Naudingi įrankiai tvarkyti Garmin žemėlapiams

gps-navigationKažkaip čia paskutiniu metu man gaunasi prastai su pasivažinėjimais dviračiu. Viso šito paaiškinimas gan paprastas – tinginystė. Tačiau vis tiek negaliu šios temos palikti ramybėje, net ir sėdėdamas namuose .

Tie, kas skaito šį tinklaraštį, tikriausiai žino (kas nežino, tai dabar sužinos), kad pagrindinis mano pagalbininkas išvykose ant dviračio yra dviračio kompiuteris Garmin Edge 605, kuris turi ir navigacijos galimybes. Tačiau ta navigacija yra bevertė, jei neturi tam skirtų žemėlapių. Aš šiam reikalui naudoju komercinius žemėlapius Lietuvos TOPO ir Garmin City Navigator. Šie žemėlapiai tikrai turi nemažą kelių bei keliukų bazę, kuri gali būti pakankama važinėjant paprastu dviračiu ar automobiliu. Bet kartais to būna per mažai, jei, kaip sakoma, lendi gilyn į mišką.

Taigi, mąstydamas šia linkme, prisiminiau, kad mano kompiuteryje voliojasi kažkada iš kažkurio forumo parsitemptas Lietuvos miško keliukų žemėlapis Garmin IMG failo pavidalu. Šiaip šis žemėlapis kaip atskiras daiktas, jei jį įkeli į navigatorių, praktiškai neturi jokios vertės. Jame tik miško ar lauko keliukai, nėra miestų gatvių, pagrindinių kelių, vandens telkinių ir pan. Be to, jis neturi ir automatinio navigavimo galimybės, t.y tai tik paveiksliukas su keliukų tinklu. Bet jei jį sujungti su kokiu nors rimtu žemėlapiu, tada tai tikrai naudingas daiktas, kuris gali padėti susiorientuoti ir rasti geresnį maršrutą kokiame nors miško keliukų voratinklyje. O tokiai užduočiai bent jau man pats patogiausias įrankis yra MAPUploadMapwel Software. Šiaip Garmin prietaisai nelabai mėgsta kai jiems tiesiogiai įrašomas IMG failas, bet su šiuo įrankiu galima ne tik tai padaryti tvarkingai, bet ir lengvai sujungti du žemėlapius į vieną. Todėl dabar mano navigatoriuje yra Lietuvos Topo su miško keliukais.

Tačiau tai nelabai gelbėja, jei norime planuoti savo maršrutus, nes mažame navigatoriaus ekranėlyje tai daryti tikrai ne pats maloniausias užsiėmimas. Todėl būtų visai neblogai tuos pačius Garmin IMG failus įkelti į kokį Garmin MapSource ar Garmin BaseCamp. To tikriausiai labai reikia tiems, kas naudoja nemokamus žemėlapius, tokius kaip OpenStreetMap. Kaip pasidaryti iš tokio žemėlapio IMG failą galite pasiskaityti Free Geography Tools strapsnelyje arba norimo regiono jau sukurtą žemėlapį tiesiog parsisiųsti į elektroninį paštą. Kaip ir ko tam reikia, kad įkelti IMG failą į mano anksčiau minėtas programas vėl gi ieškokite kitame Free Geography Tools strapsnelyje. Tačiau jei nenorite tokio vargo kilnojant nemokamus žemėlapius, manau, kad verta išbandyti TopoFusion programinę įrangą.

Tai tiek šiam kartui. Važinėkite saugiai ir nepasiklyskite. O jei norite ko paklausti ar pasidalinti savo turimu arsenalu, nesikuklinkite ir drąsiai rašykite į komentarus.

Įrašo “Naudingi įrankiai tvarkyti Garmin žemėlapiams” komentarų: 12

 1. Kažkada ant PDA naudojau Lietuvos ortofo (jei gerai pamenu pavadinimą) žemėlapius. Patiko. Tiesa daugiausiai naudojau pabandymui vaikštinėjant po miškus. Dabar mano mėgėjiškiems poreikiams užtenka Google Maps ir Sygic Aura.

  • PDA navigacijai naudoju, kai keliauju automobiliu atvirais keliais. Miškuose tai prastas sprendimas, nes tokių įrenginių GPS imtuvai nėra pakankamai jautrūs. Be to, dviračių kompiuteriai, tokie kaip Garmin edge serija skirti ne vien tik navigacijai. Tai daugiau treniruočių įrenginiai su GPS.

   • Žinau, kad Edge ne tik navigacijai. Tiesiog tikriausiai nėra man poreikio tokio tipo navigatoriui. O mašinoje ar šiaip kažkur išvažiavus dviračiu ar išėjus pasivaikščioti užtenka kol kas telefoninės navigacijos.

