp://www.everytrail.com/trip/widgetimpression?trip_id=883932

Na štai, pagaliau prisiruošiau parašyti apie paskutiniąją išvykos po senai lankytas vietas dalį. Taigi, paskutinių tos dienos “lobių” ieškojome Saidės pažintiniame take, kur lankėmės ne taip jau ir senai, o tiksliau pernai pavasarį.

Kaip ir praeitą kartą, pradžioje patraukėme link Saidės akmens, šalia kurio kažkur paslėptas pirmas “lobiukas”, t.y mums jau ketvirtasis šią dieną.  Koordinatės ir vėl buvo nurodytos netiksliai, todėl kažkiek laiko sugaišome ieškodami šalia tos vietos, kur Saidė įteka į Nerį ir iš ten matosi Saidės rėva:

Saidės rėva | Saidė rift

Kai jau galvojome, kad šio daikto neberasime, man kilo mintis patikrinti labai akį traukiančią vietelę, kuri taip pat atitiko nuorodą. Nuojauta neapgavo, toje vietoje ir buvo užkištas “lobiukas”. Teko suktis greitai ir atsargiai, nes ši vieta gan mėgstama lankytojų.

Kitas, paskutinysis tos dienos “lobis” buvo paslėptas ant Stirnių piliakalnio:

Stirnių piliakalnis | Stirniai mound

Taigi, reikėjo kabarotis į piliakalnio viršūnę. Nors kalnas ir aukštokas, bet laiptai patogus. Tad kiek papuškavę, atsidūrėme piliakalnio viršuje:

Stirnių piliakalnis | Stirniai mound

Nuo kur atsiveria graži apylinkių panorama:

Vaizdas nuo piliakalnio | View from mound

Šį kartą koordinatės buvo tikslios. Nors ir nebuvo jokios papildomos nuorodos, slėptuvės vieta ir taip buvo aiški. Na o ten buvo ne tai kad lobiukas, o tikras LOBIS. Didelė dėžė, kuri yra pilna visokiausių suvenyrų. Kai ką palikome ir nuo mūsų.

Kadangi pagrindinė išvykos misija kaip ir buvo atlikta, beliko tik nusileisti žemyn ir pabaigti įrašinėti GPS maršrutą. Ši kartą pasukome teisinga kryptimi ir netrukus pasiekėme tiltelį, nuo kurio dar įamžinau dar porą Saidės upelio vaizdų:

Saidės upelis | Saidė stream

Saidės upelis | Saidė stream

Nuo čia šlapiu miško taku grįžome prie Alfos ir po kiek laiko pasiekėme namus.

Nors tą dieną aplankėme jau lankytas vietas, bet vis tiek buvo smagu, nes kiekvieną kartą atrandi ką nors naujo. O kadangi “lobių” medžioklė baigėsi rezultatu 5 iš 5, tai buvo dvigubai smagiau.

Įrašo “Saidės tako lobiai” komentarai: 4

  1. Wow, kaip gražu, Mariau 🙂 Reikės būtinai pasižvalgyti šitoj vietoj 🙂
    Beje, jei nėra didelė paslaptis, kaip gi slepiamas tas lobis miškuose? Užkasamas? 🙂

    • Šiaip Neries regioniniame parke yra daug nuostabių vietų. O lobiukai slepiami visaip: po šaknimis, po samanomis ir t.t. Gali būti ir negiliai užkasti. Svarbiausia, kad pašaliniams nebūtų lengvai pastebimi 🙂 Be to, lobiai slepiami ne tik miškuose, jų yra visur. Jei domina: http://www.geocaching.com

      • Žinau, gyvenu ant Neries upės kranto. Bet kažkaip iki Stirnių vis nesusiruošiu nulėkt 🙂 Esu girdėjusi ir apie tuos lobių ieškotojus 🙂 Labai populiaru šiuo metu, ištisi įmonių personalai grupėmis užsiima tais ieškojimais, ha ha 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.