Garmin + Polar

Garmin Heart Rate Sensor

Taigi, nepraėjus nei keturiems mėnesiams, kai naudoju naująjį dviračio kompiuterį Garmin Edge 800, kurį įsigijau komplekte su širdies ritmo bei pedalų minimo davikliais, prasidėjo šiokios tokios problemos.

Vieną kartą, bevažiuojant gan smagiai mišku, pastebėjau, kad kompiuteris pradėjo rodyti labai mažą pulsą. Kadangi tikrai netinginiavau, o ir buvau jau gan pavargęs, tai tikrai negalėjo būti mano nuostabios fizinės formos rezultatas. Iš karto įtarimas krito ant širdies daviklio. Pirma mintis – atsileido dirželis, dėl ko galėjo pablogėti kontaktas su kūnu. Kai pabandžiau jį pasitaisyti, parodymai lyg ir atsistatė, bet po kurio laiko vėl nukrito. Tam kartui labai dėl to nepergyvenau, nes kažkiek problemos atsiradimo priežastis nurašiau vakarui ir atvėsusiam orui bei priešpriešiniam šaltam vėjui, dėl kurių kūnas ir vėso, ir tuo pačiu džiuvo, kas irgi tiesiogiai įtakoja kontakto su davikliu stiprumą. Deja, išvažiavus pasivažinėti kitą kartą vėl susidūriau su tom pačiom problemom, tik paįvairinimui, pajudinus dirželį, pulso parodymai šaudavo į neregėtas aukštumas.

Surasti viso šio jovalo kaltininką nebuvo sunku, nes Žmogutis turi tokį patį daviklį, tik tas, dėl reto naudojimo, yra praktiškai naujas. Tada pabandžiau porą derinių: mano kompiuteris ir Žmogučio daviklis, bei mano kompiuteris, mano širdies ritmo sensorius ir Žmogučio daviklio dirželis. Visais atvejais kompiuterio parodymai vėl buvo normalūs ir vienodi. Tapo aiškų, kad kaltininkas – Garmin širdies ritmo daviklio minkštas dirželis. Paklaidžiojamai po įvairius forumus ir tinklaraščius tik dar labiau patvirtino tai, kad šie dirželiai tikrai nėra pats geriausias Garmin gaminys. Be to, visi aprašyti problemos sprendimo būdai, įskaitant ir dirželio plovimą, man taip pat nepadėjo.

Todėl pasidarė aišku, kad reikia kito dirželio. Tačiau Garmin nepardavinėja savo dirželių atskirai, o pirkti naujo daviklio už beveik 70 eurų, ar seno tipo už 150 Lt visai nesinorėjo. Tad nutariau išbandyti laimę ir, pasikliaudamas perskaityta informacija, nusprendžiau įsigyti Polar minkštą dirželį, kuris Bike24 parduotuvėje kainuoja 13.90 euro ir bent jau išoriškai mažai skiriasi nuo Garmin:

Polar soft strap

Kai pagaliau jis atkeliavo, nedelsiant nusprendžiau išbandyti kaip viskas veikia. Pirmiausia bijojau, kad gali netikti prisegimai, kuriais sensorius tvirtinamas prie daviklio. Bet čia nekilo jokių problemų ir sensorius tiko idealiai:

003

005

Vienintelis dalykas, kuris skiriasi – tai dirželių vidinės pusės, kuri yra elektrodai, dėl kurių konstrukcijos Polar dirželiai yra laikomi patikimesniais ir, jei tinkamai prižiūrimi, tarnauja ilgai:

004

O pagaliau ir vakarykštis pasivažinėjimas parodė, kad tokia kombinacija veikia puikiai:

http://connect.garmin.com:80/activity/embed/193712885

Taigi, jei kam irgi taip atsitiks, jūs žinosite ką daryti ir sutaupysite šiek tiek pinigų, net jei ir vėl prireiktų keisti dirželį.

Įrašo “Garmin + Polar” komentarai: 6

  1. man panasiai buna su polar RS300x matuokliu. tiesa cia padeda elementu keitimas daviklyje

  2. Maladiec, kad netingi pasidalinti info, gal padėsi kam bėdą išspręsti.

Komentavimo galimybė išjungta.