 2. itariu, kad buten tie misko keliukai lauzia mano 705. ypac kaip buvo imesti i SD korta. dabar naudoju sujungtus su Topo, jau kokius 5 kartus buvo, kad darant zoom out dingsta is viso bet koks zemelapis, raso no map prie mastelio. padeda tik isjungimas-ijungimas. beto tas zemelapis gan senas, kai kur jau senai misko keliukai atause ir virte dilgelynais, kai kur nauju kur kas daugiau nei zemelapyje.

  gal zinai kaip i 2GB SD korta, kuria XP formatuoja tik kaip 1.83 GB sukisti 1.85 GB (1,988,231,168 bytes) City Navigator img faila? sis img failas jau be keletos saliu, bet deja… gal yra koks paslaptingas budas tuo 1.83 paversti 1.85?

  • Taip jau yra su tai mško keliukais. Be to, net ir tuos keliukus, kuriuos žino komerciniai žemėlapiai, kartais sunku pavadinti keliukais. :).

   Pas mane irgi būna problemos su žemėlapių skaitymu iš SD kortelės, todėl pagrindins sėdi pagrindinėje atmintyje. Šis reikalas daugiau susijęs su vibracija nei su žemėlapio dydžiu.

   Nors city navigator pas mane gyvena būtent SD kortelėje, kuri yra irgi 2 GB ir naudingos erdvės po formatavimo tėra 1.83 GB, su vieta kažkaip problemu neturiu, nes žemėlapius užkraunu iš Garmin BaseCamp programos ir tiek, kiek reikia, t.y tam tikra regionų rinkinį.

   • tai keliukai keliukais, cia tokia rizika visada yra kad kazkur rasi bruzgynus, nors visi zemelapiai rodys prabangu kelia 🙂 cia kaip prie Arvydu tvenkiniu, tik tai kazkaip protu suvokiama. o Vilniuje siap juokingu “gatviu“ yra, zemelapyje gatve kokiu skambiu pavadinimu, o ten toks sunkelis, kad dar reikia tokio paieskoti. misko keliukai ir tai geresni. kazkada pasikrates berods Verkiu “gatve“ norejau zuokui rasineli parasyti apie progresyvu Vilniu, kuriame miesto ribose galima atsidurti klaikiame uzkampyje. reiktu paleisti vaizdu projekta “kaimas sostineje“ arba Vilnius ne tik senamiestis.

    man kazkodel vis atrodo, kad bugina buten misko keliu zemelapis. vien jau tai kaip jis letai redraw’ina parodo apkrovima. pirma nusipiesia topo, o tik po kurio laiko atsiranda keliukai.

    p.s. tingeti kartais visai gerai, nes kas netingi “mokosi skraidyti“. buvo cia toks savaitgali netingus planas http://www.mapmyride.com/routes/fullscreen/51848960

    ir baigesi jis… hmmmmm luzusiu vairu, uzmusta hidraulika, skilusiu salmu, biski nutarkuotos odos ir gulinejimu neutralioje teritorijoje tarp lietuvos ir latvijos. nors patingejus, aplankius ant sienos stulpo gyvenancius latvius, nemokancius nei lietuviskai, nei latviskai, vairas gavo armaturos strypa ir sekmingai atlaike 40 km tiek misko, tiek plento. aplankyta IAE, kur anei gyvos dvasios, vienas gyvas zmogus ir viena gyva lape, pamatytos placios Visagino gatves, o ir siap puikus oras, ramios apylinkes, grazus vaizdai 😉

    • Kaip matau, skaičius 100 tau patinka 🙂 Bet svarbiausia, kad viskas gerai baigėsi.
     O dėl užkampiu mieste, tai Vilnius tikrai nėra kažkuo ypatingas. Pvz., Barselonoje tarp turistinio centro ir naujo kvartalo su konferencijų centrais ir naujais viešbučiais plyti rajonas, kuris primena klaikiausius kokio nors Lotynų Amerikos miesto kvartalus. Tad kiekvienas miestas turi ir negražiąją pusę.

     • 100 beveik optimalus, nors man reiktu arba biski daugiau arba biski greiciau. tiesiog kas virs 100 moteriskom smegenim kazkaip laaaabai baisiai atrodo 😀 o kad baigesi gerai tai faktas, ypac kai zinai kokiu “dziaugsmu“ gali nekaltas bum atnesti.

      pagaliau atkeliavo MJ-872, kol kas smegenys sunkiai suvokia kaip toks mazas, labai mazas “kubiliukas“ gali tiek sviesos generuoti. dabar belieka sulaukti vairo ir nakti i koki Nemencines miska 😉

 3. Atgalinis pranešimas: O tu ar jau prisijungei prie OpenStreetMap projekto? | MariukasM.LT

Komentavimo galimybė išjungta.